Bedard zdobywa pierwszego gola w NHL w przegranej Blackhawks z Bruins

Arvid Soderblom obronił 30 razy i zaliczył asystę dla Taylor Hall, po czym w drugiej kwarcie dla Chicago opuścił boisko z powodu kontuzji górnej części ciała (1-1-0). Trener Blackhawks Luke Richardson powiedział, że hala gra z tygodnia na tydzień.

„W pierwszych dwóch tercjach nie mieliśmy wiele do zaoferowania poza… [Bedard’s] „Cel” – powiedział Richardson. „Byliśmy trochę niedbali, a dzisiejszy mecz był nierówny. Nawet w drugiej połowie do końca, myślę, że szanse na zdobycie bramki wynosiły 3-2. Po obu stronach nie było zbyt wielu ataków. „

Bedard dał Chicago prowadzenie 1:0 po pierwszej kwarcie 5:37. Rzucił piłkę do Ryana Donato tuż za niebieską linią, po czym otrzymał podanie powrotne w prawe koło, po czym wykonał uderzenie z ostrego kąta w kierunku Ullmarka. Bramkarz Bruins obronił krążek, ale Bedard zebrał piłkę, okrążył siatkę i oddał strzał w lewy słupek.

Bedard (18 lat, 86 dni) jest trzecim najmłodszym zawodnikiem w historii Blackhawks, który strzelił swojego pierwszego gola w NHL, za Grantem Mulveyem (18 lat, 32 dni, 19 października 1974) i Eddiem Olczykiem (18 lat, 56 dni, październik 19.1974) 11 października 1984).

Frederick zremisował na 1:1, blokując strzał Brandona Carla o 11:22 w pierwszej kwarcie. Matthew Poitras, który debiutował w NHL, zaliczył w tym meczu dodatkową asystę.

„[Carlo’s] „Zawsze szukam napiwków i myślę, że dałem kilka w zeszłym roku” – powiedział Frederick. „Nie wszyscy wchodzą na boisko, ale z pewnością jest dobrym strzelcem… To była jego dobra gra.

Pastrnak dał Bruins prowadzenie 2:1 po 13:09 drugiej tercji. Milan Lucic podał do Pastrnaka w lewe koło wznowieniowe, a jego strzał przeszedł pod rękawicą Soderbloma.