Australia będzie kontynuować ponowne otwarcie w związku z rekordowymi przypadkami COVID-19

Osoba nosząca maskę na twarz spaceruje po nabrzeżu portu naprzeciwko Opery w Sydney podczas blokady, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby koronawirusowej (COVID-19) w Sydney w Australii, 6 października 2021 r. REUTERS / Lauren Elliott

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

SYDNEY (Reuters) – Australijski rząd powiedział, że bardziej umiarkowany wpływ szczepu Omicron COVID-19 oznacza, że ​​kraj może kontynuować plany ponownego otwarcia gospodarki, nawet gdy nowe infekcje osiągną rekordowy poziom ponad 37 000, a liczba ludzi liczy się. Róża szpitalna.

Rekordowe liczby codziennych przypadków odnotowano w poniedziałek w stanach Victoria, Queensland, Australii Południowej i Tasmanii, a także na Australijskim Terytorium Stołecznym.

W Nowej Południowej Walii odnotowano 20 794 przypadki, w porównaniu z niedzielnym wynikiem, ale poniżej dziennego rekordu 22 577 przypadków w sobotę, przy czym liczba testów spadła w weekend świąteczny Nowego Roku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Ogólnokrajowa dzienna suma osiągnęła rekordowy poziom ponad 37 150 przypadków, przekraczając 35 327 przypadków w sobotę, a Australia Zachodnia i Terytorium Północne nadal zgłaszają.

„Musimy przestać myśleć o liczbie przypadków i pomyśleć o poważnej chorobie, życiu z wirusem, zarządzaniu naszym zdrowiem i upewnianiu się, że monitorujemy te objawy i utrzymujemy naszą gospodarkę” – powiedział premier Scott Morrison w rozmowie z Channel Seven.

Liczba hospitalizacji w NSW wzrosła do 1204, o ponad 10% więcej niż w niedzielę i ponad trzykrotnie więcej niż w Boże Narodzenie.

Federalny minister zdrowia Greg Hunt powiedział rządowi, że szczep Omicron jest bardziej przenośny, ale także łagodniejszy niż inne odmiany, co zmniejsza ryzyko zarówno dla osób, jak i dla systemu opieki zdrowotnej.

Michael Bonning, przewodniczący Rady Nowej Południowej Walii Australijskiego Stowarzyszenia Medycznego, powiedział, że wzrost liczby hospitalizacji w połączeniu ze szczytowym okresem urlopu i liczbą pracowników służby zdrowia narażonych na COVID wywiera presję na wydajność.

READ  Komentarze Trumpa promujące szczepionki na COVID-19 wywołują oburzenie wśród jego lojalnych zwolenników Nowości

„W okresie świątecznym i z pracownikami szpitali na wakacjach ze względu na bliski kontakt między nimi … stwierdziliśmy, że stało się to bardzo trudne dla personelu, szczególnie wrażliwych obszarów w szpitalach” – powiedział ABC TV.

Pod koniec grudnia rząd zmienił swoje porady dotyczące tego, kiedy ludzie powinni otrzymać bezpłatny test PCR na COIVD-19, i wezwał do większego wykorzystania szybkich testów antygenowych, po części w celu złagodzenia presji na zdolność testowania. Czytaj więcej

Ale szybkie testy antygenowe nie są dostępne, a Morrison powiedział, że rząd nie pokryje kosztów, które ludzie będą testować, które oszacował na 15 AUD (10,90 USD).

„Jesteśmy teraz w innej fazie tej pandemii, w której nie możemy uwolnić wszystkiego” – powiedział.

W poniedziałek zgłoszono osiem zgonów z powodu COVID, co zwiększyło ogólnokrajową liczbę zgonów z powodu pandemii do ponad 2260.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raporty Johna Mayera. Edytowanie przez Jerry’ego Doylea

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top