Auston Matthews Jack Campbell pokonał Toronto Maple Leafs po Pittsburgh Penguins

TORONTO – Specjalne zespoły i bramkarz Jack Campbell zrobili właściwe rzeczy dla Toronto Maple Leafs, aby w czwartek zdać trudny test w połowie sezonu przeciwko Sidneyowi Crosby i Pittsburgh Penguins.

Campbell obronił 45 rzutów obronnych przeciwko Hot Penguins, podczas gdy obrońca Morgan Riley strzelił wspaniałego gola w mocnej grze i strzelił krótki występ Davida Campfa w wygranym 4:1 zwycięstwie przed 8139 na Scotiabank Arena, gdy regionalny COVID rozluźnił się. 19 ograniczeń pozwoliło na osiągnięcie połowy pojemności budynku.

Auston Matthews również przedłużył swoją serię punktów do dziewięciu meczów, strzelając 33. gola po 21 sekundach gry dzięki doskonałemu podaniu TJ Brody’ego. Matthews następnie ustawił 26-letniego debiutanta Michaela Buntinga, który strzelił swojego ostatniego gola w połowie trzeciej połowy.

Gol Pontinga był decydujący, ponieważ trafił niecałe trzy minuty po tym, jak Evgeniy Malkin z Pittsburgha odebrał kontrę Campbella.

Szybki start i rozpad Penguins (31-12-8) w pięciu szansach na grę o władzę były kluczem do zwycięstwa Maple Leafs (32-12-3).

„Uwielbiałem te dwie części, a Jack Campbell był świetny” – powiedział trener Toronto Sheldon Cave, dodając, że to prawdopodobnie najlepszy występ Campbella w tym roku.

„Było tak spokojne i zrównoważone, jak przez cały sezon. Sprawił, że trudne zapisy wydawały się łatwe. „

Campbell walczył w ostatnich tygodniach. Ale był zręczny przez cały mecz, od zatrzymania Jeffa Cartera we wczesnym rozstaniu do zatrzymania się na późną partię w Dominic Simon.

W drugiej połowie Campbell nawet pomógł strzelić bramkę Rileyowi, kiedy wykonał doskonały odczyt. Zamiast podawać w strefie neutralnej do Matthewsa czy Mitcha Marnera, złapał piłkę, minął trzy pingwiny i strzelił wysoko obok bramkarza Tristana Garry’ego.

„Widziałem, jak Morgan spiskuje od tyłu po prawej stronie i zostawiłem mu to doskonale, i to wszystko” – żartował Campbell o swojej pomocy. „Dał niesamowitą grę i był po prostu światowej klasy graczem, a oglądanie było zabawne”.

READ  MLB blokuje graczy po wygaśnięciu układu zbiorowego pracy

Dzięki sztuczce Kampfa Maple Leafs prowadzili pod koniec drugiej połowy 3:0.

– Dobre zwycięstwo przeciwko naprawdę dobremu zespołowi, który ostatnio dobrze grał – powiedział Riley. „Specjalne zespoły trzymają się, gdy przyjmujemy dużo trafień, więc pomyślałem, że PK wykonał świetną robotę”.

Nawet po porażce pingwiny spadły 14-4-4, odkąd kalendarz przeskoczył do 2022 roku.

Maple Leafs przeżyli przerażający moment, gdy pozostało 13:19. Matthews gonił Crosby’ego, goniąc go za siatką, kiedy uderzył twarzą w poprzeczkę za Campbellem. Matthews wyszedł do szatni, ale wrócił na ostatnią walkę w ciągu ostatnich pięciu minut.

– Ma kilka ran – powiedział Keefe. – Ale o ile wiem, nic mu nie będzie.

Matthews zdobył osiem goli i 18 punktów w dziewięciu kolejnych meczach.

Marner również zdobył dwa podania. Był jego drugim asystentem w bramce Buntinga, gdy sparował strzał, który zaczął rzucać Maple Leafs w przeciwnym kierunku.

„Kiedy widzisz tego rodzaju zaangażowanie, chcesz się dla nich zatrzymać” – powiedział Campbell.

Innym ciekawym wydarzeniem dla Maple Leafs była gra obrońcy Rasmusa Sandena, który przesunął się z lewej strony trzeciego duetu na prawą obok weterana Jake’a Muzina. Sanden grał w obronie prawej strony w juniorach i AHL z Toronto Marlies, ale nie na poziomie National Hockey League.

– Nie obchodzi mnie to – powiedział Sanden. „Po prostu próbowałem się tym cieszyć”.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 17 lutego 2022 r.