Apple oferuje program DIY do naprawy iPhone’a

w tym tygodniu, Apple wprowadził własny warsztat samoobsługowy. Konsumenci i niezależne sklepy mogą teraz zamawiać części i wypożyczać licencjonowane przez firmę narzędzia do naprawy niektórych iPhone’ów.

Dzieje się tak po tym, jak prezydent Joe Biden wydał oświadczenie Zamówienie wykonawcze w lipcu promocja wśród konsumentówprawo do naprawyIch urządzenia elektroniczne i Kongres Patrząc na to też.

To temat naszego powtarzającego się segmentu, zapewniania jakości, w którym ponownie przyjrzymy się wielkiej historii technologicznej.

Nathan Proctor kieruje kampanią prawa do reformy dla amerykańskiej grupy badawczej interesu publicznego. Poniżej znajduje się zredagowana wersja naszej rozmowy.

Nathan Proctor: Obecnie, zaczynając od dwóch napraw trzech najnowszych iPhone’ów, można zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne materiały, które Apple wykorzysta w swoich autoryzowanych ustawieniach do wykonania naprawy, a także może je zamówić niezależny sklep. Jest tam kilka ważnych ograniczeń. Ale po raz pierwszy udało im się zdobyć oficjalne części i narzędzia Apple.

Kimberly Adams: Powiedzmy, że chcę użyć tego nowego zestawu od Apple. Jak działa ten proces?

Cenzor: Wydaje się to trochę skomplikowane nawet dla zaangażowanego majsterkowicza. Musisz zamówić konkretny element, który w zasadzie jest wstępnie zakodowany w Twoim telefonie. Więc musisz go zamówić w tym specjalnym procesie. Wysyłają również ponad 70 funtów narzędzi w poczcie, którą wypożyczasz, aby dokończyć naprawę. A potem masz instrukcje i możesz kontynuować naprawę. Nie jestem pewien, ile osób to zrobi. Ale pracuję na wielu forach dyskusyjnych z warsztatami naprawczymi w całym kraju, patrząc na kampanię, wiem, że warsztaty w całym kraju już złożyły zamówienia, ponieważ mają kilka telefonów, które muszą naprawić.

Nathan Proctor (Dzięki uprzejmości Kimballa Nelsona)

Adams: Jednak w jakim stopniu rozwiązuje to prawo do naprawy obaw związanych z tymi telefonami?

Cenzor: Szczerze mówiąc, inne firmy nie mają prawie takiej samej kwoty między tobą a twoją poprawką. Obydwa SAMSUNG I Google Ogłosili, że będą współpracować z naprawię to, która jest trochę jak internetowa centrala typu „zrób to sam”, w której można bezpośrednio sprzedawać części zamienne konsumentom wraz z oficjalną dokumentacją, instrukcjami i wszelkimi niezbędnymi narzędziami specjalnymi. I jest bardzo niewiele ograniczeń co do tego, kto może go kupić i jak może dokonać tych napraw. Myślę, że najważniejszą wadą systemu Apple jest parowanie części cyfrowych, które robią, gdy telefon jest sparowany z określoną częścią. I myślę, że to sprawia, że ​​ten program jest dowodem na to, że można zrobić więcej, ale także na to, że trzeba zrobić więcej.

READ  Najnowszy przenośny interfejs audio IK Multimedia jest przeznaczony do nagrywania w terenie

Adams: Apple, Google i Samsung zmierzają w kierunku udostępniania informacji, które były uważane za zastrzeżone, i bardzo ściśle strzegą tych rzeczy. Dlaczego tak się dzieje teraz?

Cenzor: To znaczy, myślę, że to znak, że ten rodzaj zbiorowego działania, który miał miejsce wokół prawa do reform, został zhakowany, prawda? Tak więc w ciągu ostatnich dwóch lat w ponad 27 stanach wdrożono przepisy zapewniające konsumentom dostęp do części, narzędzi i informacji potrzebnych do naprawy. Administracja Bidena wydała w lipcu zarządzenie wykonawcze, które zostało wkrótce podjęte przez Federalną Komisję Handlu Wydawanie nowych dyrektyw wobec ograniczeń reform. wtedy oba Google I Akcjonariusze Apple Podjęli decyzje, aby zmusić firmy do wprowadzenia tych zmian, więc myślę, że nadchodzą one ze wszystkich stron.

Adams: Niektóre poszczególne kraje uchwaliły własne prawo do reformy prawa, i oba te prawa Dom I Senat Wprowadzono ustawodawstwo. Jak wspomniałem, istnieje nacisk regulacyjny. Co teraz obserwujesz, jeśli chodzi o działania federalne dotyczące prawa do reform?

Cenzor: Naprawdę mamy nadzieję, że FTC zacznie podejmować publiczne działania w celu wyjaśnienia, że ​​niektóre rodzaje podstawowych ograniczeń reformy monopoli nie będą dozwolone na mocy obowiązującego prawa. Jestem naprawdę podekscytowany możliwością zobaczenia, jak niektóre z tych egzekwowania przepisów trafiają do dużych firm, takich jak Apple, a także potencjalnie innych dominujących producentów i innych branż, niezależnie od tego, czy jest to technologia medyczna, czy sprzęt rolniczy w John Deere. Myślę, że FTC ma wiele możliwości, by zmusić te firmy do otwarcia rynków reform.

Adams: Dlaczego to właściwy moment na reformę?

Cenzor: Myślę, że wiele osób miało takie doświadczenie, w którym zabrali zepsute urządzenie do Apple Store, do osoby zajmującej się naprawą u producenta i powiedziano im: „Nie, nie da się tego naprawić. Tutaj pozwól, że pokażę ci najnowsze modele”. Tymczasem e-odpady to najszybciej rozwijający się segment naszego strumienia odpadów. A kupowanie nowych rzeczy przez cały czas jest naprawdę drogie, zwłaszcza gdy wiesz, że łańcuch dostaw napotyka na różnego rodzaju duże bariery, a gospodarka się kurczy. Ludzie muszą jak najlepiej wykorzystać to, co już mają, a firmy muszą przestać nas powstrzymywać przed naprawianiem tego, co już mamy.

READ  12 gier wideo zapętlonych w czasie, w które będziesz chciał grać w kółko

Poprosiliśmy Apple o skomentowanie krytyki, że jej system naprawy telefonu jest niepraktyczny. Rzecznik Apple skierował nas do firmy Objaśnienie online oprogramowania serwisowego i naprawczego Dodał, że nie ma wymogu, aby konsumenci polegali na narzędziach Apple, jeśli „wolą alternatywę”.

Powiązane linki: Więcej informacji od Kimberly Adams

Jeśli chcesz przeczytać więcej o programie, Apple ma plik Strona z często zadawanymi pytaniami który zawiera więcej szczegółów na temat tego, co znajduje się w 70-funtowych zestawach.

A jeśli zastanawiasz się tak jak ja, jak opłacalne jest to, The Verge Ma historię Rozbicie niektórych kosztów napraw DIY, które, jak twierdzi, prawdopodobnie nie jest dużo tańsze niż naprawienie ich przez Apple.

zachęty, prawda?

Na koniec, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawie do naprawy, przygotowaliśmy kilka odcinków, które wydaliśmy w ciągu ostatniego roku, w tym komplikacje związane z naprawianiem czegoś większego — Powiedz, że masz własne ciągniki John Deere. i jeden dzień Ustawy o prawie do reformy Przebijają się przez legislatury stanowe.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top