Alvin Bragg przygotowuje się do wygrania prawyborów Demokratów na Manhattanie

Craig grzechotka/AFP

Alvin Bragg, były zastępca prokuratora generalnego Nowego Jorku, wraz z rodziną rozmawia ze swoimi zwolennikami w Nowym Jorku, późnym wtorek 22 czerwca 2021 r.CNN

Alvin Bragg jest gotowy do wygrania Demokratyczne prawybory Dla Biura Prokuratora Generalnego Manhattanu, po tym jak jego główny rywal przyznał się w czwartek – mianowanie byłego prokuratora generalnego i federalnego prokuratora generalnego do kierowania Dochodzenie w sprawie organizacji Trump.

Bragg prawdopodobnie zastąpi urzędującego prokuratora okręgowego Cyrusa Vance’a, którego kadencja wygasa pod koniec roku, ponieważ Manhattan jest w dużej mierze krajem demokratycznym. W listopadowych wyborach powszechnych zmierzy się najpierw z republikaninem Thomasem Kennefem, byłym prokuratorem generalnym i adwokatem JAG oraz weteranem wojny w Iraku i obrońcą.

Jeśli wygra wybory powszechne, Bragg zostanie pierwszym czarnym liderem biura prominentnego prokuratora generalnego.

“To była długa podróż, która rozpoczęła się w Harlemie. Dziś ten 15-letni chłopiec, który był wielokrotnie zatrzymywany przez policję na muszce, jest kandydatem Demokratów na urząd prokuratora generalnego na Manhattanie. “I sprawiedliwość dla wszystkich ”.

Według Rady Wyborczej Nowego Jorku na dzień 23 czerwca Praga wyprzedziła Tali Farhadiana Weinsteina z 34% głosów, otrzymując jednocześnie 30%. Istnieje około 40 000 kart do głosowania nieobecnych, które nie zostały jeszcze zgłoszone.

Farhadian Weinstein powiedziała w oświadczeniu, że pogratulowała Pradze w piątek po południu historycznego zwycięstwa.

„W trakcie kampanii mieliśmy ważne nieporozumienia, ale jestem przekonany o zaangażowaniu Alvina w sprawiedliwość i jestem gotów go wspierać” — powiedział Farhadian Weinstein.

Jeśli Bragg wygra listopadowe wybory, poprowadzi pierwszą sprawę karną przeciwko firmie byłego prezydenta Donalda Trumpa, która w czwartek wraz z dyrektorem finansowym firmy Allenem Weisselbergiem została postawiona w stan oskarżenia z 15 zarzutami. schemat. Oszustwa, m.in. Samemu byłemu prezydentowi nie postawiono zarzutów.

Bragg w dużej mierze milczał na temat tego, jak przeprowadzi śledztwo, ale w styczniu powiedział programowi radiowemu Ebro w porannym programie radiowym, że jest gotowy do zbadania faktów w tej sprawie.

„Widziałem go z przodu i widziałem, jaki bałagan może zrobić” – powiedział Bragg w wywiadzie. Myślę, że powinniśmy go pociągnąć do odpowiedzialności. Nie widziałem wszystkich faktów z domeny publicznej, ale zostałem z nim pozwany, więc jestem gotowy pójść tam, gdzie zaprowadzą mnie fakty, gdy je zobaczę i pociągnę go do odpowiedzialności”.

Bragg był ostatnio zastępcą prokuratora generalnego stanu Nowy Jork, gdzie nadzorował pracę zarówno wydziału wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, jak i sprawiedliwości społecznej. Nadzorował proces sądowy przeciwko Harveyowi Weinsteinowi i jego firmie o wrogie środowisko pracy. Pracując w biurze prokuratora generalnego, ponad 100 razy pomagał w ściganiu administracji Trumpa i kierował zespołem, który pozwał Fundację Donalda J. Trumpa, w wyniku czego Trump osobiście zapłacił 2 miliony dolarów grupie organizacji charytatywnych i rozwiązał fundację. Bragg jest również byłym asystentem prokuratora amerykańskiego w wydziale kryminalnym Biura Prokuratora Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku.

Bragg powiedział w piątkowym oświadczeniu, że jest zaangażowany w położenie kresu nierównościom rasowym i masowym więzieniu, i prowadzi kampanię, aby nie ścigać przestępstw na niskim poziomie, z czym jego rywal Kenev powiedział, że się nie zgadza.

„Nie mogę się doczekać świadomego i dynamicznego wyścigu, w którym wyborcy będą mieli możliwość wyboru między programem dotyczącym bezpieczeństwa publicznego a luźnym podejściem mojego przeciwnika do wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych” – powiedział Kennef w oświadczeniu dla CNN w piątek.

READ  Wieżowiec mieszkalny na Florydzie zawalił się i został całkowicie zburzony w ciągu jednej nocy

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top