Bryson DeChambeau awansuje do 1/8 finału Mistrzostw Świata PLDA

Tydzień Brysona DeChambeau w Mesquite w stanie Nevada przedłuży się o co najmniej kolejny dzień, gdy awansuje do ostatniej szesnastki długoletnich PGA World Championship.

DeChambeau zakończył czterostronny remis i zajął czwarte miejsce w swojej grupie 16 zawodników, a 8 najlepszych rywali przeniosło się do piątku.

W czwartek walczyły dwie grupy po 16 osób. Każda grupa rywalizowała w pięciu setach, uderzając po sześć piłek w każdej grupie. Punkty są przyznawane na podstawie tego, jak gracz zakończył w każdej grupie, a każda grupa dopasowuje gracza z trzema różnymi przeciwnikami z tej samej grupy, w stylu round robin. Zwycięzcy każdej z grup otrzymali po 200 punktów, druga 100, trzecia 50, a czwarta 25 punktów. Ranking grupowy jest określany na podstawie łącznej liczby zdobytych punktów.

Zaproponuj najlepszych ośmiu graczy w każdej grupie.

Przy zmiennym wietrze – czasami 20 mil na godzinę dla graczy, czasem 10 mil na godzinę od prawej do lewej – DeChambeau brał udział w drugim secie, o godzinie 15:45 czasu lokalnego. Jego pierwszy set rozpoczął się od ciężkiego startu z trzema piłkami OB, ale jego piąta jazda poszła na 358 jardów, wystarczająco długo, aby wygrać seta.

W następnym secie zajął odpowiednio trzecie i drugie miejsce, ale zarezerwował miejsce w 1/8 finału, łatwo wygrywając czwartego seta z najdłuższym biegiem 333 jardów. DeChambeau wyrównał ten numer w piątym secie, ale był dobry tylko na czwarte miejsce.

Jednak DeChambeau zgromadził wystarczającą ilość punktów, aby przejść do piątkowego meczu, który rozpocznie się ponownie o 15:45 czasu lokalnego według tych samych zasad, z jedną grupą 16 osób. Format turnieju będzie obejmował ośmiu graczy podzielonych na dwie grupy po cztery i obniżka będzie kontynuowana do połowy, aż do wyłonienia zwycięzcy.

Kliknij tutaj Więcej informacji o tym, kto zgłosił się z każdej grupy w czwartek.