„Jak dotąd jego najlepszy mecz w roli Leafa”.

Sheldon Keefe, Toronto Maple Leafs po meczu

Sheldon Keefe przemawiał do mediów po tym, jak zwycięstwo Maple Leafs nad Dallas Stars 4:1 poprawiło bilans drużyny do 5-2-0.

O ciężko wypracowanym zwycięstwie zespołu nad dobrym przeciwnikiem:

Myślałem, że to wszystko dzięki naszemu najlepszemu pierwszemu okresowi sezonu pod wieloma względami. Jako pierwsi zdobyliśmy bramkę, więc wyszliśmy z meczu z przewagą, ale także ze względu na sposób, w jaki graliśmy i przebieg meczu, mogliśmy wykorzystać wszystkich w ataku i obronie. Mając pięć D, wykorzystasz wszystkich.

Myślałem, że spędziliśmy za dużo czasu w ich lodowej połowie. W pierwszej kwarcie nie musieliśmy zbyt wiele uzyskać od D.

Jak się okazało, bardzo potrzebowaliśmy D w drugiej i trzeciej tercji, ale myślałem, że mamy wystarczająco dużo paliwa w zbiorniku ze względu na sposób, w jaki graliśmy w pierwszej połowie. Ci goście są załamani. Czasami myślałem, że nasi napastnicy dobrze się nimi opiekowali, a czasami nie było to zbyt dobre, jeśli chodzi o zarządzanie piłką i ułatwianie im życia.

Wiedziałeś, że w tym budynku ich zespół będzie naciskał. Oni zrobili. Jasne, że się nie rozstaliśmy. Joseph Wall znów był dla nas fantastyczny i dał grupie pewność siebie, pozwalającą znaleźć sposób na dobre zwycięstwo na wyjeździe.

Kontynuując niesamowity początek sezonu Williama Nylandera:

Gra świetnie. Ma dużą pewność siebie, jeśli chodzi o krążek. Atakuje środek lodu i wprowadza krążek w dobre miejsca.

To był dla niego świetny start. Myślę, że miał świetny start w zeszłym sezonie. To po prostu kontynuacja tego.

Bez wątpienia wydaje się, że jest obecnie w naprawdę dobrym miejscu, jeśli chodzi o tempo ataku.

O tym, czy był to najlepszy mecz Tylera Bertuzziego w roli Leafa:

Uważam, że to był jego najlepszy mecz. Zrobiłem. Nadchodziło. Uważnie obserwowałem jego grę. Jest kilka rzeczy, które robił, a które nie wzbudziły większego zainteresowania. Nie wyróżniali się niczym, o co mi chodzi.

Przyglądając się uważnie jego grze – podszedłem i obserwowałem za każdym razem, gdy dotknął krążka w sześciu rozegranych przez siebie meczach – wykonał bardzo precyzyjne czynności, aby utrzymać grę przy życiu i przekazać krążek swoim kolegom z drużyny. Niekoniecznie zostanie nagrodzony punktami, ale myślę, że to nadejdzie.

Pomyślałem, że jego dzisiejsza jazda na łyżwach – poruszanie nogami i zaangażowanie się w grę – była prawdopodobnie najbardziej konsekwentną grą w całym meczu. Miło było zobaczyć, jak został nagrodzony golem w grze w przewadze.

O tym, czy niedawna poprawa Bertuzziego jest wynikiem dopasowania się do linii Tavaresa i Nylandera:

READ  Dana White przyznaje, że popełnili „duże błędy” po tym, jak rywal UFC przeniósł się do PFL

Nie wiem, czy możesz tak powiedzieć. To coś więcej niż tylko sposób działania. Nadszedł czas. Jest trochę zmęczony obecnym stanem rzeczy. Po prostu pracuje i haruje. Spędziliśmy z nim trochę czasu. Ogólnie rzecz biorąc, czuje się bardziej komfortowo, niezależnie od tego, z kim gra.

To dla nas dobry znak. Jest ważnym graczem.

O doskonałości Joe Walla, która stała się normą:

To już nie jest zaskakujące. Widziałem go wystarczająco dużo w tym i poprzednim sezonie, na treningach i w ogóle. Doszliśmy do punktu, w którym jest wartościowym bramkarzem w NHL. Jest młody i będzie się rozwijał wraz ze zdobywaniem kolejnych doświadczeń i lekcji.

Myślę, że w tym momencie nic nas nie zaskoczy.

O tym, czy znakomita gra Morgana Rielly’ego jest kontynuacją tego, co przerwał w zeszłym sezonie:

Po prostu uważam, że dobrze jeździ na łyżwach. Niezależnie od tego, czy chodzi o przerywanie gry, serwowanie krążka, czy angażowanie się w ofensywę, w ten sposób porusza nogami i jedzie. Wtedy jest w najlepszej formie. W trakcie tej podróży stawał się coraz lepszy.