66 robotów Kuka przybywa do Giga Texas na linie produkcyjne Cybertruck

zeszły tydzień Mówiliśmy ci o tym Pierwsze części 9000-tonowej prasy IDRA Giga, która zostanie wykorzystana do budowy nadwozia Cybertrucka, przybywają do Giga w Teksasie. Tesla zrobiła teraz kolejny duży krok w kierunku rozpoczęcia produkcji Cybertruck w tym tygodniu wraz z pojawieniem się dziesiątek robotów Kuka w Giga Texas.

Jeśli nie znasz robotów Kuka, są to duże czerwono-pomarańczowe maszyny, które prawdopodobnie widziałeś na zdjęciach i filmach z innych fabryk Tesli. Roboty są używane do montażu różnych części Modelu S, Modelu 3, Modelu X i Modelu Y na ich liniach produkcyjnych w Fremont, Giga Texas, Giga Shanghai i Giga Berlin. Możesz zobaczyć je w akcji na poniższym filmie z drona Giga Berlin.

Mając tylko kilka dni w 2022 roku i obietnicę rozpoczęcia produkcji Cybertruck w połowie 2023 roku, Tesla właśnie odebrała dostawę dziesiątek tych robotów w Giga Texas.

Zgodnie z polityką lądowania, którą Greggertruck udostępnił na Twitterze (@ćwierkać), roboty Kuka zostały wysłane z Niemiec w 9 różnych przesyłkach. Każda przesyłka waży od 3522 kg do 12669 kg (7764 funtów do 27930 funtów) i zawiera od 3 do 10 robotów. Z rachunku za lądowanie wynika, że ​​dotarli do Giga Texas 18 grudnia 2022 r.

Dodaj to wszystko, a Tesla ma teraz 66 nowych robotów Kuka Production Line do zainstalowania w Giga Texas. Chociaż w dokumentach nie ma nic, co potwierdzałoby, że w rzeczywistości jest to produkcyjny Cybertruck, wszystkie dowody wskazują na to, że tak jest.

Produkcja modelu Y stale rośnie w Giga w Teksasie, więc żadne dodatkowe roboty nie byłyby potrzebne do przyspieszenia produkcji Modelu Y w fabryce. Ponadto, jak wspomniano, Tesla powinna wkrótce rozpocząć montaż Cybertruck Giga Press, a Tesla będzie potrzebować tych robotów, aby wziąć te ogromne odlewy i złożyć Cybertruck razem.

Wysłane również przez Teslę Wiele ofert pracy związanych z produkcją Cybertruckw tym inżynier robotyki i starszy inżynier sprzętu robotyki.

Według najnowszej aktualizacji Tesli, Cybertruck jest nadal planowany do produkcji Od połowy 2023 r. Pomimo tych wszystkich oznak, że Tesla jest na dobrej drodze do realizacji tego harmonogramu i przygotowuje się do rozpoczęcia produkcji, nadal nie widzieliśmy ostatecznej wersji produkcyjnej Cybertrucka, mimo że Elon Musk powiedział, że projekt został sfinalizowany kilka miesięcy temu.

Mamy nadzieję, że uzyskamy więcej informacji, w tym pierwsze spojrzenie na ostateczną wersję Cybertrucka w czwartym kwartale 2022 r. oraz całoroczne zestawienie zysków w przyszłym miesiącu.

Wyciekły obraz po raz pierwszy pokazuje ramę Tesli Cybertruck [Update]

READ  Pierwsza noc wielkiego pokazu dronów w Vancouver została odwołana w ostatniej chwili

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top