Polska pokonała Kanadę i awansowała na 2. miejsce w tabeli

Polacy są w ekstazie po awansie na 2 miejsce w tabeli punktowej. Cesca Rumpas

Przez Johna Raya Piamonte

PASAY — z dwoma ostatnimi dniami wczesnej gry scenicznej, światowy nr. 1 W sobotę Polska kontynuowała passę zwycięstw, wygrywając 25-21, 25-23, 27-25 z Kanadą w siatkarskiej Lidze Narodów 2023 (VNL) w Mall of Asia Arena.

Polacy zajmują teraz drugie miejsce w tabeli drużynowej po poprawie do rekordu 9-2, wyprzedzając USA (8-2), które poniosły drugą porażkę w turnieju po emocjonującym pięciosetowym meczu z Argentyną.

Chociaż zakończyło się to remisem, Kanada zmierzyła się z silną polską drużyną, ponieważ obie drużyny dały pokaz dla obecnych wiernych z Filipin.

Blokowanie Polaków było decydującą zmienną w tych zaciętych setach, a Norbert Huber uderzył blokiem w połowie pierwszego seta, co dało wynik 17-16.

„Wiemy, że Kanada to dobry zespół. To dla nas trudny mecz, ale jesteśmy zdeterminowani, aby wyjść i zakończyć lepiej niż Kanada. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że nasz wślizg był właściwy i zrobiliśmy to w trzech setach” Huber powiedział na pomeczowej konferencji.

Wilfredo Leon trafił asa w trzecim secie, dzięki czemu Polska wróciła do seta z dwoma punktami straty.

As Brady’ego Hofera później wysłał Kanadę na set point przy stanie 24-25. Ale Polska odpowiedziała szybkim ustawieniem środka, a Karol Close zremisował mecz po 25.

Zewnętrzny pałkarz Kamil Semenyuk doprowadził Polskę do linii końcowej, kiedy dostarczył sprzęgło i dostał blok, który przypieczętował mecz, aby uzyskać 27-25.

Zarówno Semenyuk, jak i Huber zdobyli po 11 punktów dla płomiennego polskiego składu.

Tymczasem Samuel Cooper przewyższył przegraną Kanadyjczyków, zdobywając 19 punktów.

Śledź go na Twitterze: @rhey_piamonte

READ  W 1968 r. komunistyczny rząd Polski zmusił Żydów do wyjazdu. Dziś kraj przyjmuje uchodźców.