Zwolnienie Britney Spears z sądu może być bliskie

LOS ANGELES — Dzień Niepodległości Britney Spears mógł wreszcie nadejść.

Podczas piątkowej rozprawy w sali sądowej w Los Angeles sędzia zdecyduje, czy zakończyć okres kurateli, który przez prawie 14 lat sprawował rozległą kontrolę nad życiem i finansami gwiazdy pop.

Przy niewielkim sprzeciwie ze strony osób zaangażowanych wydaje się prawdopodobne, że sędzia Brenda Penny rozwiąże porozumienie prawne. Adwokaci Britney Spears, jej rodzice i wyznaczeni przez sąd, którzy sprawują opiekę nad kuratelą, publicznie popierają rozwiązanie umowy.

Judy Montgomery, opiekunka, która nadzoruje życie i decyzje medyczne piosenkarki, opracowała plan opieki z terapeutami i lekarzami, aby poprowadzić ją przez koniec okresu opieki i dalej.

Ale Penny nie dała wyraźnych wskazówek, co zdecyduje, i ma dużo wolności i władzy. Przeszkody prawne lub biurokratyczne lub uporczywe obawy związane z opieką medyczną lub finansową Spears mogą spowolnić to, co może wydawać się nieuniknionym końcem.

Nie było jasne, czy 39-letni Spears weźmie udział w rozprawie. Fani, którzy domagali się sądu, Frye Britney, której przypisuje się doprowadzenie jej do tego momentu, będą tłumnie opuszczać salę sądową.

Penny zdecydowanie opowiedziała się po stronie Spears i jej adwokata Matthew Rosengarta podczas ostatniego przesłuchania we wrześniu, kiedy zawiesiła ojca piosenkarza Jamesa Spearsa w opiece, którą przynajmniej częściowo kontrolował, odkąd po raz pierwszy się o nią ubiegał w 2008 roku.

Sędzia nie znalazł żadnych wykroczeń przeciwko Jamesowi Spearsowi, stwierdzając jedynie, że „toksyczne środowisko” sprawiło, że ten ruch był konieczny.

„Obecna sytuacja jest nie do zniesienia” – powiedział Benny.

Przed tym przesłuchaniem James Spears zmienił kurs i poparł zakończenie opieki. Rosengart twierdził, że powinien zostać zatrzymany i nie odgrywać roli w legalnej końcowej grze. Przysiągł, że będzie nadal badać sposób, w jaki James Spears sprawuje opiekę, nawet po jej zakończeniu.

READ  16 lat później para odkrywa, że ​​ich ukochany obraz Maude Lewis jest najprawdopodobniej oszustwem

Adwokat powiedział, że zamierza dokładnie przyjrzeć się działaniom Jamesa Spearsa i jego przedstawicieli i zasugerował, aby organy ścigania zbadały to, co ujawniono w filmie dokumentalnym New York Timesa o podsłuchu umieszczonym w sypialni jego córki.

Adwokaci Jamesa Spearsa powiedzieli, że zarzuty Rosengarta wahały się od bezpodstawnych do niemożliwych, a on działał tylko w najlepszym interesie swojej córki.

Pod pewnymi względami bitwa po opiece już się rozpoczęła. Oddzielając się od prawników, którzy pomogli mu prowadzić, James Spears zatrudnia Alexa Weingartena, prawnika, który specjalizuje się w rodzajach sporów, które mogą się pojawić.

W zeszłotygodniowych aktach sądowych byli dyrektorzy biznesowi Britney Spears, Tri-Star Sports and Entertainment Group, zaprzeczyli żądaniom Rosengart dotyczących dokumentów dotyczących jej zaangażowania w opiekę w latach 2008-2018. Grupa również odmówiła jakiejkolwiek roli lub wiedzy o jakiejkolwiek z inwigilacja piosenkarza.

Niedawno, pół roku temu, wydawało się, że regencja będzie trwać w nieskończoność. Od tego czasu zawalił się z zadziwiającą prędkością.

Kluczem było przemówienie Britney Spears na czerwcowej rozprawie, w której z pasją opisała ograniczenia i kontrolę swojego życia, które nazwała „obraźliwym”.

Domagała się zakończenia kurateli bez natrętnej oceny jej stanu psychicznego.

Eksperci prawni stwierdzili wówczas, że jest to mało prawdopodobne i stanowiłoby odstępstwo od ogólnej praktyki sądowej.

Teraz wygląda na to, że może dostać dokładnie to, czego szukała.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top