Związek strażaków wyraża zaniepokojenie polityką szczepień miasta

Chociaż miasto Ottawa ogłosiło, że będzie wymagało szczepienia wszystkich pracowników, co najmniej jeden przywódca związkowy ma obawy – i nadal chce poznać więcej szczegółów.

Doug McClennan, prezes Ottawa Professional Firefighters Association, powiedział, że dwie główne kwestie to wąskie ramy czasowe dla członków na otrzymanie pierwszej dawki i brak możliwości dostosowania się do czegokolwiek poza zwolnieniami lekarskimi.

„Jesteśmy tutaj głównie po to, aby zbadać i upewnić się, że nie doszło do naruszenia naszego układu zbiorowego i nie doszło do naruszenia prawa [and] „Nie ma łamania praw człowieka naszych członków”, powiedział McClennan, który ma prawie tysiąc członków.

Polityka, ogłoszona w notatce od kierownika miasta Steve’a Kanelakosa, wejdzie w życie we wtorek.

Oczekuje się, że personel, wolontariusze, studenci i kontrahenci otrzymają pierwszą dawkę do 15 września i zostaną w pełni zaszczepieni na początku listopada.

Pracownicy, którzy nie otrzymali szczepionki, będą musieli wyjechać na wakacje, wziąć wolne lub zostać zwolnieni. Tylko praktykujący lekarz lub pielęgniarka może zatwierdzić niezaszczepionego pracownika do kontynuowania pracy.

McClennan powiedział, że nie zna wskaźników szczepień wśród strażaków, ale szacuje, że wynoszą one od 80 do 90 procent, podobnie jak w innych miejscach pracy.

Powiedział, że stowarzyszenie spróbuje opracować strategie dla członków, których dotyczy polityka.

„Chcemy mieć pewność, że problemy związane z prywatnością naszych członków zostaną uwzględnione i pod opieką miasta” – powiedział McClennan.

Obowiązki dotyczące szczepień działają, mówi członek zarządu

Tymczasem rada miasta ma głosować w środę, czy zastosować tę politykę również do siebie.

Kitchiseppe-Con. Jeff Lieber powiedział, że w pełni popiera obowiązkowe szczepienia i że członkowie rady muszą dawać przykład.

„Wszyscy mamy prawo do bezpiecznego miejsca pracy” – powiedział Lieber. „I myślę, że mieszkańcy mają prawo wiedzieć, że ich interakcja z miastem jest również tak bezpieczna, jak to tylko możliwe”.

READ  Tajwan ma nadzieję na miejsce na Światowym Zgromadzeniu Zdrowia | Wiadomości o pandemii koronawirusa

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top