Zrób miejsce na odprowadzanie odpadów w krytym garażu YK

„Największa wyprzedaż garażowa w Yellowknife pod jednym dachem” odbywa się w sobotę na miejskiej Ed Jeske Arena. To pierwsza od początku epidemii.

Mieszkańcy mogą zarezerwować stolik i sprzedawać wszelkie używane artykuły gospodarstwa domowego, od ubrań, poprzez przybory kuchenne i sprzęt sportowy, po zabawki, gadżety i bibeloty. The Miasto powiedziało Odwiedzający mogą sprawdzić „podwórko pełne skarbów”.

„Jest tu wiele mieszkań lub kondominiów, w których prawdopodobnie nie jest idealnym rozwiązaniem wyprzedaż na podwórku lub wyprzedaż garażu, więc jest to sposób, aby ludzie mogli dostać się do jednej centralnej lokalizacji, zarezerwować stolik i sprzedać lub poddać recyklingowi część rzeczy” – powiedziała Carly Saunders, dyrektor ds. programów w mieście.

reklamy.

„Celem tego wydarzenia jest po prostu ponowne nawiązanie kontaktów społecznych”.

Wszystkie produkty muszą spełniać przepisy bezpieczeństwa określone przez producenta lub Health Canada, więc sprzedaż domowych wypieków, losów na loterię lub innych produktów komercyjnych jest niedozwolona. Pełną listę zabronionych lub regulowanych przedmiotów sprzedaży garażowej można znaleźć w sekcji Miasto zasady przewodnie i Zdrowie Kanady stronie internetowej.

Chociaż plan został przesunięty, aby plac mógł być wykorzystywany do celów odbudowy po powodzi, Saunders ma nadzieję na dobrą frekwencję.

„W przeszłości słyszałem, że są kolejki czekające na wyjście o 8 rano, aby wejść” – powiedział Saunders.

reklamy.

Inni liderzy społeczności są równie entuzjastycznie nastawieni do tego, co takie wydarzenia mają do zaoferowania miastu.

„Sprzedaż garażowa pozwala społeczności zbadać sposoby zbierania towarów, które w przeciwnym razie mogłyby zostać wywiezione na wysypisko”, powiedział Jason Brinson, dyrektor wykonawczy Armii Zbawienia Yellowknife.

„Ludzie mogą uzyskać dobrą wartość, mogą mieć dużą grupę i jest to dobry sposób, aby ludzie byli dobrymi gospodarzami swoich pieniędzy. To naprawdę dobry sposób na zebranie się społeczności.”

READ  Ignorując optykę, Benning nadal tworzy przestrzeń do ulepszenia Canucksuck

Aspekt gospodarowania odpadami jest szczególnie ważny w miastach takich jak Yellowknife, powiedział Don Tremblay, dyrektor wykonawczy organizacji non-profit Ecology North.

„Northerniści doskonale zdają sobie sprawę, że często jesteśmy na końcu drogi. Odpady są też na końcu drogi na naszych wysypiskach. Bez względu na to, jak tam dotrze, bardzo trudno je wyrzucić, więc im mniej mamy , tym lepiej – powiedział Tremblay.

„Zdecydowanie popieramy odwróconą piramidę gospodarowania odpadami: najpierw redukujemy, potem ponownie wykorzystujemy, a następnie ostatnią rzeczą, którą robimy, jest recykling” – powiedziała.

„Tradycyjny model częstszego skupiania się na recyklingu, w miejscach takich jak Yellowknife i na całych Terytoriach Północno-Zachodnich, oznacza usuwanie przedmiotów na Południu – które mają z tym związane emisje gazów cieplarnianych” – dodał Tremblay, przyznając, że programy te nadal cieszą się dużą popularnością. miejsce..

Dla tych, którzy chcą uratować planetę lub po prostu zaoszczędzić trochę pieniędzy, wydarzenie tylko na gotówkę trwa od 8 rano do 11:30 w sobotę. Stoły można wypożyczyć do godziny 16:00 w piątek.

reklamy.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top