Zremasterowane obrazy pokazują ważne szczegóły księżycowi

Przeprojektowane obrazy uzyskane przez USA TODAY pokazują nowe obrazy misji Apollo 15 w jej 50. rocznicę.

Zdjęcia zostały poprawione Autora „Apollo Remastered”, Andy Saunders. Pokazują astronautów prowadzących Lunar Roving Vehicle, pierwszy pojazd na Księżycu, i zbierających materiały księżycowe. Obrazy pokazują również widoki powierzchni księżyca i nie tylko.

Astronauci David R. Scott, James B. Irwin i Alfred M. Worden weszli na orbitę księżycową podczas misji Apollo 15 29 lipca 1971 roku.

Scott i Irwin wylądowali na Księżycu i wykonali cztery spacery kosmiczne w ciągu 19 godzin. Zebrali również 170 funtów próbek skał i gleby, które Worden wykonał obserwacje i zdjęcia z orbity, Według NASA.

Saunders, który odtwarza obrazy z misji Apollo prawie 10 lat i przekazał 35 000 obrazów, powiedział USA TODAY, że są „niesamowite” obrazy z misji. Jednak niewiele było widać, „ponieważ jakości nie było”.

„Ale dzięki udoskonaleniom cyfrowym możemy teraz nagle zobaczyć rzeczy, których wcześniej nie widzieliśmy, i są to niesamowite obrazy” – powiedział.

„Z biegiem czasu wydarzenia stawały się coraz bardziej ekscytujące” – dodał. „Osiągnięcie tego dzisiaj byłoby niesamowite, ale zrobienie tego 50 lat temu to tylko wow”.

Posłuchaj tego:NASA udostępniła dźwiękowy wyświetlacz obrazów uchwyconych przez Kosmiczny Teleskop Hubble’a

To nie jest smuga na ekranie:Jest to obraz księżyca rzucającego cień na ziemię.

Sprawdź te odświeżone obrazy z misji Apollo 15:

Zdjęcia przed i po torach LRV na powierzchni Księżyca.
Obraz Ziemi z Księżyca.
Przeprojektowany obraz deski rozdzielczej w LRV.
Grupa naukowa na Księżycu podczas misji Apollo 15.
Scott na LRV, który był pierwszym samochodem na Księżycu.
Panorama pierwszego użycia LRV z lokalizacjami na Księżycu.
Panorama modułu księżycowego podczas misji Apollo 15, gdzie astronauci mieszkali przez kilka dni.  Panoramy powstały z połączenia zdjęć z wyprawy.

READ  Oparte na YC, Deskimo, aplikacja do przestrzeni coworkingowej na żądanie, uruchomiona w Singapurze i Hongkongu - TechCrunch

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top