Zobacz skrzyżowanie stacji kosmicznej w tym 360-stopniowym filmie

Astronauta Thomas Pesquet z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) był zajęty tworzeniem różnych filmów, które wprowadzają nas w różne części orbitującego laboratorium.

Jego najnowszym dziełem jest wciągające wideo 360 stopni przedstawiające Węzeł 2, znany również jako Harmony.

Francuzi opisują węzeł 2 jako „skrzyżowanie”, na którym czasami można zobaczyć „astronautów latających we wszystkich kierunkach”.

Unieś się w jedną stronę, a popłyniesz do jednostki Destiny obsługiwanej przez Stany Zjednoczone. Idź inną drogą, a znajdziesz się w jednostce Columbus w Europie. Wybierz inną trasę, a wejdziesz do japońskiej jednostki Kibo.

Pesquet podkreśla różne funkcje Node 2, w tym niebieskie stoły do ​​wykonywania zadań związanych z pracą przy użyciu szerokiej gamy narzędzi, które można zobaczyć przymocowane do ściany za pomocą rzepów.

„Czasami może wyglądać trochę niechlujnie”, mówi Bisquet o zestawie narzędzi. „Ale zwykle wiemy dokładnie, gdzie są rzeczy”.

Węzeł 2 jest również wystarczająco duży, aby pomieścić cztery stanowiska sypialne. Pesquet wślizguje się w jedną podczas filmu, wyjaśniając, że możesz również użyć pokoju jako prywatnej przestrzeni do czytania lub podsłuchiwania e-maili od rodziny i przyjaciół z powrotem na podłodze.

Astronauta wyjaśnia, że ​​tuż przed snem i po nim tracisz w pewnym stopniu poczucie nieważkości z powodu sposobu, w jaki przyczepiasz się do ściany (aby nie unosić się w nocy). Dodaje jednak, że następnego ranka zawsze jest świetnie, kiedy wychodzisz ze swojej stacji do spania i czujesz się, jakbyś znów się unosił.

Znaczenie Węzła 2 podkreśla fakt, że jednostka służy również jako platforma robocza dla ramienia robota Canadarm2 stacji i zawiera porty dokujące do odwiedzania statków kosmicznych.

Będąc filmem 360 stopni, widz może poruszać się po całej scenie, aby eksplorować jednostkę. Pesquet prezentuje wycieczkę w swoim ojczystym języku, więc jeśli wolisz angielski, po prostu kliknij przycisk „CC” w odtwarzaczu wideo YouTube, aby rozpocząć odtwarzanie napisów.

READ  5 najlepszych gier z Upload VR na E3 2021

Inne filmy Pesquet 360 Oprowadza nas po jednostce Kolumba. Kolejny film z astronautą Rozmawialiśmy przez sprzęt używany do spacerów kosmicznych.

NASA opisuje stację kosmiczną jako rozmiar domu z sześcioma sypialniami. Satelita do zamieszkania obejmuje miejsca do spania, trzy łazienki, siłownię i duże, 360-stopniowe okno, przez które astronauci mogą zwiedzać Zdolny do robienia wspaniałych zdjęć ziemi.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak członkowie załogi pracują, odpoczywają i bawią się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, Sprawdź te wnikliwe filmy Stworzony przez samych astronautów.

Rekomendacje redaktorów
Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top