Zobacz, jak test SpaceX wystrzeliwuje rakietę superciężką nowej generacji

SpaceX może wysłać swoją superciężką rakietę nowej generacji na swój pierwszy lot testowy już w przyszłym miesiącu.

W ramach przygotowań do najpotężniejszej rakiety, jaką kiedykolwiek zbudowano, firma przeprowadziła w tym tygodniu testy naziemne wzmacniacza w swoim zakładzie w Boca Chica w Teksasie.

Pierwsza próba strzelania Super Heavy odbyła się we wtorek, choć trwała tylko kilka sekund. Druga miała miejsce w czwartek i trwała około 20 sekund, tworząc przy tym grudkę kurzu. Możesz to obejrzeć na poniższym filmie:

Komentatorzy NASASpacflight zasugerowali, że każdy test wystrzelił tylko jeden z 33 silników rakietowych Raptora, ponieważ inżynierowie starają się potwierdzić gotowość rakiety do pierwszego lotu. Wkrótce możemy spodziewać się większej liczby testów z większą liczbą silników rakietowych w tym samym czasie, co da nam bardziej realistyczny obraz ogromnej mocy dopalacza.

CEO SpaceX Elon Musk Powiedział W tweecie, że procedura ma na celu przetestowanie „autostresu”, Opisz to jako „zastosowanie samodzielnie wytwarzanych paliw gazowych do sprężania ciekłych paliw do rakiet”.

SpaceX przetestował również we wtorek start statku kosmicznego Starship. Nagranie z wydarzenia można obejrzeć na poniższym filmie. Statek kosmiczny usiądzie na szczycie Super Heavy, gdy rakieta eksploduje w kosmos podczas swojego pierwszego orbitalnego lotu testowego, który ma się odbyć we wrześniu lub wkrótce potem.

Znany jako statek kosmiczny, SpaceX planuje rozmieścić statek wielokrotnego użytku na misje na Księżyc, Marsa i prawdopodobnie dalej. Na ekscytującej misji zaplanowanej z NASA, Specjalna wersja statku kosmicznego Umieści na Księżycu pierwszą kobietę i pierwszą kolorową osobę, prawdopodobnie już w 2025 roku.

Lądownik księżycowy statku kosmicznego przetransportuje astronautów z planowanej stacji Lunar Gateway na powierzchnię Księżyca. Astronauci dotrą do bramy na pokładzie statku kosmicznego Orion, który zostanie wyniesiony na orbitę przez nową rakietę NASA Space Launch System (SLS).

READ  Oto film w zwolnionym tempie przedstawiający działanie silnika czterosuwowego

Podczas gdy czas misji księżycowego lądownika statku kosmicznego zależy w dużej mierze od tego, jak NASA współpracuje z Pierwsze loty nowej rakiety SLS W ramach swoich wczesnych misji Artemis, SpaceX musi również odnieść sukces we wczesnych testach lotów orbitalnych swoich superciężkich i kosmicznych statków kosmicznych, aby długo oczekiwana załogowa misja księżycowa miała jakąkolwiek szansę na realizację w połowie tej dekady.

Zarówno SpaceX, jak i NASA mają jeszcze dużo pracy do wykonania, a różne daty misji mogą być opóźnione, ale obie idą stopniowo w kierunku początku nowej ery eksploracji kosmosu.

Rekomendacje redaktorów
Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top