Zniszczone wojną rosyjskie czołgi wystawione na Placu Polskim, aby podkreślić „okrucieństwa”

Wystawa będzie prezentowana na Placu Fort na starym mieście Warszawy, odbudowanym po zburzeniu w czasie II wojny światowej.

Treść artykułu

WARSZAWA, Polska (AP) – Polscy i ukraińscy urzędnicy rządowi twierdzą, że planują wystawić w Warszawie uszkodzone lub spalone rosyjskie czołgi i pojazdy opancerzone przejęte przez siły ukraińskie podczas wojny.

Treść artykułu

Szef Kancelarii Premiera RP Michał Dworczyk powiedział, że pomysł uwydatnił rosyjskie „okrucieństwa” i reakcję Ukrainy.

„Z jednej strony pokazujemy okrucieństwa popełnione przez armię rosyjską na Ukrainie, a (z drugiej pokazujemy heroiczną obronę ukraińskich sił zbrojnych i konsekwencje tych walk” – powiedział Tavarsik.

Widok ogólny na plac Fort na starówce Warszawy w dniu 28 grudnia 2020 r.
Widok ogólny na plac Fort na starówce Warszawy w dniu 28 grudnia 2020 r. Zdjęcie: Cocker Bemble / Reuters

Paradoksalnie nazwana plenerowa wystawa „Niezwyciężona armia” będzie prezentowana na placu Fort na starówce Warszawy, zburzonej w czasie II wojny światowej iz wielkim trudem odbudowanej.

Minister obrony Ukrainy Oleksi Resnikow powiedział w tym tygodniu, że podobne wystawy zaplanowano w innych europejskich stolicach, m.in. w Berlinie, Paryżu, Madrycie i Lizbonie.

„Pomożemy zapewnić, że rosyjskie czołgi trafią do Europy, ale w formie rozpadu” – powiedział Reznikow w niedzielę w polskich wiadomościach Telewizji Polsat.

Ukraina wzywa swoich zachodnich sojuszników do dostarczania większej ilości sprzętu wojskowego i amunicji w celu wsparcia jej obrony przed ciężkimi rosyjskimi atakami na wschodzie kraju.

READ  Odwołano wyroby Małej, Bytrangi i innych. Zdecydowanie trzymasz je w lodówce. Musisz się ich pozbyć, możesz zachorować 21.09.2018

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top