Zmodernizowana aplikacja pogodowa w iOS 16 dzięki integracji z Deep Dark Sky

Apple wprowadza znaczące ulepszenia we wbudowanej aplikacji Pogoda iOS 16i rozwiń dostępne dane. Możesz teraz kliknąć dowolną jednostkę pogody, aby uzyskać dodatkowe przydatne informacje, które wcześniej nie były dostępne w iOS 15.


Na przykład dotknięcie głównej prognozy godzinowej lub 10-dniowej wyświetla bardziej szczegółową prognozę, która pozwala zobaczyć temperaturę na każdy dzień w widoku wykresu, co ułatwia wizualizację zakresu temperatur i warunków pogodowych w ujęciu godzinowym.

Aplikacja pogodowa ios 16 modułów 1


Większość jednostek dostarcza dodatkowe informacje co godzinę. Dzięki indeksowi UV użytkownicy mogą zobaczyć szacunkowe wartości promieni UV w ciągu dnia i uzyskać wizualny obraz najdłuższego czasu ekspozycji na promieniowanie UV.

Aplikacja pogodowa ios 16 modułów 2


Istnieją wykresy godzinowe podobne do wiatru, opadów, wilgotności, widoczności i ciśnienia. Moduł wschodu/zachodu słońca dostarcza informacji o pierwszym świetle, zachodzie słońca, ostatnim świetle i całkowitym świetle dziennym, wraz ze średnimi miesięcznymi wschodami i zachodami słońca. Podczas prognozowania opadów dostępny jest 10-minutowy wykres opadów deszczu.

Aplikacja pogodowa ios 16 modułów 3


Apple oferuje te same mapy opadów, temperatury i jakości powietrza bez dodatku, ale wprowadzono kilka drobnych aktualizacji projektu, aby poprawić wygląd.

Opady Pogoda Mapy iOS 16


Zaktualizowana aplikacja Pogoda zapewnia teraz alerty o trudnych warunkach pogodowych, chociaż jest to ograniczone do określonych regionów. Apple twierdzi, że nie wszystkie funkcje pogodowe będą dostępne we wszystkich krajach.

Aby dostarczyć więcej informacji za pośrednictwem modułów Pogoda, Apple wykorzystuje dane z Dark Sky, Twojej aplikacji pogodowej Zakupiony w 2020 r.. Dark Sky 6 czerwca zaktualizowało swój wpis na blogu, aby wyjaśnić, że technologia prognozy Dark Sky została ulepszona i zintegrowana z prognozą pogody, napędzając nową aplikację Weather.

Technologia Dark Sky stoi również za WeatherKit, a Nowe API dla programistów. WeatherKit został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom integrację danych prognozy pogody z ich aplikacjami. Według Apple, WeatherKit umożliwia aplikacjom dostarczanie aktualnych warunków pogodowych i 10-dniowych godzinowych prognoz temperatury, opadów, wiatru, wskaźnika UV i innych, wraz z opadami minuta po minucie na następną godzinę i ostrzeżeniami o trudnych warunkach pogodowych w wybranych regionach.

READ  Apple świętuje dumę dzięki tęczowym paskom i tarczom zegarków

Jak podkreśliliśmy Wcześniej w tym tygodniuApple współpracuje z iPadOS 16, aby aplikacja Pogoda była IPAD po raz pierwszy. Jest identyczny z aplikacją pogodową „iOS 16”, ale więcej informacji jest dostępnych na jednym ekranie dzięki większemu ekranowi.

ipad mapa pogody ipados 16


Działa też dedykowana aplikacja pogodowa macOS Venturajest identyczny z aplikacjami pogodowymi na iOS i iPadOS, zapewniając parzystość funkcji w całym asortymencie sprzętu Apple.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top