Zmniejsza się biurokracja w przypadku akcji spółek technologicznych; Wzrost gazu ziemnego: rynki opakowane

(Bloomberg) – Europejskie akcje i kontrakty futures w USA wzrosły, gdy wycofujący się nabywcy powrócili do firm z branży technologicznej, które zakładają, że wyprzedaż została przekroczona. Kontrakty energetyczne nadal rosły w obliczu załamania podaży.

Najczęściej czytane przez Bloomberg

Grudniowe kontrakty terminowe na indeks Nasdaq 100 wzrosły o 0,4% po tym, jak cyfrowy indeks ciężki spadł w poniedziałek do najniższego poziomu od czerwca. Podgrupa technologiczna po raz pierwszy od ośmiu dni awansowała benchmark Stoxx 600 w Europie. Europejskie kontrakty na gaz ziemny wzrosły aż o 16%, a ropa West Texas Intermediate osiągnęła najwyższy poziom od siedmiu lat.

Spokój na światowych rynkach został zburzony przez ścianę rosnącego niepokoju, który wylewa się z kryzysu zadłużenia w Chinach, wysokiej inflacji spowodowanej wstrząsami podaży surowców, słabnącym ożywieniem gospodarczym i politycznymi kłótniami w USA. Zamieszanie pojawia się nawet wtedy, gdy inwestorzy przygotowują się na cięcia stymulacyjne przez Rezerwę Federalną.

„To okres wielu wstrząsów, które przenikają przez rynki finansowe, pozostawiając je we mgle, a wielu patrzy na margines dla jasności” – napisał w notatce Sebastian Galley, główny analityk makroekonomiczny Nordea Investsment.

Europejskie kontrakty na gaz ziemny wzrosły we wtorek do bezprecedensowego poziomu 111,70 euro za megawatogodzinę, w porównaniu do 15,49 euro w lutym. Kontynent przygotowuje się na zimowy kryzys dostaw energii, a niemieckie kontrakty energetyczne podskoczyły o miesiąc bliżej rekordowych poziomów.

Akcje europejskie wzrosły, przy czym największy udział mają banki i akcje spółek technologicznych. Prosus NV wzrósł o 2,9% po otrzymaniu zgody organów regulacyjnych na zwiększenie swojego udziału w Delivery Hero SE.

Grudniowe kontrakty futures na S&P 500, które rano wahały się między zyskami a stratami, pokonały niezdecydowanie i zaczęły rosnąć. Facebook Inc. Kupujący wycofali się z przedsprzedaży po 4,9% spadku w poniedziałek w związku z godzinną przerwą w świadczeniu usług. Akcje wzrosły o 1,6% na początku sesji nowojorskiej.

READ  Ottawa zaostrza dostęp do wsparcia płacowego dla COVID-19 w ramach nowego środka, aby zastąpić CEWS

Dolar odbił się od trzech dni wyprzedaży. Rentowności obligacji skarbowych wzrosły, a 10-letnia stopa oprocentowania wyniosła około 1,49%. Bitcoin przedłużył odzyskiwanie i ustabilizował się powyżej 50 000 USD.

Handlowcy zwracają teraz uwagę na piątkowe dane o zatrudnieniu poza rolnictwem, aby ocenić moment spadku Fed. Wczesny wskaźnik kondycji największej gospodarki świata zostanie opublikowany we wtorek poprzez pomiary aktywności usługowej w Stanach Zjednoczonych.

W ostatnich komentarzach Rezerwy Federalnej prezydent St. Louis James Bullard powiedział, że wyższa presja cenowa może zmienić nastawienie firm i konsumentów, przyzwyczajając ich do wyższej inflacji. Bank Rezerw Australii nie zmienił swoich ustawień monetarnych.

Aby uzyskać więcej analiz rynkowych, przeczytaj nasz blog MLIV.

Oto kilka wydarzeń, które trzeba obejrzeć w tym tygodniu:

 • Decyzja w sprawie stóp procentowych w Nowej Zelandii w środę

 • Decyzja w sprawie polityki pieniężnej Banku Rezerw Indii w piątek

 • Departament Pracy USA publikuje w piątek dane o bezrobociu i tworzeniu miejsc pracy

Niektóre z głównych ruchów na rynkach:

Sklepy

 • Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,4% od 6:15 czasu nowojorskiego

 • Kontrakty terminowe Nasdaq 100 wzrosły o 0,4%

 • Kontrakty terminowe na Dow Jones Industrial Average wzrosły o 0,3%.

 • Indeks Stoxx Europe 600 wzrósł o 0,7%

 • Indeks MSCI World uległ niewielkim zmianom

monety

 • Spot dolarowy indeks Bloomberga wzrósł o 0,2%.

 • Euro spadło o 0,2 procent do 1 1602 USD

 • Funt brytyjski niewiele się zmienił za 1,3619 $

 • Jen japoński spadł o 0,2 procent do 111,18 za dolara

obligacje

 • Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrasta o jeden punkt bazowy do 1,49%.

 • Rentowność 10-letnich obligacji Niemiec nieznacznie się zmieniła i wyniosła -0,22%

 • Rentowność 10-letnich obligacji brytyjskich wzrosła o jeden punkt bazowy do 1,02%.

dobra

 • Ropa naftowa West Texas Intermediate wzrosła o 0,4 procent do 77,94 USD za baryłkę

 • Kontrakty terminowe na złoto spadły o 0,6 procent do 1757,20 USD za uncję

READ  BC Zwycięzca loterii o wartości 1 miliona dolarów z rodziną na pierwszych wakacjach od 10 lat

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

© 2021 Bloomberg LP

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top