Złodziej z Kolumbii Brytyjskiej, Bill Miner, inspiruje sztukę we wszystkich jej formach

Bill Miner to legendarne nazwisko w niektórych częściach Kolumbii Brytyjskiej, szczególnie w głębi prowincji, gdzie ponad 115 lat temu policja schwytała notorycznego złodzieja pociągów.

Jego historia zainspirowała wiele książek, wielokrotnie nagradzany film, a nawet kilka piosenek.

Znany jako szary lis i szlachetny złodziej, kryminalne życie górnika Zaczęło się w Stanach Zjednoczonych W dziewiętnastym wieku. Był znany z kradzieży wozów wojennych, które czasami przewoziły paczki podczas długich podróży i został złapany i ostatecznie skazany na 25 lat więzienia w Kalifornii w 1881 roku.

Kiedy wyszedł z więzienia w 1902 roku, pociągi w dużej mierze zastąpiły wagony. W ten sposób zastąpił swój typowy cel nowym.

Według Rząd federalnyGórnik rabował pociągi CB Rail w 1904 i 1906 roku. Wiosną 1906 roku został aresztowany w pobliżu Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej, osądzony, skazany i skazany na dożywocie w federalnym więzieniu o zaostrzonym rygorze w New Westminster.

Ale 8 sierpnia 1907 r. górnik uciekł. Wrócił do Stanów Zjednoczonych, gdzie nadal rabował pociągi.

Górnik został ostatecznie złapany i zmarł w więzieniu.

Film, piosenki

Film fabularny o wyczynach rabusia pociągu został wydany w 1982 roku, z Richardem Farnsworthem w roli głównej.

Szary Lis Zdobył siedem nagród Genie, uhonorowanie najlepszego kanadyjskiego filmu od 1980 do 2012 roku.

Za swoją rolę Farnsworth był nominowany do Złotego Globu.

„Kiedy [director Phillip] Krytyk filmowy Tom McSorley powiedział: „Burrs myślał w rodzaju mitycznych krajobrazów Kolumbii Brytyjskiej i kanadyjskiego Zachodu, a postać Billa Minera wyłania się… jako bohater ludowy”.

Specjały CBC Radio49:01Wszystko jest na pokładzie: Podróżuj po Kanadzie, jednym wagonem na raz

Słynna kanadyjska kolej rozciąga się na dziesiątkach tysięcy kilometrów od wybrzeża do wybrzeża. Zakorzeniony w historii wpływ tych linii wciąż jest odczuwalny w naszym życiu i naszej tożsamości. Dołącz do prowadzącej Melody Jacobson i producentki Carolyn Chan w programie, który zboczy z torów, aby poznać historie naszej kolei. Spotkają się rdzenni narody, które ponownie zjednoczyły się po rozstaniu przez koleje, a także chińscy Kanadyjczycy oddający hołd przodkom, którzy zbudowali tory.

READ  Kanadyjski pisarz i guru samopomocy, Bob Proctor, zmarł w wieku 88 lat Nowości

Uważano go za coś w rodzaju Robin Hooda. Myślę, że to rodzaj popularnej mitologii bohatera, która go otacza, ponieważ jest jak trzymanie się faceta”.

Film badał, w jaki sposób przejście górnika od kradzieży wagonów do pociągów ilustruje ten szczególny czas w historii technologii.

„Jak mówi sam Bill Miner, profesjonalista zawsze się specjalizuje” – powiedział McSorley.

Kanadyjski piosenkarz folkowy Paul Waldemar Horsdal, lepiej znany jako Valdi, również zainteresował się legendą Bell Miner. Współpracował z autorem tekstów Garym Fjellgaardem iw ciągu zaledwie dwóch dni od podjęcia decyzji o napisaniu piosenki w hołdzie dla Maynera, mieli jedną.

„Billy był zdecydowanie jednym z moich bohaterów, na pewno” – powiedział Vilgard. „On po prostu reprezentował wolność”.

Piosenka pojawiła się na wspólnym albumie Valdiego i Vejlegaarda, Contenders II: Wciąż działa.

W 2017 roku Kamloops Music Collective zlecił kompozytorowi Robertowi Buckleyowi napisanie piosenki o Górniku do ewentualnego wykorzystania w nauczaniu studentów muzyki zarówno o lokalnej muzyce, jak i historii.

Rezultatem był zatytułowany numer orkiestrowy Legenda Billy’ego Minera.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top