Zebra ucieka z zoo w Seulu w Korei Południowej i spędza godziny biegając po zatłoczonych ulicach miasta.

Zdjęcie zrobione i udostępnione na Instagramie przez użytkownika hwan._.man 23 marca 2023 r. przedstawia młodą zebrę, która uciekła z lokalnego zoo, przejeżdżając przez ulice w stolicy Korei Południowej, Seulu.

Instagram/hwan._ .man


powódź Zebra uciekła z zoo w stolicy Korei Południowej i przez kilka godzin chodziła po zatłoczonych ulicach i dzielnicach mieszkaniowych Seulu, zanim została schwytana. Władze poinformowały, że trzyletnia zebra przeżyła po tym, jak uszkodziła drewniany taras w swoim ogrodzeniu w Wielkim Parku Dziecięcym w Seulu tuż przed godziną 15:00 czasu lokalnego.

Zaskoczeni mieszkańcy opublikowali zdjęcia i filmy przedstawiające zwierzę w mediach społecznościowych, żartując, że „musiało to dotyczyć globalnego ocieplenia, teraz jest wystarczająco ciepło, aby zebry mogły biegać”.

Zdjęcie zrobione i udostępnione na Instagramie przez użytkownika hwan._.man 23 marca 2023 r. przedstawia młodą zebrę, która uciekła z lokalnego zoo, przejeżdżając przez ulice w stolicy Korei Południowej, Seulu.

Instagram/hwan._ .man


Pracownicy zoo wraz z członkami lokalnej straży pożarnej i policji wspólnie schwytali zebrę po około trzech i pół godzinie. Wokół obszaru mieszkalnego ustawiono ogrodzenie, a zwierzę podano środki uspokajające i przetransportowano z powrotem do zoo.

Na początku tego roku zoo poinformowało w poście na Instagramie, że jedna z jego zebr stała się niespokojna i niesforna po śmierci rodziców. Mówi się, że zwierzę o imieniu Saero odmówiło powrotu do swojej zagrody i walki z sąsiednim kangurem.

Zdjęcie zrobione i udostępnione na Instagramie przez użytkownika hwan._.man 23 marca 2023 r. przedstawia młodą zebrę, która uciekła z lokalnego zoo biegając po drodze w stolicy Korei Południowej, Seulu.

Instagram/hwan._ .man


Zoo potwierdziło, że to Sairo uciekł w czwartek podczas wycieczki po Seulu.

Przedstawiciel zoo powiedział CBS News w czwartek, że zoo zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zapobiec przyszłym ucieczkom poprzez dokładne zbadanie incydentu, a lekarze weterynarii i opiekunowie zoo podejmą działania, aby zapewnić postęp zdrowia Cyro.

Urzędnik z zoo powiedział CBS News, że ani zwierzę, ani żadna z osób biorących udział w czwartkowej ucieczce nie odniosła obrażeń i nie doszło do uszkodzeń mienia.

Ta historia została zaktualizowana, aby odzwierciedlić wiek i inne szczegóły dotyczące zebry.


READ  W Chinach nabywcy domów zajmują niedokończone „gnijące” nieruchomości

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top