Zawodnik Buffalo Bills, Damar Hamlin, upada po wślizgu w „krytycznym stanie” – The Patriots

Bezpieczeństwo banknotów bawołów Zniszczenie Hamelina Upadł na polu w poniedziałek wieczorem i przeprowadzono reanimację, zanim został zabrany do szpitala, gdzie został zdiagnozowany NFL Powiedział, że jest w stanie krytycznym, a mecz Buffalo z Cincinnati Bengals został zawieszony na noc.

NFL ogłosiło nieco ponad godzinę po kontuzji, że gra nie zostanie wznowiona.

„Nasze myśli są z Damarem i Buffalo Bills. Przekażemy więcej informacji, gdy tylko staną się dostępne. NFL jest w stałym kontakcie ze Stowarzyszeniem Graczy NFL, zgadzając się na przełożenie gry. ”

Hamlin zderzył się z odbiorcą Bengals, Tee Higginsem, po wykonaniu czegoś, co wydawało się być rutynowym, aczkolwiek brutalnym atakiem. Wstał, zdawał się poprawiać prawą ręką maskę, po czym po około trzech sekundach upadł do tyłu i leżał nieruchomo.

Kontynuacja historii pod reklamą

NFL powiedział, że Hamlin był leczony na boisku przez zespół, niezależny personel medyczny i lokalnych ratowników medycznych. Otaczali go oszołomieni zawodnicy obu drużyn.

Karetka była na boisku cztery minuty po upadku Hamlina, a kilku graczy płakało, w tym obrońca Tre’Davious White. Przytuleni rozgrywający, Josh Allen z Buffalo i Joe Borough z Cincinnati.

Spencer Brown (79) z Buffalo Bills reaguje, gdy kolega z drużyny Damar Hamlin zostaje sprawdzony podczas pierwszej połowy meczu piłki nożnej NFL przeciwko Cincinnati Bengals, w poniedziałek, 2 stycznia 2023 r., w Cincinnati. (AP Photo/Jeff Dean).

Stolica

Hamlin upadł o 20:55, a kiedy 16 minut później został wywieziony z boiska, Bills zebrali się w modlitwie. Został przewieziony do Centrum Medycznego Uniwersytetu Cincinnati. Pięć minut po odjeździe karetki mecz został przerwany, a zawodnicy powoli schodzili z boiska do swoich szatni.

Mundur Hamlina był przecięty i wydawało się, że personel medyczny przeprowadza resuscytację. ESPN poinformował w swoim programie telewizyjnym, że Hamlin również otrzymał tlen.

„Nikt tego nie przeszedł” – powiedział długoletni rozgrywający NFL Troy Aikman w programie telewizyjnym ESPN. – Ja też nie widziałem czegoś takiego.

Bengals prowadzili 7:3 w pierwszej kwarcie pojedynku między zespołami w fazie play-off w AFC. Cincinnati wszedł na 11-4 i prowadził AFC North o jeden mecz nad Baltimore, podczas gdy Buffalo było mistrzem AFC East 12-3.

Następstwa kontuzji przypomniały Kevina Everetta z ostrej końcówki Billsa, który utknął nieruchomo na boisku po tym, jak został powalony na początku drugiej połowy meczu otwierającego sezon Buffalo przeciwko Denver Broncos w 2007 roku.

Everett doznał urazu rdzenia kręgowego, w wyniku którego został częściowo sparaliżowany.

24-letni Hamlin spędził pięć lat na studiach w Pitt — swoim rodzinnym mieście — iw tym czasie wystąpił w 48 meczach dla Panthers. Był zawodnikiem drugiej drużyny All-ACC jako senior, został wybrany kapitanem drużyny i wybrany do gry w Senior Bowl.

Wybrany w szóstej rundzie przez Bills w 2021 roku, zagrał w 14 meczach jako starter, a następnie został starterem roku, gdy Micah Hyde przegrał sezon z powodu kontuzji.

Wchodząc do gry, 6-stopowy i 200-funtowy Hamlin miał 91 wślizgów, w tym 63 wślizgi solo i 1 1/2 worka.

Tweet z piłkarskiego konta Pitta był prosty i jasny: „Damar Hamlin jest najlepszy z nas” – napisano w tweecie, odnosząc się do Hamlina numerem jego koszulki z college’u. „Modlę się za ciebie”.

Kliknij, aby odtworzyć wideo:

Sprawy zdrowotne: legenda NFL ostrzega rodziców przed dziećmi i wstrząsami mózgu