Zawiera szczegółowe informacje na temat koncesji na działalność badawczo-rozwojową, koncesji podatkowych na innowacje – podatek MNE przyjeżdżający do Polski .

Polskie Ministerstwo Finansów ogłosiło 24 maja szczegóły swojego planu podatkowego mającego na celu zwiększenie innowacyjności w Polsce, który obejmuje poprawę kredytów na badania i rozwój (B+R) oraz zwiększone ulgi na prototypy i koszty związane z robotyką.

Poprzez ten program Polska stara się zapewnić kompleksowe zachęty podatkowe, aby wspierać innowacyjność i wzrost gospodarczy w Polsce od początku 2022 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że większość proponowanych zasad zostanie otwarta do konsultacji w przyszłym tygodniu. .

Od stycznia ministerstwo podało, że program pomoże firmom powiązać ulgę podatkową na badania i rozwój z kasą biletową własności intelektualnej (IP). . Zgodnie z obowiązującym prawem przedsiębiorstwa, które komercjalizują swoje wyniki B+R i korzystają z preferencyjnych stóp zwrotu związanych z systemem IPbox, nie mogą odliczać odpowiednich kosztów kwalifikowanych w ramach płatności B+R.

Jeśli chodzi o rozwój prototypów, program umożliwi przedsiębiorstwom odliczenie od podstawy opodatkowania dodatkowych 30% kosztów prototypowego produktu (10% pokrywanych przychodów). Aby ułatwić zgodność, ministerstwo stwierdziło, że proponowane zasady będą zawierać dokładną listę wydatków kwalifikowalnych.

Firmom, które chcą usprawnić produkcję poprzez robotykę, program pomoże obniżyć koszty zakupu i instalacji robota o dodatkowe 50%, a także zakupu oprogramowania i szkolenia pracowników. Dlatego 150% takich wydatków zostanie potrąconych.

Wreszcie program zapewni nowe ulgi w kosztach zatrudnienia innowacyjnych pracowników, w tym naukowców, programistów, wynalazców i inżynierów. Ulga będzie powiązana z kosztami zatrudnienia, dzięki czemu firmy będą mogły odnieść korzyści, nawet jeśli nie mają obecnie dochodu podlegającego opodatkowaniu.

READ  Polska zastrajkowała późno, aby uzupełnić doskonały rekord Anglii

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top