Zastępca szefa zdrowia publicznego Toronto reaguje na sprzeciw wobec kolumny Sun na temat COVID-19, mówi, że jej jedynym celem jest „promowanie dyskursu”

Toronto Wiceprezes Zdrowia Publicznego, Con. Kristen Wong Tam odpowiedziała w weekend na reakcje na COVID-19, które niedawno podzieliła się w artykule w Toronto Sun.

Wong Tam książki Na Twitterze w sobotę jej „jedynym celem jest promowanie dyskursu na temat podziału i depolaryzacji”.

„Jako osoba zaszczepiona koronawirusem napisałam głęboko osobistą opinię o potrzebie nawiązania dialogu z ludźmi, którzy zajęli różne stanowiska w sprawie szczepionek, w tym z moimi starszymi rodzicami” – powiedziała 18 listopada. Kolumna Słońca w Toronto Jest autorką.

„Chciałem porozmawiać o tym, jak możemy nadal budować zaufanie w różnych i zróżnicowanych społecznościach. Dzieliłem się swoim punktem widzenia i doświadczeniem i nie udzielałem żadnych porad medycznych. Naprawdę przepraszam, że spowodowało to jakiekolwiek zamieszanie lub dyskomfort, ” ona dodała.

Podczas gdy eksperci ds. zdrowia ujawnili fałszzwodniczy„Części kolumny radcy w Suite 13 w Toronto Center, Wong-Tam – która została wybrana do zarządu w 2010 roku – nie przeprosiła bezpośrednio za komentarze, które wygłosiła na temat zaszczepionych osób, które mogą przenosić wirusa COVID-19. „Łatwość tych nieszczepionych ludzi.”

Artykuł krytykował również tych, którzy chcą, aby osoby nieszczepione były „wykluczone ze społeczeństwa, wydalone ze swoich miejsc pracy lub chcą, aby odmówiono im dostępu do opieki z powodu pozornego„ nieostrożnego zachowania ”.

Sama doradczyni Opublikowano publicznie online w lipcu O pełnym szczepieniu przeciwko COVID-19. W sobotę nie odpowiedziała na prośbę Starra o komentarz.

Seria tweetów Wong-Tama z soboty zawierała również notatkę z sierpnia od naczelnego lekarza Ontario, dr. Kierana Moore’a.

W swoim wątku na Twitterze Wong Tam powiedziała: „31 sierpnia 2021 r. dyrektor medyczny ds. zdrowia wysłał notatkę do urzędników zdrowia publicznego, w której cytuje, że „osoby w pełni zaszczepione mają podobny poziom infekcji do przypadków nieszczepionych”. Niekompletny, powinien zostać wkrótce wyjaśniony.”

READ  Austria rozpoczyna narodową blokadę w celu zwalczania epidemii infekcji

Ekspert zdrowia Sabina Vohra Miller, założycielka Unambiguous Science, mówi, że ta notatka została użyta „całkowicie poza kontekstem”.

„W zasadzie ustaliłem to, aby pasowało do jej narracji”, powiedziała Vohra-Miller w wywiadzie dla gwiazdy.

„Wyjmuje jeden element całej układanki całkowicie z kontekstu i to jest część, która napędza antyekstremistyczną retorykę, którą słyszymy” – powiedziała, zauważając również, że notatka ma trzy miesiące. „Wiemy podczas pandemii, że rzeczy ewoluują i zmieniają się bardzo szybko”.

„Idea tej notatki wysunięta przez Departament Zdrowia jest tak naprawdę uświadomieniem sobie, że nadal potrzebujemy nielekowych interwencji, takich jak maskowanie” – dodała. „Notatka nie mówi nam, że osoby zaszczepione przechodzą w takim samym tempie, jak osoby nieszczepione”.

„Jej artykuł zasadniczo podsycił i zachęcił do wielu antyszczepionków, aby utrwalić tę samą dezinformację”, powiedziała Vohra Miller, dodając, że osoby zaszczepione są mniej podatne na zarażenie.

„Wyrządził wiele szkód, zwłaszcza od kogoś reprezentującego Toronto Health Board of Directors”.

W piątek, odpowiadając na piśmie do Star’s Pierwsza historia W swoim felietonie Wong Tam broniła swojego oświadczenia o ryzyku infekcji u osób zaszczepionych i nieszczepionych, popartą jej interpretacją raportów medycznych na temat miana wirusa.

Powiedziała również, że „obawia się, że ci sami niezbędni pracownicy, którym oddaliśmy hołd na początku pandemii jako bohaterowie, tracą teraz pracę z powodu ich trudnej sytuacji”, dlatego podzieliła się „głęboką, osobistą historią” o swoich rodzicach.

„Mają inne zdanie niż ja na temat szczepionek, a mimo to nadal je kocham bezwarunkowo. Chcę, żebyśmy się otworzyli, a nie zamknęli rozmowę” – powiedziała Wong Tam w swoich komentarzach w piątek.

Zapytany o opinię swojego kolegi i ostatnie tweety, Joe Creasy, przewodniczący rady miejskiej ds. zdrowia, powiedział: „Nie możemy i nie powinniśmy ignorować faktów naukowych, które mamy przed sobą – a jeśli chodzi o szczepionki, nauka jest jasna: szczepionki są bezpieczne, skuteczne i redukują punkt transmisji.”

READ  Koronawirus: WHO twierdzi, że środki zastosowane przeciwko Delta muszą działać z firmą Omicron

„Chociaż w pełni zgadzam się, że budowanie zaufania do szczepionki, spotykanie ludzi tam, gdzie się znajdują, i tworzenie przestrzeni do trudnych rozmów ma kluczowe znaczenie dla naszej kampanii szczepionkowej; ostateczny sukces naszej kampanii zależy od podążania za nauką” – dodał.

Z plikami Davida Rydera

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top