Zasada dotycząca szczepień Springsteena na Broadwayu zwiększa niepewność podróży dla odbiorców AstraZeneca

David Screech wybrał już swoje miejsca i umieścił informacje o swojej karcie kredytowej dla Springsteen na Broadwayu Bilety, gdy zauważy zapotrzebowanie na szczepionkę COVID-19: jego dawka AstraZeneca-Oxford nie będzie wystarczająca do przyjęcia.

Screech, burmistrz View Royal w Kolumbii Brytyjskiej i 40-letni fan Springsteena, otrzymał swoją drugą dawkę AstraZeneca w zeszłym tygodniu, ale strona internetowa Jujamcyn Theatres powiedziała, że ​​pozwoli ona gościom na „pełne zaszczepienie się szczepionką zatwierdzoną przez FDA” – – Pfizer-BioNTech, Moderna czy Johnson & Johnson.

Nowojorskie miejsce przetrwało, gdy Screech zadzwonił do nich bezpośrednio, aby zapytać o wymagania, ku rozczarowaniu jego oczekiwaniem na występ. Chociaż jest „niezwykle wdzięczny”, że otrzymał dwie dawki skutecznej szczepionki, Screech powiedział, że ma pewne zastrzeżenia do AstraZeneca, a Broadway odmówił „zdecydowanie dodał do tego”.

„Oczywiście nasze zdrowie jest o wiele ważniejsze niż możliwość chodzenia na koncerty czy koncerty. Ale drugą stroną tego jest to, że koncerty i koncerty były główną częścią mojego życia” – powiedział Skrick.

„A pomysł, aby nie być w stanie udać się do nich w dającej się przewidzieć przyszłości z powodu możliwości otrzymania niewłaściwej szczepionki, jest nieco rozczarowujący”.

Nagrania z występów na żywo mają również ograniczenia dotyczące szczepień

Springsteen na Broadwayu To nie jedyna atrakcja Nowego Jorku, która zobowiązuje gości do surowych zasad szczepień.

Bruce Springsteen, który wystąpił tutaj w listopadzie 2016 roku, powróci na Broadway tego lata na limitowany pokaz swojego singla „Springsteen on Broadway”. Spektakle rozpoczną się w St James’s Theatre 26 czerwca, a ich zakończenie zaplanowano na 4 września. (Greg Allen/Invision/The Associated Press)

Nagrania na żywo programów telewizyjnych, w tym Sobotnia noc na żywo A Późna wystawa ze Stephenem Colbert Ignoruje również dawki AstraZeneca w zasadach wymienionych na ich stronach internetowych, które mówią, że działają „w kierunku stanu Nowy Jork”.

Wyspiarze z Nowego Jorku, którzy są obecnie w serii playoffów NHL przeciwko Tampa Bay Lightning, nie wydają się mieć takich samych ograniczeń. Podczas gdy strona internetowa zespołu mówi, że fani potrzebują dowodu szczepienia „zgodnie z wytycznymi stanu Nowy Jork”, arena ma również „nieszczepione sekcje”.

Biura gubernatora stanu Nowy Jork Andrew Cuomo, Departament Zdrowia Stanu Nowy Jork i teatry Jujamcyn nie odpowiedziały natychmiast na prośby o komentarz.

Zane Shagla, lekarz chorób zakaźnych z Hamilton w Ontario, nie był zaskoczony, gdy instytucje zaczęły wydawać paszporty na szczepionki. Ale uniemożliwienie odbiorcom AstraZeneca udziału w The Springsteen Show wydawało się szczególnie trudne.

„Jeśli jest coś bardziej bolesnego, co możesz zrobić dla pokolenia X, to właśnie to” – powiedział ze śmiechem.

Zaniepokojenie mówi, że potencjalne wymagania dotyczące szczepień dla podróżnych mogą stać się trudniejsze, jeśli inne kraje zaczną tworzyć przepisy oparte na własnych metodach szczepień.

“linia arbitralna”

Poczucie nacjonalizmu szczepionkowego może sprawić, że niektórzy będą upierać się, że ich licencjonowane produkty są „złotym standardem”, powiedział, zauważając, że Johnson & Johnson, który został stworzony przy użyciu tej samej technologii wektorów wirusowych, co AstraZeneca, był nieco mniej skuteczny w badaniach klinicznych.

„To tylko bardzo arbitralna linia na piasku, oparta na tym, co zatwierdziła Agencja ds. Żywności i Leków, [without] Uznając, że AstraZeneca została zatwierdzona przez wiele innych organizacji opieki zdrowotnej na całym świecie” – powiedział Chagla.

„Prywatne branże mają prawo robić, co chcą, ale jednocześnie musimy prowadzić szersze dyskusje na temat tego, co liczy się jako osoba w pełni odporna i czym są szczepionki”.

Dr Theresa Tam, dyrektor ds. zdrowia publicznego w Kanadzie, zauważyła w czwartek, że jesteśmy „na początku wznowienia podróży”. Wezwała Kanadyjczyków do dokładnego rozważenia wymagań w innych krajach i przygotowania się na zmianę zasad.

Globalne dyskusje mogą pomóc światu „dostać się do punktu, w którym będziemy mogli akceptować swoje dane… i spojrzeć na drogę naprzód, która ułatwia życie i wspiera podróżnych, jeśli są również zaszczepieni” – powiedział Tam.

Stephen Colbert powrócił do występu na żywo przed publicznością w studiu 14 czerwca. CBS powiedział, że widzowie w nowojorskim Ed Sullivan Theatre muszą okazać dowód szczepienia przed przyjęciem, a maski na twarz będą dla nich opcjonalne. (Andy Krupa/Invision/The Associated Press)

Chagla powiedział, że kanadyjscy odbiorcy AstraZeneca mogą nie borykać się z takimi samymi problemami w Europie z powodu powszechnego stosowania tam szczepionki, ale spodziewa się, że więcej stanów USA przyjmie wymagania dotyczące szczepień zatwierdzonych przez FDA.

Powiedział, że może to oznaczać większą niepewność i upokorzenie dla niektórych odbiorców AstraZeneca, którzy planują podróżować na południe po ponownym otwarciu granic. Prawie dwa miliony Kanadyjczyków otrzymało strzał AstraZeneca.

Troska wezwała światowych przywódców do ustalenia „standardu” dla potencjalnych wymagań dotyczących szczepień i do zapewnienia ludziom zaufania do ich szczepień.

„Naprawdę chcesz, aby ludzie czuli, że podejmują właściwą decyzję, nie będą dyskryminowani i będą mieli dostęp do wszystkiego, co powinna zaszczepiona osoba” – powiedział.

„czuć się niesprawiedliwie”

Andrea Bianchi, bioetyk i adiunkt w Szkole Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Toronto, zakwestionowała uzasadnienie zasady szczepień na Broadwayu.

Jeśli celem jest zapewnienie, że nikt z COVID-19 nie wejdzie do budynku, ścisłe poleganie na paszportach szczepionek zatwierdzonych przez FDA nie jest jedynym sposobem, aby to osiągnąć.

„Mam nadzieję, że kiedy jakiekolwiek miejsce wprowadza zasady lub ograniczenia, są one dobrze przemyślane i badane są wszystkie możliwe opcje” – powiedział Bianchi.

„Wyobrażam sobie, że wielu odbiorców AstraZeneca będzie sfrustrowanych i prawdopodobnie będzie miało poczucie niesprawiedliwości”.

Screech powiedział, że ma nadzieję, że będzie Springsteen na Broadwayu Zasada zmieni się, aby odzwierciedlić, że AstraZeneca oferuje silną ochronę przed COVID-19.

„Ale na pewno jest rozczarowanie i trochę niepokoju, co to oznacza that [other] Amerykańskie miejsca przyszłości.

READ  Morgan Wallen przeprasza Good Morning America

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top