Zarobki Goldman Sachs olśniewają Wall Street

Goldman Sachs (p) Za trzy miesiące zakończone czerwcem zaksięgował zysk w wysokości 2,9 mld USD, czyli 7,73 USD na akcję. Analitycy spodziewali się zysku na poziomie 6,61 USD na akcję. Bank osiągnął również przychody w wysokości 11,9 mld dolarów. Chociaż jest to spadek o 23% w stosunku do zeszłego roku, nadal przekracza konsensus szacowany na 10,7 miliarda dolarów.
Akcje Goldman Sachs, jedna z 30 akcji w kawka, wzrósł w poniedziałek o 4% na początku handlu. Wyniki pomogły podnieść szerszy rynek tak. Dow zyskał ponad 200 punktów.

Goldman Sachs prosperował pomimo spadku akcji w pierwszej połowie 2022 roku. Szczególnie trudne było otoczenie dla banków.

rywale c. B. Morgan Chase (JPM) A Morgan Stanley (SM) Obie Zgłoszone zarobki w zeszłym tygodniu To nie spełniło oczekiwań. Bank amerykański (bryknięcie) W poniedziałek zaksięgował zarobki i zarobki, które również nie spełniły oczekiwań. Za rozczarowujące wyniki w dużej mierze odpowiadała bankowość inwestycyjna.

Ale Goldman Sachs skorzystał na wzmocnieniu swojej ogromnej jednostki handlu obligacjami. Rentowności handlu obligacjami rosły wraz ze wzrostem rentowności dzięki podwyżkom stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

Goldman Sachs poinformował również, że jego jednostka zajmująca się zarządzaniem konsumentami i majątkiem, do której należy bank cyfrowy Marcus, odnotowała rekordowe przychody w wysokości około 2,2 miliarda dolarów w tym kwartale, o 25% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

„Pomimo zwiększonej zmienności i niepewności, jestem przekonany, że potrafimy zająć się środowiskiem” – powiedział w komunikacie prasowym banku David Solomon, dyrektor generalny Goldman Sachs.

Firmy konsumenckie silne pomimo obaw o recesję

Piony konsumenckie największych banków nadal dobrze sobie radzą, pomimo wszystkich obaw o inflację i możliwą recesję.

Solomon zauważył podczas telekonferencji z analitykami, że „nie widzimy znaczących oznak pogorszenia się jakości kredytowej” w jego działalności konsumenckiej, chociaż „z pewnością jest to środowisko, w którym ludzie są bardziej ostrożni w kwestii ryzyka”.

READ  Inwestor-aktywista zdobywa miejsca w zarządzie Exxon na Big Oil Day

Bank of America również odnotował dobre wyniki w jednostce konsumenckiej. Dyrektor generalny Bank of America Brian Moynihan powiedział analitykom podczas poniedziałkowej telekonferencji, że bank jest „świadomy debaty na temat przyszłych recesji, a my przygotowaliśmy firmę w ciągu ostatniej dekady poprzez odpowiedzialny wzrost, aby się do tego przygotować”.

„Ale jak widzimy naszą obecną bazę klientów, nie widzimy, jak zwalniają pod względem ich działalności” – dodał Moynihan.

Ponadto banki są teraz w znacznie lepszej sytuacji finansowej niż w czasie globalnego kryzysu finansowego i Wielkiej Recesji 2008 roku. Wszystkie główne amerykańskie firmy finansowe Przeszedł najnowsze testy warunków skrajnych Fedktóry mierzy stopień, w jakim banki będą w stanie stawić czoła wszelkim trudnościom gospodarczym lub rynkowym w przyszłości.

Kilka dużych banków podniosło wyniki po wynikach testów warunków skrajnych. Goldman Sachs zwiększył swoje wypłaty kwartalne o 25%.

Mimo to, akcje Goldman Sachs wciąż spadają w tym roku o ponad 20%. Szersze nieszczęścia rynkowe były złą wiadomością dla pracowników Goldman Sachs. Bank podał w poniedziałek, że jego koszty wynagrodzeń i świadczeń, tzw. pula premiowa, są o ponad 30% niższe niż przed rokiem.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top