Zarejestruj się już dziś w naszej Space Café we Włoszech przez dr Emmę Gatti, 21 lipca 2022 r.

Tos Space Café Italy Cinzia ZuffadaZastępca głównego naukowca w NASA Jet Propulsion Laboratory i prezes Fundacji na rzecz Włoskich Naukowców i Naukowców w Ameryce Północnej (ISSNAF)w rozmowie z dr Emma Gatti, gospodarz Space Cafe Radio i reporter Space Watch. Globalny dla Włoch.

Nowe możliwości dla Waszyngtonu i Rzymu

Odcinek 4 Space Café Italy będzie gościł weterana sektora kosmicznego i jednego z najwybitniejszych przedstawicieli włoskiej doskonałości za granicą, dr Cinzię Zovadę, inżyniera elektromagnetycznego, zastępcę naukowca NASA JPL, głównego badacza dwóch nagród NASA ROSES, głównego naukowca w Global Navigation Satellite Systems Reflection Project (GNSS-R) i prezes Fundacji na rzecz Włoskich Naukowców i Naukowców Ameryki Północnej (ISSNAF). Cinzia spędzi z nami godzinę, omawiając ewoluującą rolę partnerstwa amerykańsko-włoskiego w sektorze lotniczym, różnice między tymi dwoma rynkami oraz nadchodzące możliwości dla nowych pokoleń zainteresowanych studiowaniem w Ameryce Północnej. W szczególności omówimy potrzebę poszerzenia włoskiej społeczności naukowej poprzez zwiększenie liczby wysoko wykwalifikowanych włoskich pracowników, promowanie mobilności międzynarodowej oraz wspieranie wymiany między środowiskiem akademickim a sektorem prywatnym na poziomie globalnym.

Dr.. Cinzia Zafada. Zdjęcie dzięki uprzejmości autora

Dr Zvada uzyskała tytuł doktora inżynierii na Uniwersytecie w Pawii we Włoszech, gdzie przed przeprowadzką do Stanów Zjednoczonych pracowała na wydziale badawczym w dziedzinie teorii pola elektromagnetycznego. Obecnie jest wiceprezesem Jet Propulsion Laboratory (JPL) w NASA, odgrywając kluczową rolę w opracowywaniu programów instytucjonalnych i zarządzaniu wewnętrznymi inwestycjami badawczo-rozwojowymi. Otrzymała Medal Terezjański Uniwersytetu w Pawii w 2002 roku i jest członkiem Senatu Akademickiego. W 2014 r. otrzymała nagrodę JPL Magellan Award oraz NASA Distinguished Leadership Medal 2015. W 2016 r. została odznaczona Orderem Zasługi Republiki Włoskiej, a w 2019 r. Nagrodą Ghislieri w uznaniu jej kariery. Pełni (jako wolontariusz) funkcję prezesa Fundacji na rzecz Włoskich Naukowców i Naukowców Ameryki Północnej (ISSNAF), sieci naukowców non-profit, której celem jest promowanie synergii transatlantyckich w badaniach i innowacjach.

READ  Asteroida krążąca w pobliżu Ziemi mogła pochodzić z Księżyca

Dr Emma Gatti, była naukowiec NASA, prezenterka i pisarka naukowa. Śledzi eksplorację Księżyca i Marsa oraz analizuje trendy w geopolitycznym sektorze kosmicznym. Jest gospodarzem Space Cafe Radio i prezenterką Space Cafe Italia.

Publiczność będzie miała możliwość zadawania pytań w dialogu z Cinzia Zuffada.

SpaceWatch.Global to europejski magazyn i portal cyfrowy dla osób zainteresowanych kosmosem i dalekosiężnym wpływem sektora kosmicznego.

to jest kosmiczna kawiarnia włochy Odbędzie się w języku włoskim 21 lipca 2022 r. o godzinie 18:00 CEST.

Zarezerwuj swoje miejsce już dziś.

Ta powtarzaćGister proszę kliknij tutaj

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top