Zapnij pasy: Republikanie z Arizony prezentują wyniki przeliczenia 2020

Phoenix — Dziesięć miesięcy po tym, jak Donald Trump przegrał swoją kandydaturę na reelekcję w 2020 r. w Arizonie, wyznaczeni przez Republikanów zwolennicy w Senacie Arizony przygotowywali się do przedstawienia wyników bezprecedensowego przeglądu klubu, który stanowił kulminację dziwacznych poszukiwań dowodów na poparcie fałsz byłego prezydenta. Twierdzić, że przegrał z powodu oszustwa.

Prawie wszystkie roszczenia zgłoszone przez zespół weryfikacyjny do tej pory upadły. Urzędnicy wyborczy w Arizonie i całym kraju spodziewają się więcej tego samego piątku od zespołu przeglądowego, który według nich jest stronniczy, niekompetentny i goni za niedorzecznymi lub nieuzasadnionymi teoriami spiskowymi.

„Za każdym razem, gdy Trump i jego zwolennicy otrzymują forum, na którym można przedstawić tę sprawę, kulą się i tęsknią” – powiedział Ben Ginsberg, długoletni republikański adwokat ds. wyborów i zdeklarowany krytyk presji Trumpa, by odwołać wybory.

Bezprecedensowy przegląd partyzancki – skupiający się na liczeniu głosów w Maricopa, największym hrabstwie Arizony – jest prowadzony i w dużej mierze finansowany przez ludzi, którzy już wierzą, że Trump jest prawdziwym zwycięzcą, pomimo dziesiątek pozwów i nadzwyczajnej analizy, która nie znalazła żadnych problemów, które mogłyby się zmienić. Wynik. Zignorowali szczegółowe procedury liczenia głosów w prawie Arizony.

Choć powszechnie wyśmiewany, przegląd z Arizony stał się wzorem, który zwolennicy Trumpa chętnie powtarzają w innych swingowych stanach, które wygrał Biden. Demokratyczny prokurator generalny Pensylwanii złożył w czwartek pozew o zablokowanie nakazu sądowego GOP dotyczącego szerokiego zakresu materiałów wyborczych. W Wisconsin emerytowany sędzia Konserwatywnego Sądu Najwyższego prowadzi dochodzenie w sprawie nakazu republikańskiego w sprawie wyborów w 2020 r., a w tym tygodniu zagroził wezwaniem urzędników wyborczych, którzy nie zastosują się do nich.

Niezależnie od recenzji w Arizonie i gdzie indziej, nie mogą odwrócić zwycięstwa Bidena.

W Arizonie pięć osób ma publicznie wyjaśnić wyniki dwóm czołowym republikanom w stanie, w tym Dougowi Loganowi, dyrektorowi generalnemu Cyber ​​Ninjas, firmy konsultingowej w zakresie cyberbezpieczeństwa bez doświadczenia wyborczego. Pełnił funkcję szefa zespołu przeglądowego pomimo swojej wcześniejszej pracy promującej spiski wyborcze „Stop kradzieży”.

READ  40 zabitych w dwóch szybkich pociągach w południowym Pakistanie

Shiva Ayadurai, który zyskał lojalnych zwolenników promujących dezinformację na temat COVID-19 w mediach społecznościowych, omówi swoją recenzję podpisów na kartach do głosowania. Nie jest jasne, dlaczego ma do tego kwalifikacje. Ayadorai, lepiej znany swoim fanom jako Dr Shiva, posiada tytuł doktora. Ale nie lekarz.

Ekspert kryminalistyki obliczeniowej Ben Cotton przedstawi zarys swojej analizy maszyn liczących. Cotton wycofał swoje twierdzenie o usunięciu głównej bazy danych o wyborach.

Ken Bennett, były sekretarz stanu Republikanów i Randy Boleyn, były szef Partii Republikańskiej w Arizonie, również mają przemawiać. Obaj działali jako łączniki między Senatem a zespołem przeglądowym.

Mówili otwarcie o swoich odkryciach, ale Bennett powiedział konserwatywnemu prezenterowi radiowemu w tym tygodniu, że będzie miał „krótki raport na temat tego, gdzie hrabstwo Maricopa nie spełniło i nie przestrzegało prawa stanowego i procedur wyborczych”.

Rzekomo wyciekły szkic raportu Cyber ​​Ninjas został rozesłany pod koniec czwartku. Stwierdzono, że ręczne liczenie kart do głosowania potwierdziło zwycięstwo Bidena i pokazało mu zysk netto 360 głosów. Zidentyfikował również szereg rzekomych niedociągnięć i zalecił zmiany w stanowych przepisach wyborczych.

Republikańska przewodnicząca Senatu Karen Fan powiedziała w sms-ie, że dokument był „przeciekiem trzy dni temu”, ale nie kwestionowała jego autentyczności. Nie powiedziała, czy wyniki projektu zmieniły się w ciągu tygodnia, powołując się na umowę o zachowaniu poufności.

„Podpisałam umowę o zachowaniu poufności” – powiedziała. „Nie złamię słowa”.

Twierdzenie o ręcznym liczeniu zwycięstw Bidena jest sprzeczne z narracją Trumpa, że ​​powszechne oszustwa wyborcze kosztowały go wybory. Podważa również twierdzenia niektórych z tych bliskich sojuszników, że maszyny liczące głosy z Dominion Voting Systems, które były używane w hrabstwie Maricopa, zmieniły głosy.

„Niestety, raport jest pełen błędów i błędnych wniosków na temat tego, jak hrabstwo Maricopa przeprowadziło wybory powszechne w 2020 roku” – powiedzieli na Twitterze urzędnicy hrabstwa Maricopa.

READ  Urzędnicy twierdzą, że poszukiwanie zawalonego mieszkania na Florydzie jest teraz próbą odzyskania zdrowia

Rada Nadzorcza Hrabstwa Maricopa, kontrolowana przez republikanów 4-1, zdecydowanie broniła liczenia głosów. Republikański prezydent Jack Sellers nazwał przegląd „zakamuflowaną niechlujnością w formie audytu”. Republikański nadinspektor Bill Gates powiedział w czwartek, że poleganie przeglądu na finansowaniu od sojuszników Trumpa spoza kraju oznacza, że ​​wyniki nie będą wiarygodne.

„Ludzie, którzy finansują ten audyt, ludzie, którzy opowiadają się za tym audytem, ​​wszyscy wiemy, co chcą znaleźć” – powiedział Gates. – Chcą, żebyś dowiedział się, że Donald Trump wygrał hrabstwo Maricopa.

Senat zatwierdził wydanie 150 000 USD na przegląd, plus koszty ochrony i mediów. To blednie w porównaniu z prawie 5,7 miliona dolarów, które sojusznicy Trumpa wpłacili pod koniec lipca.

Inny republikański nadzorca hrabstwa, Clint Hickman, był przedmiotem dziwacznej teorii spiskowej, twierdzącej, że pożar, który zabił 120 000 kurczaków na farmie jaj jego rodziny na zachód od Phoenix, był wybiegiem mającym na celu zniszczenie dowodów zwycięstwa Trumpa.

Liczenie głosów w okręgu Maricopa zostało przeprowadzone przed ponadpartyjnymi obserwatorami, podobnie jak wymagane prawem kontrole mające na celu sprawdzenie, czy maszyny do głosowania działają prawidłowo. Badanie punktowe na częściowe liczenie rąk wykazało idealne dopasowanie.

Dwa dodatkowe przeglądy powyborcze przeprowadzone przez federalnych akredytowanych ekspertów ds. wyborów nie wykazały żadnych dowodów na to, że maszyny do głosowania zmieniały głosy lub były podłączone do Internetu. Rada Organów Nadzoru zamówiła nadzwyczajne recenzje, aby udowodnić zwolennikom Trumpa, że ​​nie ma problemów, ale Fan i inni, którzy popierają jej partyzancką recenzję, nie byli przekonani.

Eksperci ds. wyborów spekulują, że raport może błędnie interpretować normalne procedury wyborcze, aby twierdzić, że coś jest oburzającego lub podnosić drobne błędy do poważnych zarzutów niewłaściwego postępowania.

READ  Kilku zginęło w wypadku autobusu przewożącego górników w Peru | Wiadomości z Peru

powiedział David Baker, były prawnik w Wydziale Głosowania Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, który założył Centrum Innowacji i Badań Wyborczych.

Biden wygrał Maricopa County z 45 109 głosami i Arizonę z 10 457 głosami. Becker powiedział, że drobne kwestie proceduralne nie wpłyną na margines tej wielkości.

W lipcu Logan wysunął serię zarzutów wynikających z niezrozumienia danych wyborczych, które analizował, w tym 74 000 kart do głosowania zarejestrowanych jako otrzymane, ale niewysłane. Trump wielokrotnie zawyżał zarzuty. Ale mieli nieszkodliwe wyjaśnienia.

Piątkowy raport wywodzi się z procesu, który rozpoczął się prawie rok temu. Trump i jego sojusznicy, po tym jak ich zarzuty o oszustwo wyborcze były wielokrotnie odrzucane w sądzie, gorączkowo szukali sposobu, aby zapobiec ratyfikacji zwycięstwa Bidena z 6 stycznia. Sondaże w okręgu Maricopa, maszyny, które policzyłeś, i skarbnica danych wyborczych. Powiedzieli, że wykorzystają materiały do ​​przeprowadzenia „audytu kryminalnego”.

Bitwa sądowa o ważność wezwania opóźniła dostarczenie materiałów do kwietnia, trzy miesiące po objęciu urzędu przez Bidena. Przegląd miał potrwać około 60 dni, ale został wielokrotnie cofnięty, ostatnio Logan i czterech innych członków jego zespołu zachorowało na COVID-19.

Przegląd dodał energii zwolennikom Trumpa, którzy mają nadzieję, że okaże się on prawowitym zwycięzcą wyborów i doprowadzi do jego powrotu do Białego Domu, pomimo nadzwyczajnej kontroli, która wykazała, że ​​nie doszło do oszustwa, które wpłynęłoby na wynik wyborów.

Fan, przewodniczący senatu republikańskiego, mówi, że przegląd nie ma na celu obalenia wyborów w 2020 r., ale będzie szukał sposobów, w jakie ustawodawca może ulepszyć prawo wyborcze.

Nie wszyscy Republikanie, nawet w Senacie, mają zaufanie do jakichkolwiek ustaleń, które wyjdą z przeglądu.

„Będą musieli uzasadnić swoje istnienie, więc będą musieli coś wymyślić” – powiedział republikański senator Paul Boyer w czwartek. „Bóg wie, co to jest”.

——

Współpracujący z Associated Press pisarz Bob Christie.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top