Zapasy szczepionek spadają po tym, jak dawka Novavax okazała się bardzo skuteczna

Globalna produkcja szczepionek COVID-19 spadła po testach przeprowadzonych przez Novavax Inc. W 90% skutecznie zapobiega objawom.

Akcje związane ze szczepieniami już dopuszczonymi do użytku awaryjnego spadły na poniedziałkowych notowaniach, na czele z Moderna Inc, która zamknęła się o 5,2 proc. niżej po spadku o 9,5 proc. w ciągu dnia. Akcje Pfizer Inc spadły o 1,3 proc., a niemiecki producent leków BioNTech SE spadł o 7,5 proc. Gigant konsumencki Johnson & Johnson odwrócił wcześniejsze straty i zamknął się na poziomie 0,3 procent, nieco w górę w stosunku do indeksu S&P 500, gdy szerszy rynek zamknął się na rekordowych poziomach.

Sam Novavax nie był odporny na spadek, który wytworzył, a akcje odwróciły swój 9,5 procentowy wzrost w poniedziałek i zamknęły się na poziomie około 1 procenta. Skuteczność strzału była lepsza niż oczekiwano na Wall Street w obliczu mnożenia się bardziej odpornych wariantów, a to podnosi widmo nowej konkurencji. Novavax ma teraz „realną alternatywę dla szczepionek mRNA”, takich jak zastrzyki Pfizer i BioNTech lub Moderna, powiedział analityk z Jefferies.

Ale biorąc pod uwagę, że Novavax w tym roku wzrósł o 86 procent, a w 2020 r. wzrósł o ponad 2700 procent, to nie wystarczyło, aby zwiększyć zapasy. Akcje biotechnologiczne często rosną przed intensywnie obserwowanymi katalizatorami, tylko po to, by zrównoważyć zyski nawet po pozytywnej aktualizacji.

READ  WestJet wprowadza nowe niestandardowe ramię ładunkowe Boeing 737

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top