Zamknięcie chińskiego miasta zakłóca działanie układów Micron i Samsung | Koronawirus pandemia

Surowe ograniczenia epidemiczne nałożone przez Xian wzbudziły obawy o brak chipów pamięci.

Samsung Electronics i Micron Technology, dwaj najwięksi światowi producenci układów pamięci, ostrzegają, że zamknięcie COVID-19 w chińskim mieście Xian może wpłynąć na bazy produkcyjne układów w regionie.

Micron powiedział w środę, że zamknięcie może opóźnić dostawy układów pamięci DRAM, które są szeroko stosowane w centrach danych.

Powiedziała, że ​​surowe ograniczenia, które weszły w życie na początku tego miesiąca, mogą być coraz trudniejsze do poluzowania i doprowadziły do ​​obniżenia poziomu personelu w zakładzie produkcyjnym.

Samsung Electronics poinformował również w środę, że tymczasowo dostosuje operacje w swoich zakładach produkcyjnych Xian pod kątem układów pamięci flash NAND, które są używane do przechowywania danych w centrach danych, smartfonach i innych gadżetach technicznych.

Chińscy urzędnicy nałożyli surowe ograniczenia na podróżowanie w obrębie i z miasta Xi’an od 23 grudnia, zgodnie z kampanią Pekinu mającą na celu powstrzymanie wybuchu epidemii.

„Wykorzystujemy nasz globalny łańcuch dostaw, w tym naszych pod-partnerów, aby pomóc naszym klientom obsługiwać te produkty DRAM” – powiedział Micron w poście na blogu.

„Spodziewamy się, że te wysiłki pozwolą nam spełnić większość wymagań naszych klientów, jednak w najbliższym czasie mogą wystąpić pewne opóźnienia, gdy nasza sieć jest aktywna” – powiedziała firma.

Micron dodał, że pracuje nad zmniejszeniem ryzyka przeniesienia wirusa i zastosował środki, w tym fizyczne dystansowanie i testy na miejscu oraz zachęcanie do szczepień.

Jak podaje firma TrendForce, firma Samsung ma dwie linie produkcyjne w Xian, które wytwarzają zaawansowane produkty NAND Flash, które odpowiadają za 42,5 procent całkowitej zdolności produkcyjnej pamięci flash NAND i 15,3 procent całkowitej globalnej zdolności produkcyjnej.

Analitycy z Seulu powiedzieli, że chipy produkowane w fabryce Samsunga Xian NAND trafią głównie na rynek chiński z ograniczonymi dostawami do zagranicznych miejsc docelowych, a największe zapotrzebowanie na chipy produkowane fabrycznie będzie pochodziło od chińskich firm serwerowych.

READ  W związku z nowymi ograniczeniami COVID-19 firmy w Ontario obawiają się braku nowej pomocy finansowej

Samsung podał w rozmowie o zarobkach pod koniec października, że ​​wszedł w kwartał lipiec-wrzesień z niskimi zapasami chipów NAND i zamierza znormalizować poziom zapasów w tym kwartale. Wyniki za październik i grudzień mają zostać ogłoszone w styczniu.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top