Załoga NASA Ax-1 zyskuje dodatkowy czas w kosmosie

Pierwsi prywatni astronauci NASA na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) otrzymują dodatkowy czas w kosmosie za wielomilionową opłatę.

Złe warunki pogodowe w miejscu lądowania u wybrzeży Florydy skłoniły NASA do opóźnienia odlotu z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej o około 12 godzin. Potrzebne są spokojne warunki morskie, aby statek ratunkowy mógł bezpiecznie zbliżyć się do kapsuły po jej wylądowaniu w wodzie.

Czteroosobowa załoga Ax-1 — składająca się z kanadyjskiego inwestora i filantropa Marka Bathy’ego, amerykańskiego biznesmena Larry’ego Connora, byłego pilota izraelskich sił powietrznych Eitana Stipe’a oraz emerytowanego astronauty NASA Michaela Lopeza Alegria — miała pierwotnie opuścić stację. wejść na pokład załogi SpaceX. Smoczy statek kosmiczny o godzinie 10:35 czasu wschodniego (7:35 czasu PT) we wtorek 19 kwietnia.

Ale jeśli pogoda na to pozwoli, odlecą teraz około godziny 22:00 ET (19:00 PT) tego samego dnia, a premiera ma nastąpić około 15:25. EST (12:25 PM PT) w środę 20 kwietnia.

„Kontrola Misji poinformowała załogi Mission 67 i Axiom Mission 1 (Axiom 1) na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, że ze względu na niesprzyjającą pogodę w miejscu startu, aby odzyskać Dragon Endeavour i załogę Ax-1, zintegrowany zespół operacyjny NASA, Axiom Space i SpaceX Planowany odlot statku kosmicznego z orbitującego laboratorium został przełożony, „NASA Powiedziała W liście opublikowanym online w poniedziałek 18 kwietnia.

Zakładając, że członkowie załogi Ax-1 opuszczą stację we wtorek, spędzą w kosmosie łącznie 12 dni w pierwszej prywatnej misji astronautów NASA w ramach planów komercjalizacji niskiej orbity okołoziemskiej. Misja została zorganizowana przez firmę Axiom Space z Teksasu i wykorzystała sprzęt SpaceX do transportu. Pathé, Connor i Stipe otrzymali podobno po 55 milionów dolarów za eksperyment.

Podczas krótkiego pobytu na placówce zwiedzający przeprowadzili szereg eksperymentów naukowych, a także działań informacyjnych i komercyjnych, w których pracowali razem ze swoimi zawodowymi odpowiednikami astronautów.

READ  Może istnieć ogromny „tunel magnetyczny” otaczający Ziemię i cały nasz Układ Słoneczny

zeszły tydzień, Załoga Ax-1 odpowiadała na pytania O ich czasie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Osoby zainteresowane obserwowaniem, jak załoga Ax-1 opuszcza stację w drodze do domu Oglądaj transmisje na żywo z wydarzeń Będzie to obejmować ceremonię pożegnania na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zamknięcie włazu i demontaż statku kosmicznego.

Rekomendacje redaktorów
Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top