Zagrożenie grafiki Google | Jak uporządkować swoje życie

Zdjęcia Google (lub Zdjęcia) to bardzo wydajne i łatwe w użyciu narzędzie do przechowywania i porządkowania zdjęć i filmów. Ważne jest jednak, abyś był świadomy zagrożeń związanych z korzystaniem z Usługi.


10-letnia podróż do Grafiki Google | czego się uczysz

Aplikacja Zdjęcia Google na wielu urządzeniach

każdego roku, Z aplikacji Zdjęcia Google korzysta ponad miliard osób Aby pobierać i przechowywać miliardy plików. Dla wielu proces jest prawdopodobnie identyczny: Robisz telefonem kilka zdjęć, które są automatycznie przesyłane do Google Cloud. Możesz wybrać najlepsze zdjęcie i udostępnić je na WhatsAppie lub Instagramie, a potem zapomnieć o innych. Obrazy dołączają do stale aktualizowanego strumienia danych o czyimś życiu, ale cyfrowo.

Ale powiedzmy sobie jasno: Tak nie powinno być. Przesyłanie tysięcy zdjęć i niepodejmowanie kroków w celu ich sortowania lub zarządzania nimi stwarza szereg zagrożeń dla prywatności i uniemożliwia korzystanie z kolekcji zdjęć i łatwy dostęp do nich w przyszłości.
Czas przestać gromadzić dane osobowe, musisz to sobie uświadomić Zanim sprawy wymkną się spod kontroli

W ciągu ostatnich sześciu tygodni spędziłem dwanaście godzin, usuwając tysiące zdjęć przesłanych na moje konto Google Photos w ciągu ostatnich ośmiu lat. W sumieUsunąłem 26 774 zdjęć i 1200 filmów.

Podczas tego procesu (i tysięcy kliknięć opcji „usuń”) pojawiły się trzy czynniki:

  • Nieświadomie zawiera moją kolekcję zdjęć Wiele wrażliwych danych osobowych (o mnie i innych);
  • Nie musisz przechowywać wielu zdjęć, Wersja specjalna;
  • Wymaga zarządzania moją grupą Ogromna przestrzeń w przeliczeniu na GB;

Objętość twoich archiwów – ryzykujesz, że się pogubisz

Moje grupy, moje psy, kiepskie selfie, biurowe memy

Moje archiwum fotograficzne sięga początku lat 2000, kiedy wszystko było fotografowane pierwszą lustrzanką. Istnieją dziesiątki tysięcy obrazów – nie można dokładnie powiedzieć, ile – Jest całkowicie zarządzany przez Google.
Zdjęcia były początkowo przechowywane na płycie CD, a następnie przenoszone do serwisu Flickr, zanim kolekcje zostały ograniczone do 1000 zdjęć i ostatecznie trafiły do ​​Zdjęć Google około 2017 roku.
Wciąż pamiętam, kiedy konta Google ograniczyły moje miejsce do przechowywania do 15 GB, zacząłem płacić za więcej.

READ  Inteligentna maska ​​na twarz Razer RGB teraz dostępna za 100 USD

W kolekcji znajdują się migawki z rodzinnych wakacji z autoportretami lub zdjęcia mnie z przyjaciółmi. Mnóstwo jest zdjęć jedzenia i psów, i spójrzmy prawdzie w oczy: Co mam zrobić ze zdjęciem Tiramisu 2014?
Ponieważ aparaty telefoniczne (takie jak stary Samsung s20 lub p20pro) stają się coraz lepsze, a przechowywanie w chmurze wydaje się nie mieć końca, wydaje mi się, że co roku robię więcej zdjęć i nie jestem jedyny.

Pomyśl o tym przez chwilę: Zdjęcia Google zawierają niezgłębioną liczbę plików Dane o nas wszystkich: W 2020 roku firma twierdziła, że ​​zaoszczędziła 4 biliony, z 28 miliardami nowych zdjęć i filmów przesyłanych co tydzień.

Usuwanie tysięcy zdjęć to ręczny i żmudny proces. Za pomocą karty Galaxy przewinąłem wszystkie zdjęcia, których kopie zapasowe utworzyłeś w ciągu ostatnich 15 lat, i kliknąłem te, których chciałem się pozbyć. Podczas jednej z moich najdłuższych sesji usunąłem 1600 zdjęć w 45 minut. Większość rozbitych zdjęć to duplikaty: zamiast mnie biegającego 16 wzdłuż nabrzeża Giulianova, zostały tylko dwa lub trzy najlepsze, być może to, na którym upadłem na piasek.

Nie licząc tysięcy usuniętych zrzutów ekranu, dosłownie usunąłem ponad 6000 bezużytecznych zrzutów ekranu, aby pokazać znajomym lub „to by się przydało” – spoiler: to nie było naprawdę przydatne –

Przestrzeń do przechowywania nie jest nieskończona

Duże pliki w grafikach google
Moje miejsce do przechowywania przed porządkami na Święta

Ponadto, z praktycznego punktu widzenia, na moim koncie Google jest teraz więcej miejsca. Zanim zaczniesz usuwać wszystko, czego użyłeś Około 131 GB przestrzeni dyskowej; Teraz mam mniej niż 45 GB.

Nie wszyscy to wiedzą, ale Google oferuje narzędzia, które pomagają w zarządzaniu zdjęciami. Możesz zarchiwizować zdjęcia, jeśli nie chcesz ich usuwać, lub zachować je w głównej bibliotece zdjęć.
na przykład: Zdjęcia można podzielić na albumy (Dla mnie było już za późno, rejestracja zajęła mi miesiąc).
Albo weź pod uwagę, że narzędzia do zarządzania pamięcią masową umożliwiają usuwanie zdjęć i plików Duże filmy i pozbądź się niewyraźnych zrzutów ekranu i zdjęć.
Możesz także zwolnić trochę miejsca na swoim koncie, zmniejszając rozmiar swoich zdjęć w „zapisz jakość”, Zwłaszcza w przypadku obrazów, które nie mają dla nas większego znaczenia Ale „muszą tam zostać”.

READ  Amazon blokuje brakujące konta Ark Bot, a ludzie złapani w krzyżowy ogień

W skrócie: podsumowanie tego, jak uporządkować swoje zdjęcia

  • Korzystaj z funkcji organizacyjnych: Zdjęcia Google oferują kilka opcji porządkowania zdjęć, takich jak „Kolekcje” i „Albumy”. Skorzystaj z tych funkcji, aby kategoryzować swoje zdjęcia i ułatwić znajdowanie tego, czego szukasz.
  • Synchronizuj tylko ważne zdjęciaZdjęcia Google oferują automatyczną synchronizację zdjęć, ale może to prowadzić do zalegania bezużytecznych zdjęć. Wybierz ręcznie zdjęcia do zsynchronizowania, aby uniknąć zapełnienia konta zdjęciami niskiej jakości lub zdjęciami-śmieciami.
  • Użyj etykiet, aby ułatwić znalezienie: Zdjęcia Google wykorzystują sztuczną inteligencję do rozpoznawania obiektów i osób na Twoich zdjęciach oraz do automatycznego dodawania etykiet. Użyj tych tagów, aby łatwo znaleźć obrazy, których szukasz.
  • Włącz kopię zapasową zdjęć: Po zalogowaniu się do aplikacji możesz włączyć tworzenie kopii zapasowych zdjęć w ustawieniach. Możesz zsynchronizować wszystkie zdjęcia lub tylko określone foldery. Ponadto istnieje możliwość wyboru jakości przesyłanych obrazów (wysoka jakość lub oszczędność miejsca).
  • Skonfiguruj uwierzytelnianie dwuskładnikowe, Dzięki temu możesz zabezpieczyć swoje archiwum na wypadek przypadkowego zapisania poufnych danych na koncie

Odtwarzanie życia wspomnień uchwyconych telefonem komórkowym było zabawne Silny, odzyskałem chwile z życia, które chciałem zapamiętać i takie, o których chciałem zapomnieć; Ale rzeczą, która mnie zadziwiła, była ogromna liczba zrzutów ekranu, które dostałem na moim koncie.

Moja szczera rada jest taka Natychmiastowe rozpoczęcie reorganizacji i włączenie miesięcznej procedury archiwizacji, takie jak „Archiwum w poniedziałki”, w którym przenosisz najważniejsze wspomnienia do folderów; Nie organizuj się tak jak ja!

Aplikacja Zdjęcia Google jest fabrycznie zainstalowana na wszystkich urządzeniach z Androidem Można go pobrać stąd na PC, Androida i iOS.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top