Zaginiona podróżniczka Gabi Pettito została uduszona 3-4 tygodnie przed odnalezieniem: koroner

JACKSON, USA (AFP) – Podróżniczka Gabi Pettito została uduszona na śmierć, poinformował we wtorek koroner stanu Wyoming.

22-letnia Pettito zmarła na trzy do czterech tygodni, zanim jej ciało znaleziono 19 września w pobliżu niezabudowanego kempingu wzdłuż granicy Parku Narodowego Grand Teton w odległym północnym Wyoming, powiedział na konferencji prasowej koroner hrabstwa Teton, dr Brent Blue.

Nie było jasne, czy ta decyzja może prowadzić do postawienia dodatkowych zarzutów przeciwko przyjacielowi i towarzyszowi podróży Pettito, Brianowi Laundry’emu, który jest uważany za osobę zaniepokojoną jej zniknięciem i pozostaje niewyjaśniony.

Blue odmówił powiedzenia więcej na temat autopsji lub całej sprawy, mówiąc, że jest to zabronione na mocy prawa Wyoming, które ogranicza to, co śledczy mogą uwolnić.

Pettito była na wycieczce przełajowej ze swoim chłopakiem. Jej zaginięcie zostało zgłoszone przez rodziców 9/11 po tym, jak przez kilka dni nie odpowiadała na telefony i SMS-y, gdy para odwiedzała parki na Zachodzie.

Bleu wcześniej sklasyfikował śmierć Pettito jako zabójstwo – co oznacza, że ​​jej śmierć została spowodowana przez kogoś innego – ale nie ujawnił, w jaki sposób została zabita w oczekiwaniu na dalsze wyniki autopsji.

Sprawa Pettito doprowadziła do ponownych wezwań do zwracania większej uwagi na sprawy dotyczące zaginionych aborygeńskich kobiet i innych osób kolorowych, a niektórzy komentatorzy opisują obszerne relacje o jej zniknięciu jako „Syndrom zaginionej białej kobiety”.

Poszukiwania pralni są tak szalone, że osobowości telewizyjne, takie jak Duane Chapman – lepiej znany jako Dog the Bounty Hunter – i długoletni gospodarz „America’s Most Wanted” John Walsh pracują nad jego wyśledzeniem.

Petito i Laundrie napisali w Internecie o swojej przejażdżce białą ciężarówką Ford Transit, która została przerobiona na buggy. Wdali się w bójkę fizyczną 12 sierpnia w Moab w stanie Utah, która doprowadziła do zatrzymania policji, co zakończyło się decyzją policji o rozdzieleniu kłócącej się pary z dnia na dzień. Nie wniesiono żadnych zarzutów i nie zgłoszono żadnych poważnych obrażeń.

READ  Owca została zastrzelona po śmiertelnym ataku na kobietę z Kalifornii w Montanie

Śledczy szukali pralni na Florydzie, a także przeszukali dom jego rodziców w Northport, około 56 kilometrów na południe od Sarasoty.

Urzędnicy federalni w Wyoming w zeszłym miesiącu oskarżyli Laundrie o nieautoryzowane użycie karty debetowej, twierdząc, że użył czyjejś karty Capital One Bank i kodu PIN do dokonywania nieautoryzowanych wypłat lub opłat o wartości ponad 1000 USD w okresie zniknięcia Petito. Nie powiedzieli, do kogo należy karta.

Na Florydzie zespoły poszukiwawcze kierowane przez FBI przeszukiwały rozległy rezerwat przyrody w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów prania. Tygodnie poszukiwań w bagnistym rezerwacie Carlton na południe od Sarasoty – dokąd, jak mówią rodzice Laundry’ego, udał się po powrocie do domu z Zachodu – nic nie znalazły.

Adwokat rodziny pralni Steve Bertolino powiedział w e-mailu, że w badaniach nie było „nic nowego”.

Ta historia została zaktualizowana, aby poprawić, że imię Pettito to Gabi, a nie Gabi.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top