Zadymione powietrze nie powinno powstrzymać spadania jasnych meteorów

Fani gwiazd w całej Manitobie mogą cieszyć się deszczem meteorów Perseidów w tym tygodniu pomimo niedawnych pożarów.

mówi Gord Tulloch, wiceprezes Królewskie Towarzystwo Astronomiczne Kanady Centrum Winnipeg.

Skały pozostawione w śladzie komety są przyczyną olśniewającego deszczu meteorów. Swift Tuttle nie istnieje od 1992 roku i nigdy więcej go nie zobaczymy.

„To, co widzimy, to cała masa meteorów migających na niebie. Zwykle wlatują one bardzo szybko, z prędkością około 210 000 km/h. W szczytowym momencie prawdopodobnie otrzymamy 100 meteorów na godzinę. sprawia, że ​​jest to naprawdę dobry pokaz meteorów.

Kiedy meteoryty wchodzą w ziemską atmosferę z taką prędkością, szybko spalają się, zanim dotrą do Ziemi.

Nasz najlepszy czas [in Manitoba] Popatrzeć na to po północy, kiedy księżyc zajdzie. To, czego chcesz, to być w miejscu, w którym nie ma świateł miejskich.

Chociaż pożary wpłynęły ostatnio na jakość powietrza w Manitobie, nie powinny wpływać na postrzeganie meteorów przez ludzi, według Tulloch.

“Mieliśmy dużo dymu. Zmniejszy to liczbę meteorów, które widzimy, ponieważ naprawdę słaby dym zostanie zasłonięty przez dym, ale nadal trzeba zobaczyć jaśniejsze meteory, więc nie jest to całkowita strata.”

Mówi się, że deszcz meteorów Perseidów będzie trwał od 11 do 13 sierpnia, przy czym najwięcej zaobserwowano w środę, 11 sierpnia.

„Nie potrzebujesz lornetki. Najlepszym narzędziem jest prawdopodobnie krzesło ogrodowe i koc. Pamiętaj tylko, że białe światło zmniejsza adaptację do ciemności. Potrzebujesz około 15 minut ciemności, aby oczy mogły się przystosować, abyś mógł zobaczyć większość tego, co się dzieje na niebie.”

Czerwony celofan nad latarką pomoże zredukować efekt białego światła. Jeśli ludzie są pochmurni, NASA będzie codziennie transmitować deszcz meteorów na żywo.

READ  Rosja twierdzi, że usterka oprogramowania i „czynnik ludzki” spowodowały, że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna wymknęła się spod kontroli

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top