Zachęcanie studentów do wejścia w handel, ponieważ branża boryka się z brakiem siły roboczej

Gdy uczniowie wracają do szkoły, niedobór siły roboczej zachęcił branżę wykwalifikowanej siły roboczej w Ottawie do rozważenia kariery jako ścieżki kariery.

Eksperci branżowi twierdzą, że wielu rzemieślników osiąga wiek emerytalny, a za mało młodych ludzi zapisuje się na te stanowiska.

„Teraz odczuwamy skutki tego, że pokolenie lub dwa, no wiesz, nie dostają się do umów w ilościach, których potrzebowaliśmy”, powiedział Jason Burgrave, dyrektor wykonawczy Great Home Builders Association w Ottawie.

Burgraf powiedział, że branża bije na alarm od ostatniej dekady, a ponieważ rynek mieszkaniowy pozostaje gorący podczas pandemii COVID-19, popyt na siłę roboczą nie osłabł.

Powiedział, że problem jest szczególnie widoczny, gdy niektóre prace, takie jak wykonywanie konstrukcji ramowych lub dekarskich, są zlecane podwykonawcom, a firmom, które wykonują te prace, również brakuje pracowników.

„Niekoniecznie możesz liczyć na długoterminowe relacje, które masz z niektórymi firmami, ponieważ nie mają one siły roboczej” – powiedział Borgrave.

Jest to problem odczuwalny w różnych sektorach biznesowych i powoduje opóźnienia w realizacji niektórych projektów.

Buildforce Canada, organizacja śledząca informacje o rynku pracy, szacuje, że do końca dekady branża będzie musiała zatrudnić, wyszkolić i zatrzymać ponad 116 000 dodatkowych pracowników, aby dotrzymać kroku przewidywanemu wzrostowi popytu i emeryturom.

Borgrave powiedział, że Ontario będzie musiało zobaczyć co najmniej 800 nowych pracowników wchodzących do branży, co jego zdaniem nie nastąpi.

Adam Melnick, dyrektor programowy Rady Związków Budownictwa i Budownictwa Wschodniego Ontario i Zachodniego Quebecu, mówi, że chociaż branża potrzebuje więcej pracowników, powinno być jasne, gdzie ich potrzebuje – nie przesycając niektórych sektorów.

„Ilość budowy, której oczekujemy za pięć lat, to świetnie, jeśli nadal jest dokładnie taka sama. Ale może być więcej lub mniej” – powiedział Melnick.

READ  Ford nie wsiadł do elektrycznych pickupów, aby zbudować kilka z nich - wywiad z Darrenem Palmerem

Melnick powiedział, że niektóre zawody są bardziej popularne lub bardziej poszukiwane w niektórych częściach hrabstwa niż inne, co może skłaniać ludzi do myślenia, że ​​zakres możliwości jest mniejszy niż w rzeczywistości.

Docelowo branża musi zacząć przyciągać młodsze pokolenia wokół kariery w zawodach, a następnie zapewnić im wsparcie potrzebne do stania się praktykantami, powiedział Melnick.

„To zdecydowanie nowe środowisko dla wielu ludzi, którzy podejmują karierę w budownictwie lub przyuczają się do zawodu” – powiedział Melnick. „W większości przypadków nie mają z tym większego kontaktu i na pewno nie zrobili czegoś podobnego. Więc to jest całkiem nowy świat”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top