Z nowego raportu wynika, że ​​przepaść cyfrowa powstrzymuje społeczności tubylcze i gospodarkę kanadyjską

Wystarczająco trudno jest założyć firmę, ale młodzi rdzenni przedsiębiorcy stoją w obliczu jeszcze trudniejszej walki ze względu na powstrzymującą ich systemową przepaść cyfrową – wraz z całą gospodarką kanadyjską.

To jest główny wynos Z nowego raportu RBC, po spędzeniu ostatnich 18 miesięcy na analizowaniu danych gospodarczych i rozmowach z rdzennymi interesariuszami o tym, jak odblokować i zmaksymalizować ich potencjał gospodarczy.

Raport zawiera wyniki ankiet online wśród 2000 rdzennych młodych ludzi, którzy zgodzili się uczestniczyć w Banku Launch the Future, 10-letniej, finansowanej przez Bank inicjatywie o wartości 500 milionów dolarów, mającej na celu przygotowanie młodych ludzi do pracy w przyszłości.

Raport mówi, że liczba aborygeńskiej młodzieży w Kanadzie rośnie czterokrotnie szybciej niż reszta młodzieży w tym kraju, a Aborygeni tworzą nowe firmy dziewięć razy więcej niż średnia kanadyjska.

I chociaż rdzenni przedsiębiorcy stanowią dużą i rosnącą grupę, głównym powodem, dla którego pozostają w dużej mierze niewykorzystanym zasobem, jest rosnąca przepaść cyfrowa.

przegapiona okazja

To coś, o czym Mallory Yawnghwe, właścicielka firmy z Edmonton, doskonale wie. Dorastając w Saddle Lake Cree Nation w Albercie, nie postrzegała świata online jako szansy na karierę, ponieważ infrastruktura cyfrowa w jej społeczności była tak słaba.

W zeszłym roku rząd federalny obiecał zabezpieczyć 98 procent kraju Dostęp do szybkiego internetu w ciągu pięciu lat. Pomimo tego obowiązku, raport mówi, że ponad trzy czwarte rodzin w społecznościach Pierwszych Narodów nie ma tego obowiązku.

W globalnej gospodarce, która coraz bardziej przenosi się do internetu, to ich powstrzymuje.

„Pochodzę z rezerwatu, gdzie dostęp do Internetu jest bardzo słaby” – powiedział Yaungwe w wywiadzie. „Do dziś… nie możesz uzyskać dostępu do Internetu, chyba że masz połączenie ze źródłem Wi-Fi, którego nie ma wiele osób”.

Dopiero po uzyskaniu dyplomu z zarządzania biznesem na Uniwersytecie McEwan w Edmonton dostrzegła potencjał ekonomiczny, jaki niesie łączenie się cyfrowo.

READ  Aktualizacja COVID-19: BC dodaje 123 przypadki w weekend, ponieważ średnia stale rośnie

Szybko do 2020 r. pandemia dała jej nieoczekiwaną okazję do spełnienia swojej pasji do podnoszenia na duchu swojej społeczności.

Wykorzystując swoje umiejętności cyfrowe, skontaktowała się z innymi rdzennymi właścicielami firm w sprawie sprzedaży ich produktów w opakowaniach z innymi rdzennymi przedmiotami, od produktów kosmetycznych po żywność i artykuły gospodarstwa domowego.

Narodził się Fundusz Aborygenów – i szybko się rozwija. Firma Yawnghwe, wprowadzona na rynek wiosną 2021 r. z planem wysyłania czterech sezonowych pudeł rocznie, twierdzi, że baza klientów wzrosła już czterokrotnie i jest teraz w tysiącach.

„Postrzegam to jako okazję, aby naprawdę rzucić światło na niesamowite rzeczy, które robią rdzenni przedsiębiorcy” – powiedziała.

Keith Matthew, dyrektor Tulu Center for Indigenous Economics na Uniwersytecie Thomson Rivers w Kolumbii Brytyjskiej, mówi, że cały czas widzi na sobie te efekty.

Niecałe 20 lat temu społeczność polegała na dziesiątkach zawodnych i drogich połączeń telefonicznych z Internetem, mówi Matthew, były członek zarządu i prezes Simpcw First Nation, około godziny na północ od Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej.

W 2007 roku lokalna rada postanowiła wydać 175 000 dolarów na utworzenie łącza światłowodowego, a Matthew twierdzi, że była to najlepsza inwestycja, jaką kiedykolwiek poczynili.

Oglądaj | Jak szybki internet uratował życie podczas COVID-19:

Keith Matthew z Simpcw First Nation w pobliżu Kamloops mówi, że szybki internet uratował życie jego społeczności, zwłaszcza podczas pandemii. 0:38

„Gdybyśmy nie mieli tego połączenia, niewielu młodych ludzi miałoby [what] „Muszą robić postępy w karierze” – powiedział w wywiadzie.

Według raportu RBC, dwie trzecie miejsc pracy zajmowanych obecnie przez aborygeńskich pracowników w Kanadzie jest zagrożonych wyeliminowaniem lub radykalną zmianą technologii.

Matthew powiedział, że społeczności oddalone i wiejskie są szczególnie narażone ze względu na lukę w infrastrukturze. Młodzi ludzie są coraz bardziej w tyle [and] Zaostrza to problem odchodzenia młodych ludzi”.

READ  COVID-19 Ontario: Mniej niż 300 przypadków zgłoszonych trzeci dzień z rzędu, szczepionka osiąga nowy kamień milowy
Julie Nagam mówi, że kiedy dajesz ludziom dostęp do narzędzi cyfrowych, których wcześniej nie mieli, nie wiadomo, co wymyślą — a nagrody są często wspaniałe. (Gary Solillac/CBC)

Korzyści z połączenia cyfrowego są ogromne – i często zwracają się w sposób, którego nie można by się spodziewać, mówi Julie Nagam, dyrektor Aabijijiwan New Media Lab z siedzibą w Winnipeg. Nowo otwarte laboratorium zapewnia dostęp do podstawowych narzędzi internetowych, takich jak komputery do pracy przy edycji audio i wideo, aż po złożone zadania, takie jak drukowanie 3D i animacja komputerowa.

Kiedy dajesz komuś dostęp do kreatywnych narzędzi cyfrowych, których nigdy wcześniej nie miał, „niebo jest granicą” – powiedział Nagam. „Daje ludziom możliwość marzenia i myślenia o potencjale i przyszłości oraz o tym, gdzie mogą go popchnąć.

„Nie wiesz, co się stanie, dopóki ludzie nie będą mieli do tego dostępu” – powiedziała. „Zapewnia ludziom nowe możliwości, szkolenia i potencjalne nowe możliwości pracy”.

Ale nie tylko umiejętności i infrastruktura mogą stanowić problem. Raport wykazał, że w grze występuje błąd systemowy, który okrada rdzennych przedsiębiorców z jednej z ich tajnych broni: zaufania.

Podczas gdy ankietowani młodzi ludzie byli ogólnie bardzo pewni rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia, współpracy i umiejętności kreatywnych, byli o 13% mniej skłonni do określania siebie jako posiadających wystarczające umiejętności cyfrowe, aby się rozwijać.

To ma sens dla Yawnghwe. „Całe życie czułam, że staram się nie denerwować rasizmem i dyskryminacją oraz ludźmi, którzy myśleli, że nie jestem wystarczająco mądra, by przebywać w tych miejscach” – powiedziała.

Te tendencyjne założenia prowadzą do nierównego dostępu do finansowania z banków. Jak przyznaje raport RBC, rdzenni mieszkańcy napotykają „strukturalne i systemowe bariery bezpieczeństwa finansowego, od ograniczeń wynikających z indyjskiego prawa dotyczącego własności aktywów, po rasowe uprzedzenia pożyczkodawców”.

Bariery dla kapitału

za Raport Narodowej Rady Rozwoju Gospodarczego Ludności Tubylczej za 2017 r. .. Okazało się, że rodzime firmy mają około 10 razy mniejszy dostęp do kapitału wysokiego ryzyka niż inne firmy. Oznacza to, że ludność rdzenna otrzymuje mniej niż 0,2 procenta wszystkich kredytów w Kanadzie Stanowią prawie pięć procent populacji.

RBC zakłada, że ​​aborygeńska gospodarka Kanady jest obecnie warta około 33 miliardów dolarów, ale wzrost jej do poziomu współmiernego do liczby ludności potroi tę kwotę.

To prawie 70 miliardów dolarów nowych pieniędzy dla lokalnych społeczności – i całej kanadyjskiej gospodarki.

Dla Yawnghwe będzie to szczególnie mile widziany widok.

„Jesteśmy naturalnymi przedsiębiorcami” – powiedziała. „Jesteśmy pierwotnym łańcuchem dostaw dla całego kontynentu, z siecią handlową, która przed kolonizacją rozciągała się na całym kontynencie. Po prostu wracamy do tych przestrzeni”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top