YouTuber „Dude Perfect” wylatuje w kosmos z darmowym biletem na lot Blue Origin

YouTuber Coby Cotton, współzałożyciel grupy Dude Perfect, znalazł się wśród sześciu osób, które poszły w kosmos w New Shepard NS-22 z Blue Origin 4 sierpnia. Oprócz Cottona na pokładzie byli również pierwsi egipscy i portugalscy astronauci, donosi Slash Gear. Cotton’s Seat at the Edge of Space jest sponsorowany przez grupę kryptowalut MoonDAO. MoonDAO poprosiło, aby wyborcy wybrali spośród znanych osobistości, których loty kosmiczne będą sponsorowane, a Dude Perfect wygrał plebiscyt.

Następnie Dodd Perfect przeprowadzili między sobą „Rocket Challenge”, aby zdecydować, kto z pięcioosobowej grupy uda się w kosmos. Cotton wygrał konkurs i bilet na podróż kosmiczną. Podczas lotu towarzyszyli mu Mario Ferreira i Sarah Sabry, pierwsi astronauci portugalscy i egipscy, Vanessa O’Brien podróżująca do ekstremalnych punktów na lądzie, morzu i powietrzu, pionier technologii Clint Kelly III oraz Steve Young, astronauta i były dyrektor generalny Young Communications.

W filmie przesłanym na kanał Dude Perfect na YouTube, Cotton podzielił się swoją podróżą i przygotowaniami do lotów kosmicznych wraz z „drużyną”. Lot jest też kronikowany, w tym momenty startu rakiety, magiczny moment, w którym załoga zaczęła unosić się w kapsule załogi, a także moment jej lądowania.

W czerwcu Blue Origin z sukcesem uruchomiło swój piąty lot turystyczny w kosmos. Sześć osób zostało przeniesionych w kosmos nad Linią Kermana – uznaną na całym świecie granicą kosmiczną znajdującą się 100 kilometrów nad powierzchnią Ziemi – w typowym 11-minutowym locie, donosi IANS.

Lot wystartował o godzinie 9:25 EDT z Launch Site One, obiektu firmy w zachodnim Teksasie. Nowy Shepard składa się z rakiety i kapsuły, które są wielokrotnego użytku. Wzmacniacz opada na krótko przed uderzeniem kapsuły, powodując pionowe lądowania z napędem, tak jak robią to wczesne stadia rakiet orbitalnych SpaceX Falcon 9.

W skład załogi wchodził inwestor i astronauta NS-19 Evan Dick, inżynier elektryk i były dowódca testowy NASA Katia Icharita, pilot samolotów biznesowych i prezes Action Aviation Hamish Harding, inżynier produkcji cywilnej Victor Correa Hispanha, poszukiwacz przygód i współzałożyciel Dream Variation Ventures. Jason Robinson, odkrywca i współzałożyciel firmy private equity Insight Equity Victor Vescovo, dowódca USN (retd).

READ  Astronauta NASA i rosyjscy kosmonauci przygotowują się do lądowania w Kazachstanie | Aktualności

Przeczytaj wszystkie pliki Najnowsze wiadomości o buzzach tutaj

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top