YouTube usuwa niemieckie kanały RT z powodu dezinformacji Covida | youtube

YouTube usunął wspierane przez państwo rosyjskie kanały RT w języku niemieckim, twierdząc, że naruszyły politykę dezinformacji Covid.

„YouTube zawsze miał jasne wytyczne dla społeczności określające, co jest dozwolone na platformie” – powiedział rzecznik YouTube.

Niemiecki kanał RT początkowo wydał ostrzeżenie o przesyłaniu treści naruszających politykę YouTube dotyczącą dezinformacji, co doprowadziło do tygodniowego zawieszenia praw autorskich na platformie.

Podczas tego komentarza Rosyjskie Radio próbowało wykorzystać inny kanał do obejścia zakazu przesyłania.

„W rezultacie oba kanały zostały zamknięte za naruszenie Warunków korzystania z usługi YouTube” – powiedział rzecznik.

Wszystkie filmy przesłane do YouTube muszą być zgodne z jego wytycznymi, które określają rodzaj treści dozwolonych na platformie.

Ten ruch następuje po podobnych zakazach lub zawieszeniach przez YouTube innych serwisów informacyjnych z powodu dezinformacji Covid. W sierpniu tego roku Sky News Australia był Zakazano przesyłania do YouTube przez siedem dni W przypadku filmów zaprzeczających istnieniu Covid i zachęcających ludzi do stosowania hydroksychlorochiny lub iwermektyny jako leczenia.

Inne punkty sprzedaży, które zostały zawieszone z powodu treści Covid, obejmują brytyjskie radio oneTalk, który został zawieszony na kilka godzin W styczniu tego roku One America News Network, które było Od tygodnia została zawieszona w publikowaniu nowych filmów W listopadzie 2020 r.

z Reuterem

READ  Rakiety spadają w pobliżu domu prezydenta Afganistanu podczas modlitw Eid | Wiadomości o Ashraf Ghani

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top