Xiaomi może wkraczać w przestrzeń komputerów stacjonarnych

Wygląda na to, że chiński gigant szykuje się do wejścia w kolejną dziedzinę technologiczną. Prawdopodobnie wszyscy jesteście zaznajomieni z Xiaomi dla ich smartfonów, a niektórzy mogą być zaznajomieni z portfolio laptopów, ale teraz wygląda na to, że co najmniej dwa komputery z systemem Windows są w drodze.

Te dwa projekty najwyraźniej znalazły się wśród przedmiotów, które miały zostać zaprezentowane na imprezie Xiaomi 1 grudnia. Wydarzenie, które zostało przełożone z powodu śmierci Jiang Zemina – byłego sekretarza generalnego Komunistycznej Partii Chin. Podczas gdy czekamy na ustalenie nowej daty, wygląda na to, że wciąż dostępne są dwie wersje na komputery PC, które pozwolą zebrać ludzi nieco wcześniej.

Zacznijmy od bardziej niejasnego z tych dwóch. Xiaomi Host Mini PC wygląda jak konstrukcja Small Form Factor (SFF) pokazana w uproszczonej obudowie. Oznacza to, że przedstawiony system ma zainstalowany zasilacz XM22AL5X o mocy 100 W i nic więcej. Podejrzewamy, że Xiaomi będzie sprzedawać go jako zestaw typu barebone, więc reszta sprzętu w pudełku nie została jeszcze ogłoszona.Minikomputer hosta Xiaomi
Minikomputer hosta Xiaomi
Minikomputer hosta Xiaomi
Minikomputer hosta Xiaomi
Minikomputer hosta Xiaomi

Minikomputer hosta Xiaomi

To, co możemy zebrać na podstawie obrazów, obejmuje obsługę potencjalnie niskoprofilowych, dedykowanych procesorów graficznych o połowie wysokości i dwóch gniazd na płycie głównej Mini-ITX. Nie jesteśmy do końca pewni, jak dedykowany GPU będzie działał w tandemie z zasilaczem o mocy 100 W, ale prawdopodobnie nie jest to ostateczna lub jedyna jednostka dostępna w konfiguracji. Etui ma również dedykowany panel z tyłu z pokazaną na nim kombinacją klawisza Windows i klawisza „M”. Może Xiaomi planuje ominąć kombinację klawiszy w Windowsie, która zwykle minimalizuje wszystkie okna i zrobić z nimi coś niestandardowego? Inną interesującą rzeczą jest przełącznik mechaniczny, który jest zamontowany z tyłu Host Mini PC. Nie jesteśmy pewni, co jeszcze robi, ale zdjęcia z Weibo, które wyciekły, zawierają pakiet akcesoriów, który zawiera nasadkę klawisza dla wspomnianego przycisku, więc prawdopodobnie jest funkcjonalny.

READ  Laboratorium rakietowe może być używane do uzbrajania kosmosu


minikomputer xiaomi
minikomputer xiaomi

minikomputer xiaomi

Przechodzimy do innego systemu, o którym wiemy więcej. Jest to minikomputer w postaci Mac Mini z procesorem Intel NUC. Najwyraźniej będzie działał z MD Ryzen 7 6800H APU – układ 45 W z Radeonem 680M RDNA2 iGPU, 16 GB pamięci i 512 GB SSD. Podobno jest wyceniony 3999 CNY lub w pobliżu 570 $.

Źródło (po chińsku) | przez 1 | przez 2

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top