Xiaomi klonuje iPada Pro za połowę ceny: 386 USD

Tablety z Androidem powróciły, prawda? Uruchomiono Google mało Aplikacje na tablety niedawno, po latach zaniedbań, wygłosiły rozmowy na Google I/O o tym, jak projektować aplikacje na tablety, a podgląd programisty Androida 12 pokazuje, że firma pracuje nad Interfejs użytkownika podobny do paska zadań Do urządzeń z dużym ekranem. Teraz świat Najbardziej popularne Producent Androida Xiaomi wypuszcza tablet z Androidem po raz pierwszy od trzech lat.

ten Xiaomi Mi Pad 5 Pro Wygląda trochę zainspirowany flagowy tablet Apple, iPada Pro. Xiaomi regularnie produkuje dziką, Pełna technologia projekty, ale też czasami odbić się Dla mnie stare zwyczaje bycia klon jabłka twórca. To jeden z tych czasów.

Nowy tablet firmy ma 11-calowy, 120 Hz wyświetlacz LCD 2560 x 1600 i jest stosunkowo wysokiej klasy dzięki Snapdragon 870 SoC (który jest chipem 7 nm z czterema rdzeniami Cortex A77 i czterema rdzeniami Cortex A55). Jednostka podstawowa jest wyposażona w 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci, z opcjami 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci. Jest bateria 8600 mAh, NFC, boczny czytnik linii papilarnych/przycisk zasilania, obsługa Wi-Fi 6, port USB-C i ogromna pojemność. osiem Kolumny, wszystkie rozdzielone pomiędzy prawą i lewą stronę. Korpus i tył są aluminiowe, a tablet waży 515 gramów.

Jedyną częścią projektu, na którą możesz narzekać, jest przedni aparat, który znajduje się po lewej stronie urządzenia w trybie poziomym, więc nie nadaje się do połączeń wideo w orientacji poziomej. Jest to szczególnie dziwne, gdy akcesoria do klawiatury, boczne głośniki i boczny czytnik linii papilarnych zachęcają do korzystania z krajobrazu jako podstawowego trybu, ale aparat jest z tym sprzeczny. Dziwna lokalizacja może być spowodowana obsługą akcesorium do rysika, które wykorzystuje górną krawędź tabletu (w trybie poziomym) do magnetycznego łączenia i bezprzewodowego ładowania.

Klonowanie Apple jest z pewnością złym nawykiem Xiaomi, ale firma utrzymuje również swoje dobre nawyki, które są dość tanie jak na to, co dostajesz. Mi Pad 5 Pro zaczyna się od 2499 CNY (~ 386 USD), czyli około połowy ceny podstawowego iPada Pro 11-calowego 799 USD. Dostępna jest również wersja komórkowa z rzekomo lepszym głównym tylnym aparatem (50 MP vs. 13 MP), Mi Pad 5 Pro 5G, To około 540 USD – wciąż około połowy ceny mobilnego iPada Pro o wartości 1000 USD. Xiaomi sprzedaje również akcesoria w stylu iPada, takie jak klawiatura, za około 62 USD – znacznie taniej niż Magic Keyboard za 300 USD do iPada, rysik za około 62 USD, a także palący Apple Pencil wart 129 USD, jeśli chodzi o cenę. Istnieje prawdopodobnie milion sposobów, w jakie iPad Pro jest szybszy i bardziej dopracowany niż oferta Xiaomi, ale za połowę ceny wielu konsumentów prawdopodobnie uznałoby go za wystarczająco zbliżony.

W tej chwili wszystkie te ceny są przeniesione z CNY, ponieważ urządzenie jest obecnie sprzedawane tylko w Chinach. To tutaj zaczynają się wszystkie urządzenia Xiaomi i zwykle rozwijają się na większą skalę.

READ  Wiadomości „Uratuj Titanfall” przerywają franczyzę Apex Legends o wartości 1 miliarda dolarów

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top