Wzrosty na giełdach po minutach Fed wskazują na spowolnienie podwyżek stóp

Akcje wzrosły w środę po Protokół z ostatniego spotkania w sprawie polityki Rezerwy Federalnej A. wskazał potencjalne spowolnienie W tempie banku centralnego do podwyższenia stopy procentowej w przyszłym miesiącu.

Kiedy na Wall Street zadzwonił dzwonek zamykający, wszystkie trzy główne indeksy były zielone, przy czym S&P 500 zwyżkował o 0,6%, Dow Jones zwyżkował o 0,3%, a Nasdaq zwyżkował o 1%.

W środę odbyła się ostatnia pełna sesja tygodnia dla amerykańskich inwestorów. Rynki amerykańskie będą zamknięte w Święto Dziękczynienia, a rynki są otwarte tylko przez pół dnia w Czarny piątek.

Największy ruch na rynkach w środę nastąpił na rynkach energii, gdzie cena ropy West Texas Intermediate spadła o 4,3%, osiągając poziom 77,47 USD za baryłkę. Ceny ropy naftowej spadły w ciągu dnia do zaledwie 77,10 USD, blisko najniższych poziomów w tym roku.

Rynki w środę po południu zareagowały na Język Rezerwy Federalnej Odnosząc się do „pewnej liczby uczestników” powiedział, że „właściwe stałoby się spowolnienie tempa wzrostu docelowego przedziału dla stopy funduszy federalnych”.

W zeszłym miesiącu Fed po raz czwarty z rzędu podniósł docelowy zakres referencyjnych stóp procentowych o 0,75%. Rynki spodziewają się wzrostu o 0,50% w tym zakresie na posiedzeniu Rezerwy Federalnej w przyszłym miesiącu.

Gdzie indziej w kalendarzu, środa była pracowitym dniem dla danych ekonomicznych, a odczyty z rynku pracy, rynku mieszkaniowego i sektora produkcyjnego pojawiły się wcześnie w środę.

Najnowsze dane dot Tygodniowe wnioski o bezrobocie Pokaż 240 000 nowych depozytów na ubezpieczenie od bezrobocia Zrobiono to w zeszłym tygodniu, najwięcej od połowy sierpnia. Ekonomiści spodziewali się, że w tygodniu kończącym się 19 listopada liczba wniosków wyniesie łącznie 225 000.

Październikowe zamówienia na dobra trwałe zostały również opublikowane na początku środy, pokazując, że zamówienia wzrosły w zeszłym miesiącu o 1% w porównaniu z oczekiwaniami na wzrost o 0,4%, wynika z danych Bloomberga.

READ  3 zapasy ropy lecące pod radarem po OPEC + cięcia

Standard & Poor’s Global Wstępny odczyt aktywności gospodarczej w listopadzie Pokaż Dalsze spowolnienie produkcji gospodarczejPMI dla przemysłu spadł do najniższego poziomu od 30 miesięcy, podczas gdy aktywność sektora usług osiągnęła najniższy poziom od trzech miesięcy. Raporty te są zgodne z kurczeniem się gospodarki w tempie 1% rocznie, powiedział w środę Chris Williamson, główny ekonomista biznesu w S&P Global Market Intelligence.

dane o zaufaniu konsumentów z pokazał Uniwersytet Michigan Konsumenci nadal pesymistycznie oceniają swoje perspektywy, ponieważ indeks spadł o 5% od października do poziomu 56,8 z 59,9. „Oprócz utrzymującego się wpływu inflacji, na postawy konsumentów miały również wpływ rosnące koszty finansowania zewnętrznego, spadająca wartość aktywów i słabe perspektywy rynku pracy” — powiedziała Joanne Hsu, dyrektor ds. badań konsumenckich.

Na froncie mieszkaniowym, sprzedaż nowych domów Niespodziewanie w październiku, wzrost o 7,5% do rocznej stopy 632 000, znacznie szybciej niż oczekiwana przez ekonomistów roczna stopa 570 000. Oprocentowanie kredytów hipotecznych też Trochę spadło w tym tygodniui pozostań poniżej ostatnich maksimów.

Ostatni wzrost cen akcji trwa

Po indeksie S&P 500 We wtorek zamknął się powyżej 4000 Po raz pierwszy od dwóch miesięcy, a Dow Jones zamknął się na najwyższym poziomie od trzech miesięcy, w środę inwestorzy nadal budowali na tym pozytywnym impecie.

W ciągu ostatniego miesiąca Dow Jones zyskał prawie 10%, podczas gdy S&P 500 zyskał ponad 6,5%. Zaawansowany technologicznie Nasdaq nadal pozostaje w tyle, rosnąc o mniej niż 3% w tym okresie, ponieważ podwyżki cen i upadek rynków kryptowalut miały duży wpływ na szeroko rozumianą branżę technologiczną.

Jednak ostatnie działania rynkowe sprawiły, że niektórzy stratedzy są bardziej optymistyczni co do końca roku, nawet z zespołami najwyższego poziomu w grze. Morgana Stanleya i Wydano Goldman Sachs Bardziej ostrożne oczekiwania dla rynku akcji w tym tygodniu.

READ  Gdzie poszli wszyscy pracownicy? Ekonomiści mówią, że nie obwiniaj COVID

„Rynek jest jak kapusta wiosenna”, główny analityk inwestycyjny BMO Capital Markets, Brian Belsky Yahoo Finance Live powiedział we wtorek. „Myślę, że rynek będzie nadal… rósł. Naprawdę myślę, że istnieje duża szansa, że ​​będziemy znacznie wyżej niż 4000.” [on the S&P 500] pod koniec roku.”

Belski ma cenę docelową na koniec roku na poziomie 4300 na S&P 500, co oznacza, że ​​indeks może zyskać kolejne 8% do końca tego roku.

Na rynkach kryptowalut skutki krachu FTX nadal odbijają się echem w branży, mimo że Bitcoin wzrósł w środę o kilka punktów procentowych, osiągając wartość blisko 16 500 USD. Późnym środowym popołudniem założyciel i były dyrektor generalny FTX, Sam Bankman-Fried, zawstydził się Powiedział Pojawi się na konferencji New York Times Dealbook w najbliższą środę, będzie to jego pierwsze publiczne wystąpienie od czasu bankructwa firmy na początku tego miesiąca.

We wtorek Digital Currency Group, spółka macierzysta giełdy Genesis Global, stała się ostatnim dużym graczem kryptograficznym, który wyszedł i zapewnił inwestorów, że ogłoszenie upadłości nie jest bliskie.

w Uwaga dla personelu DCGDyrektor generalny Barry Silbert powiedział, że decyzja o wstrzymaniu wykupów i nowej działalności w Genesis w zeszłym tygodniu wynikała z „niedopasowania płynności i terminu w księdze pożyczek Genesis”.

Silbert ujawnił istnienie pożyczek międzyfirmowych między DCG i Genesis, ale argumentował, że pożyczki te zostały udzielone „na wzór setek kryptograficznych firm inwestycyjnych”.

Po stronie zysków, środowe poranne wyniki firmy Deere & Co. (DE) Akcje wysłane w górę o 5% Z rolniczym gigantem ogłaszającym zyski, które przerosły oczekiwania.

Ciągnik John Deere można zobaczyć podczas wyścigu traktorów „Traktoryja” organizowanego w ramach tradycyjnych dożynek w Dożynkach. Gierałtowice, powiat wadowicki, 28 sierpnia 2022 r. (fot. Beata Zaurzel/NurPhoto z Getty Images)

Inni gracze, którzy weszli na rynek w środę, to firmy, które opublikowały wyniki po zamknięciu rynku we wtorek, w tym HP (HPQ), Nordstrom (JWN) i Autodesk (ADSK).

READ  Kazachstan przygotowuje się na skutki gospodarcze wojny na Ukrainie

Akcje HP zyskały w środę 1,8%. Po tym, jak firma ogłosiła swoje plany zmniejszyć siłę roboczą nawet o 12%, czyli o 6000 miejsc pracy, do końca roku podatkowego 2025 w odpowiedzi na spowolnienie na rynku komputerów osobistych.

Akcje Nordstrom spadły w środę o 4%. po zgłoszeniu Sprzedaż spadła w ostatnim kwartale, a zyski spodziewane są w całym roku.

Akcje Autodesk straciły ponad 5,5% po spółce Obetnij jej wygląd za fakturowanie i przepływy pieniężne w tym roku, odnotowując „mniejszy popyt na umowy wieloletnie i kontrakty z góry oraz większy popyt na kontrakty roczne, niż się spodziewaliśmy”.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które zmieniają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance dla jabłko lub android

Śledź Yahoo Finance na Twitterze Świergoti Facebooki Instagrami Flipboardi LinkedinI Youtube

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top