Wzrost liczby przypadków Covid budzi obawy przed ponowną epidemią w Stanach Zjednoczonych | Korona wirus

Szybki wzrost zachorowań na koronawirusa w Stanach Zjednoczonych i za granicą budzi obawy o ponowne pojawienie się epidemii i poniedziałek Wysyłaj fale uderzeniowe Na giełdzie, gdy pojawia się wysoce zaraźliwy wariant delta — Joe Biden wezwał Amerykanów do „proszę, proszę się zaszczepić”.

Liczba nowych przypadków, hospitalizacji i zgonów z powodu Covid-19 wzrosła alarmująco w ostatnich dniach, w dużej mierze spowodowana wybuchami epidemii w częściach kraju o niskim wskaźniku szczepień, a urzędnicy ostrzegają o możliwej nowej epidemii. niezaszczepiona pandemia.

Amerykańskie indeksy giełdowe spadły, gdy inwestorzy zaniepokoili się wpływem koronawirusa na ożywienie gospodarcze, a prezydent błagał więcej osób o szansę, nawet gdy wygłosił przemówienie na temat gospodarki, które ogólnie odrzuciło prognozy „ponury” wyboru jego objęcia urzędu doprowadzi do depresji i śmierci kapitalizmu.

Biden powiedział, że kapitalizm jest żywy i „bardzo dobry”.

Zauważył, że: „W ciągu sześciu miesięcy mojej administracji gospodarka amerykańska doświadczyła najwyższego tempa wzrostu gospodarczego od prawie 40 lat… Prognozy podwoili swoje prognozy wzrostu do 7% lub więcej… Stany Zjednoczone są jedynym krajem rozwiniętym kraj z prognozami wzrostu na dziś.” silniejszy niż przed wybuchem epidemii”.

Ale poniedziałkowa wyprzedaż na giełdzie nastąpiła, gdy koronawirus delta nadal rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Przypadki koronawirusa Teraz rośnie we wszystkich 50 stanach USA A niektóre miasta znów się zastanawiają lub już nakładają mandaty na maskowanie.

Średnia przemysłowa Dow Jones Zamknięte 725 punktów, czyli 2,1%, po stracie 946 punktów wcześniej tego dnia. S&P 500 stracił 1,6%, a ciężki Nasdaq Composite Index stracił 1,1%.

Dostępne szczepionki działają przeciwko wariantowi delta, ale testy laboratoryjne wykazały, że są mniej skuteczne niż przeciwko oryginalnej postaci koronawirusa.

Biden ostrzegł, że powrót do zdrowia w Stanach Zjednoczonych zależy od kontrolowania epidemii, zauważając, że cztery stany o niskim wskaźniku szczepień odpowiadały za 40% wszystkich nowych infekcji wirusem Corona w zeszłym tygodniu.

Więc proszę się zaszczepić, powiedział Biden. “Zaszczep się teraz.”

Według analizy danych Reuters średnia liczba nowych przypadków Covid-19 dziennie potroiła się w ciągu ostatnich 30 dni w Stanach Zjednoczonych. W miesiącu od 18 czerwca do niedzieli wzrósł z 12 004 do 32 136.

Średnia liczba osób hospitalizowanych z powodu Covid-19 wzrosła o 21% w ciągu ostatnich 30 dni do ponad 19 000, w porównaniu z 16 000.

Zgony, które mogą nastąpić tygodnie później niż wzrost liczby przypadków, wzrosły w zeszłym tygodniu o 25% w porównaniu do poprzednich siedmiu dni, przy czym dziennie umierało średnio 250 osób.

Tymczasem wraz z pogarszającą się sytuacją w Wielkiej Brytanii obywatele USA zostali ostrzeżeni, aby tam nie podróżowali.

W poniedziałek Wielka Brytania została umieszczona na najwyższym poziomie amerykańskiego doradztwa turystycznego – „Poziom 4: Bardzo wysoki”, ostrzegając, że nawet w pełni zaszczepieni podróżni mogą być zagrożeni.

Amerykańska agencja federalna, Centers for Disease Control and Prevention (CDC) opublikowała aktualizację w dniu Dzień, w którym premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson skończył nosić maskę I przepisy dotyczące dystansu społecznego, z ponownym otwarciem klubów nocnych.

Ten ruch byłby ciosem dla Johnsona po tym, jak próbował wynegocjować sposób na ponowne otwarcie podróży z Wielkiej Brytanii do USA z Bidenem.

Amerykanom powiedziano, aby „unikali podróży do Wielkiej Brytanii”, ale doradzono im, aby w razie konieczności byli w pełni zaszczepieni.

Wytyczne USA dodały: „Ze względu na obecną sytuację w Wielkiej Brytanii, nawet w pełni zaszczepieni podróżni mogą być zagrożeni zarażeniem i rozprzestrzenianiem się Covid-19”.

Wielka Brytania dołącza do takich krajów jak Brazylia, RPA i Holandia na poziomie 4.
Indie, Iran i Włochy należą do krajów najbardziej dotkniętych koronawirusem, ale są najniższe w rankingach amerykańskich.

W Kanadzie urzędnicy ogłosili, że granica amerykańsko-kanada rozpocznie się ponownie od 9 sierpnia dla w pełni zaszczepionych obywateli USA i stałych mieszkańców, po raz pierwszy od wybuchu pandemii.

Nie było ani słowa, kiedy Stany Zjednoczone mogą zezwolić Kanadyjczykom na podróże, które nie są niezbędne.

READ  Wczesne porozumienie osiągnięte w sporze o statek na Kanale Sueskim

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top