Wysoki popyt na powierzchnie biurowe w większości Atlantic Canada

Według Turner Drake & Partners, rynki biurowe w większości obszaru Atlantic Canada wydają się być na dobrej drodze do ożywienia.

Konsultanci Halifax ds. nieruchomości zebrali dane na temat setek budynków w sześciu głównych miastach w okolicy.

Zauważyli poprawę w prawie wszystkich obszarach między czerwcem 2020 r. a czerwcem 2021 r., powiedziała Alexandra Bird Allen, dyrektor Jednostki ds. Analizy Ekonomicznej.

„Zaobserwowaliśmy wzrost popytu w Halifax, Moncton, Fredericton i Charlottetown oraz pewien spadek popytu w St. John, New Brunswick, St. John’s i Nowej Funlandii” – powiedział Bird Allen w wywiadzie.

Bird Allen podejrzewa, że ​​jednym z powodów niskiego popytu w St. John i St. John jest ich uprzemysłowiona baza gospodarcza.

Powiedziała, że ​​każde miasto ma również silny składnik nieruchomości zajmowanych przez właścicieli, które nie są częścią rynku wynajmu.

Popyt wzrósł o 11,9 procent w Halifax, 6,7 procent w Moncton, 3,0 procent w Fredericton i 2,9 procent w Charlottetown, natomiast spadł o 2,6 procent w St. John’s i 6,7 procent w St. John.

Podczas gdy popyt na powierzchnię biurową wzrósł w większości miast, wskaźnik pustostanów wzrósł w większości dużych miast w Atlantic Canada, częściowo z powodu dodania nowej podaży.

Liczba wakatów wzrosła w Fredericton (9,48 proc.), Moncton (14,4 proc.), Saint John (19,54 proc.) i Saint Johns (23,26 proc.), ale spadła w Charlottetown (7,52 proc.) i Halifax (14,56 proc.).

Średnie czynsze netto na całym świecie w Atlantic Canada wynoszą 18,43 USD za stopę kwadratową w St. John, 16,27 USD w Charlottetown, 14,67 USD w Halifax, 13,99 USD w Fredericton, 13,15 USD w Moncton i 13,10 USD w Saint John.

Bird Allen powiedziała, że ​​chociaż panuje ogólna zgoda co do tego, że pracownicy wrócą do biur, ostrzegła, że ​​pełny wpływ pandemii może nie być znany przez jakiś czas, ponieważ umowy najmu są zwykle zawarte na pięć lat.

READ  Zegar atomowy Deep Space zmierza w kierunku zwiększenia autonomii statków kosmicznych

“Istnieje pewna obawa, że ​​może być to, że umowy najmu nadal obowiązują, więc powierzchnia jest nadal na umowie, niedostępna do wynajęcia. Może nie być zajęta, ale może nie być pusta, jeśli ludzie nadal będą Praca w domu.

„Jednak to, co widzimy, wydaje się, że wiele firm wraca do biur i dużo o tym mówimy, podczas gdy model pracy z domu przynosi pewne korzyści, a niektóre firmy mogą być elastyczne, jeśli chodzi o zatrudnianie pracownika pracować w domu przez jakiś czas, a to jest generalnie dla wielu sektorów korzystających z przestrzeni biurowej, to wspólne środowisko pracy jest bardzo ważne”.

Tymczasem pięć z sześciu miast odnotowało wzrost popytu na wynajem powierzchni magazynowej, przy czym liderem jest St. John’s ze wzrostem o 24,4 procent.

Popyt wzrósł również w Halifax (5,4 proc.), Moncton (4,1 proc.), Charlottetown (2,6 proc.) i Saint John (0,9 proc.). W Fredericton spadł o 0,8 proc.

Turner Drake powiedział, że pandemia w coraz większym stopniu przesunęła wzorce zakupów na zakupy online na korzyść towarów konsumpcyjnych i artykułów modernizacyjnych, a nie wydatków na podróże.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top