Wyruszenie w kosmos pozostawiło „płaczącego” z żalu Williama Shatnera

Jesienią planuje opublikować plik książka, zatytułowany „Boldly Go”, który jest opisywany jako rodzaj filozoficznej refleksji nad jego życiem, karierą i „powiązaniami wszystkich rzeczy”, według wydawcy Simona i Schustera. Jest także twarzą nowego konkursu kodowania, w którym zwycięzca będzie miał szansę przebyć ponad 18 mil w kapsule statku kosmicznego przymocowanej do balonu. (tak, naprawdę.)

CNN Business podążył w tym tygodniu o legendę „Star Trek” w obszernym wywiadzie. Oto krótkie podsumowanie.

Shatner był zaproszonym gościem założyciela Amazon, Jeffa Bezosa, podczas drugiego w historii załogowego lotu New Shepard, suborbitalnej rakiety do turystyki kosmicznej, opracowanej przez spółkę zależną Bezosa, Blue Origin. Po powrocie Shatner wydawał się wyraźnie emocjonalny. Opisał patrzenie na pustą czarną przestrzeń wszechświata jako „wizję śmierci”.

Powiedział wtedy: „Jest Matka Ziemia i Odpoczynek, a potem jest… Śmierć”.

Po locie nie mógł przestać płakać, powiedział w wywiadzie dla CNN Business w tym tygodniu.

„Zajęło mi kilka godzin, aby zrozumieć, co to było i dlaczego płakałem” – powiedział. „Zdałem sobie sprawę, że byłem w smutku. Opłakiwałem zniszczenie Ziemi”.

Shatner powiedział, że był pod silnym wpływem książki o ekologii „Cicha wiosna” z 1962 roku autorstwa biolog Rachel Carson.

„Będzie gorzej!” Shatner powiedział o kryzysie ekologicznym. „To tak, jakby ktoś był winien pieniądze na kredyt hipoteczny, a nie ma spłat i myśli:„ OK, chodźmy na obiad i nie myśl o tym ”.

Co myśli o miliarderach w kosmosie

Firmy takie jak SpaceX Elona Muska i Blue Origin Bezosa – prowadzone przez dwóch najbogatszych ludzi na świecie – są często obiektem krytyki. Czy eksploracja kosmosu wybrukowana przez kilku bogatych ludzi może doprowadzić do równości, którą może pochwalić się Star Trek?

„Tu brakuje całego pomysłu” – powiedział Shatner. „Cały pomysł polega na tym, aby przyzwyczaić ludzi do przestrzeni, tak jak na Riwierze. To nie próżność. To praca”.

Powtórzył również cel, który Bezos powiedział publicznie: jeśli uda nam się sprawić, by podróże kosmiczne były wystarczająco tanie, możemy przenieść zanieczyszczający przemysł w kosmos i zachować Ziemię jak gigantyczny park narodowy. (Ten pomysł również ma Sceptycy i krytycy.)

Po co wysyłać programistę w kosmos?

Jeden z najnowszych występów Shatnera jest rzecznikiem konkursu prowadzonego przez Rapyd, twórcę platformy płatności cyfrowych. Nazywa się Hack the Galaxy i co dwa tygodnie zaprasza programistów do rozwiązywania wyzwań związanych z kodowaniem, a zwycięzca może wybrać nagrodę pieniężną w wysokości 130 000 USD lub szansę na dołączenie do startu Flight 2026. horyzonty kosmicznektóry planuje przewozić klientów o wysokości około 100 000 stóp w kapsule przymocowanej do balonu.

Shatner powiedział, że zaakceptował ten pomysł, ponieważ chciał „rozwiązywać problemy”, aby przeżyć zabawny lot na dużej wysokości, tak jak on.

READ  Chińska superciężka rakieta do budowy kosmicznej elektrowni słonecznej

„Chcę dostać [these coders] Zainteresowany rozwojem społeczności finansowej, ale potem mówi: „Dlaczego nie zainteresujecie się wychwytywaniem dwutlenku węgla lub, wiecie, jakimikolwiek wielkimi problemami? Głód? Ubóstwo?”, powiedział Shatner.

Kolacja Shatner ze Stephenem Hawkingiem

Shatner powiedział, że ma nową pasję do teorii strun – popularnej idei, która próbuje wyjaśnić fizykę kwantową lub jak zachowują się cząstki subatomowe i jak pasuje do łatwiejszych do zaobserwowania pomysłów naukowych, takich jak grawitacja.

Dla niefizyków wśród nas jest to niezmiernie trudne do zrozumienia. Shatner powiedział, że kiedy podróżował do Wielkiej Brytanii Wywiad ze Stephenem Hawkingiemsłynny kosmolog, od lat film dokumentalnySzkoda, że ​​nie zagłębiłem się w ten temat. Ale Hawking, który był przykuty do wózka inwalidzkiego i używał komputera do mówienia z powodu choroby zwyrodnieniowej, musiał wcześniej przygotować wszystkie pytania.

„Nie mogłem mu zadać tego pytania” o teorię strun, wspomina Shatner. Ale powiedział, że kiedy to ustaliliśmy, chciałem zadać Shatnerowi pytanie. Pochylam się do środka, wiesz, siedzimy obok siebie patrząc w kamery… a on napisał mozolnie: „Jaki jest twój ulubiony odcinek?”

Shatner, dla przypomnienia, nie ma ulubionego odcinka „Star Trek” i nie udzielił odpowiedzi. Mimo to Hawking zaprosił go na kolację.

– Co robisz? Na obiedzie? Z kimś, kto nie może rozmawiać? Shatner roześmiał się. „Ale miałem z nim piękny moment”.

Dla ciekawskich Shatner podsumował również swoje rozważania na temat teorii strun, która zakłada, że ​​wszystko we wszechświecie, na najbardziej podstawowym poziomie, składa się z wibrujących strun: „Myślę, że jesteśmy w wibracji z wszechświatem. łączenia się”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top