Wyróżnienie pojazdów elektrycznych na Los Angeles Auto Show – Wiadomości biznesowe

Samochody zasilane bateriami osiągną najwyższe ceny na Salonie Samochodowym w Los Angeles, który rozpocznie się w tym tygodniu po rocznej przerwie spowodowanej nowym koronawirusem.

Subaru, które odnotowało silny wzrost sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatniej dekady, zaprezentuje swój pierwszy całkowicie elektryczny pojazd, mały SUV o nazwie Solterra.

VinFast, wietnamski producent samochodów, który planuje rozpocząć sprzedaż w USA w przyszłym roku, zaprezentuje dwa całkowicie elektryczne SUV-y.

Znaczenie pokazów samochodowych zmalało, ponieważ firmy motoryzacyjne postanowiły uniknąć wydatków i zaprezentować samochody na swoje specjalne imprezy. Producenci samochodów prezentujący nowe samochody zaplanowali zaledwie 10 konferencji prasowych na tegorocznym Los Angeles Auto Show, z których wiele to start-upy elektryczne. W 2019 roku wystawa poinformowała, że ​​ma 25 globalnych odsłon od producentów samochodów.

Ale pokazy wciąż przyciągają klientów z miast, którzy chcą zobaczyć, co nowego, w jednym miejscu.

Subaru Solterra, mniej więcej wielkości SUV-a na gaz, może przejechać około 220 mil (350 kilometrów) na jednym ładowaniu i będzie mieć napęd na wszystkie koła marki, aby zjechać z drogi i poradzić sobie z niepogodą.

Producent twierdzi, że akumulator litowo-jonowy Solterra może być ładowany za pomocą ładowarek AC w ​​domu, a także może obsługiwać szybkie ładowanie prądem stałym w drodze. Jego silnik elektryczny generuje 215 koni mechanicznych.

Subaru mówi, że pięcioosobowa Solterra trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Cena nie została podana.

Wietnamska firma VinFast prezentuje na targach duże elektryczne SUV-y VF e35 średniej wielkości oraz VF e36.

Michael Lohscheller, globalny dyrektor generalny producenta samochodów, powiedział, że VinFast planuje rozpocząć przyjmowanie zamówień na wiosnę i dostarczanie pojazdów do USA jesienią. Początkowo SUV będzie budowany w nowej fabryce w Wietnamie, ale VinFast planuje zbudować fabrykę w USA, która rozpocznie produkcję w drugiej połowie 2024 roku. Obecnie firma poszukuje lokalizacji.

READ  3 hotele na wyspie Vancouver są oceniane jako jedne z najlepszych w Kanadzie

Lohscheller powiedział w wywiadzie w środę, że VF e35 będzie miał maksymalny zasięg 310 mil (499 kilometrów) na jednym ładowaniu, podczas gdy większy e36 będzie mógł podróżować do 422 mil (679 kilometrów) na jednym ładowaniu.

Ceny nie zostały jeszcze ujawnione.

VinFast z siedzibą w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych planuje sprzedawać pojazdy za pośrednictwem własnej sieci sklepów, przy czym wiele zakupów jest dokonywanych online. Firma ma już plany na 60 sklepów w samej Kalifornii. Lohscheller powiedział, że będzie miał również kilka centrów usług i usług mobilnych.

„Kiedyś przychodziliśmy do twojego domu i go dla ciebie naprawialiśmy” – powiedział.

Lohscheller powiedział, że VinFast jest częścią wietnamskiej grupy Vingroup, która zapewnia kapitał na rozszerzenie sprzedaży pojazdów elektrycznych do Stanów Zjednoczonych i ostatecznie do Europy. Powiedział, że VinFast planuje przeprowadzić ofertę publiczną w Stanach Zjednoczonych, aby zebrać więcej pieniędzy w przyszłym roku lub dwóch.

Powiedział, że firma już sprzedaje w Wietnamie samochody z silnikami spalinowymi i elektrycznymi.

Promotorzy Los Angeles Auto Show twierdzą, że będzie on miał więcej okazji do jazd testowych niż poprzednie pokazy, w tym tor testowy pojazdów elektrycznych w pomieszczeniach, a także jazdy testowe zaburtowe.

Dni prasowe dotyczące pokazu to środy i czwartki, a jest on otwarty dla publiczności od 19 do 28 listopada.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top