Wyrażenie przed Trybunałem Konstytucyjnym. Wielu zatrzymano na terenie Trybunału Konstytucyjnego

W czwartek wieczorem w Warszawie prezenter zorganizował pokaz Strajk kobiet. Jego uczestnicy zebrali się na placu Na Rostros i udali się do Trybunału Konstytucyjnego w Alejandro. Jak podaje TVN24, w proteście wzięło udział od 1000 do 2000 osób.

Podczas demonstracji dwóch mężczyzn złamało ogrodzenie trybunału, podpaliło je przed siedzibą CC, a kobiety rozbiły plakat strajku na drzwiach budynku. Zostali zatrzymani przez policję. W sumie trzy osoby zostały zatrzymane za wejście na teren CD, podali urzędnicy na Twitterze. Strajk kobiet twierdził również, że OSK był aktywistką Clementiny Suzanne.

Dwóch mężczyzn złamało ogrodzenie DK

W sumie co najmniej pięć osób ma zostać zatrzymanych w czwartek. – Jeden jest w Idni, trzy w Krodziku Mazowieckim. Poznajemy tajemnicę piątej zatrzymanej osoby, do której policja nie chce się przyznać – powiedział później 21 Marcie Lampard. Następnie 22. Zatrzymano uczestnika, który według relacji funkcjonariusza uderzył policjanta w twarz. Kobieta zaprzeczyła i powiedziała, że ​​to strażnik użył przeciwko niej wulgarnego języka. Inni próbowali ją chronić.

Władze w strojach bojowych wdarły się w piątek na wiec, usuwając ciężarówkami setki protestujących. – Przed opuszczeniem tego miejsca należy zidentyfikować wszystkie osoby. Proszę podejdź do stojących w pobliżu policjantów – mówili.

– Osoby stojące na ulicy i policja nie mają prawa usprawiedliwiać – odpowiedziała Marta Lempart, demonstranci wezwali władze, aby nie pokazywały swoich dowodów osobistych. Policja wydała zawiadomienia dotyczące obowiązku uczestników do identyfikacji. Protestujący odwrócili się na własną rękę – policjanci.

W czwartki w innych miastach zorganizowano ekspresje. Białystok, Poznań, Lublin, dź, Zielona Góra, Konin, Rybnik, Częstochowa, Kalisz i Inowrocław.

Demonstracja po werdykcie CD w sprawie aborcji.  Kilkaset osób przed biurem Pice w LaponiiDemonstracja po werdykcie CD w sprawie aborcji. Kilkaset osób przed biurem Pice w Laponii Zdjęcie: Jacob Orzekovsky / Agenza Gazeta

Więcej protestów zaplanowano na piątek. „Organizujemy się lokalnie, albo jedziemy do Warszawy”, „Czas próbny” – pisze Narodowy Strajk Kobiet.

READ  Cofland odnotował całoroczną sprzedaż w Polsce

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z października ubiegłego roku został opublikowany tuż przed północą w środę w Dzienniku Ustaw o warunkach planowania rodziny, ochronie embrionu ludzkiego i zezwoleniu na aborcję. Wcześniej sąd podał uzasadnienie wyroku.

22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja jest niezgodna z Konstytucją w przypadku poważnego i nieodwracalnego poronienia lub zagrażającej życiu nieuleczalnej choroby. Panel ponad stu delegatów podjął w 2019 roku uchwałę w tej sprawie Pice, BSL-Kukis’15 i Federacja.

Obejrzyj wideo
Ogłoszono wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W wielu miastach na ulice wyszły Polki i Polacy

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top