Wypadek na A4. Usługi: „Wkrótce porozmawiamy o powodach”. Uraz: „Ludzie krzyczeli, masakra”

W nocy Wypadek Według Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Russo na autostradzie A4 na Podkarpaciu zginęło pięciu ukraińskich trenerów. Wcześniej rzecznik pogotowia Pressmail powiedział, że w szpitalu zmarła szósta osoba, ale nie zostało to potwierdzone przez szpital w Breżmiolu, co powinno pozwolić poszkodowanym. – Na pasażerów, którzy nie byli zapięci pasami, wywierano duże siły. W czasie, gdy autobus nagle zwalniał i uderzał w energochłonne bariery, pasażerowie zaczęli powoli przesuwać się nad trenerem, atakując siebie, o siedzenia, o wnętrze pojazdu – powiedział Marek Jankowski, rzecznik Pogotowia Breżniewa. Usługa. Cytowane przez tvn24.pl. Dodał, że spowodowało to rozległe obrażenia głowy, kręgosłupa, jamy brzusznej i kończyn.

– Zabójstwo. Ludzie krzyczeli i wołali o pomoc. Nie mamy nic, co mogłoby im pomóc – zacytował tvn24.pl, Uczestnik wypadku. Inny mówi, że „policja i lekarze pracowali dobrze”. „Przybyli szybko” – podkreśla.

Jeden z poszkodowanych wspomina: – Ludzie zaczęli krzyczeć i wtedy pamiętam, jak leżałem na ziemi.

Uczestnicy wydarzenia podkreślają, że pojazd zbyt szybko przechylił się w prawo i wokół niego porozrzucano szyby.

Wypadek ukraińskiego autokaru

W sumie 41 pasażerów z różnymi obrażeniami zostało wysłanych do różnych szpitali na podcarpace. Niektóre zostały już zwolnione, ale niektóre są w stanie krytycznym. Pojazd przewoził 57 osób, w tym dwóch kierowców. Rannych umieszczono w bursie szkolnej w Zarosy.

Podczas konferencji prasowej rzeczniczka Podcorpe Eva Leniard powiedziała, że ​​„w tym czasie” w szpitalach przebywało 29 osób (konferencja odbyła się przed godziną 13:00), z czego 14 było w stanie krytycznym. – Obecnie jesteśmy w stałym kontakcie z Ambasadą Ukrainy w Laponii i Ambasadorem Ukrainy w Polsce. Poinformowaliśmy ich o sytuacji dotyczącej ich obywateli – powiedział.

Zbigniew Sowa, zastępca komendanta wojewódzkiego PolicjaPodkreślił jednak, że jest zbyt wcześnie, aby mówić o przyczynach wypadku. – Co do przyczyn tego wypadku to w tej chwili bardzo szybko się wypowiada, będzie on podlegał wstępnym działaniom pod nadzorem Kancelaria adwokacka. Będzie to niewątpliwie wymagało czasu, a pojawi się ekspert od wypadków drogowych, który skomentuje sytuację techniczną i inne okoliczności całej imprezy – podkreślił.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top