Wyniki UFC Vegas 44: Wielcy zwycięzcy, przegrani w „Font vs Aldo” zeszłej nocy

Ultimate Fighting Championship (UFC) powróciło do gry wczoraj wieczorem (sobota, 4 grudnia 2021 r.) na pokazie UFC Vegas 44 z wnętrza UFC Apex w Las Vegas w stanie Nevada. W głównym turnieju wieczoru Jose Aldo pokonał Roba Fonta jednogłośną decyzją po 25 minutach ciężkiej pracy tam iz powrotem (Najważniejsze). W Co-Championship Championship Rafael Fiseev odniósł zwycięstwo w trzeciej rundzie przez nokaut nad swoim byłym partnerem treningowym, Bradem Riddellem (Widzę to tutaj).

Największy zwycięzca: Jose Aldo

Nie była to łatwa noc w gabinecie Aldo, ale były mistrz wagi piórkowej WEC i UFC odniósł wielkie zwycięstwo nad Font w 25-minutowej bitwie pod górę. Font miał wiele znakomitych momentów, ale Aldo był w stanie zwyciężyć, wykorzystując swoją siłę i doświadczenie, aby iść naprzód i wygrać, po raz pierwszy od siedmiu lat wygrał pięciorundowy mecz. Dzięki wygranej Aldo poprawia swoją zwycięską passę do trzech na bardzo trudnym przeciwniku. Po walce weteran wzywa do walki z byłym mistrzem klasy, TJ Dillashawem, co ma sens na całym świecie. Aldo udowodnił, że wciąż ma w sobie wiele do walki, pokonując jednego z czołowych zawodników w kategorii wagowej 135 funtów.

drugie miejsce: przewodnik po błocie

W 32. walce w Oktagonie Guida odniósł ogromne zwycięstwo nad Leonardo Santosem. Al-Najjar był bliski porażki w pierwszej rundzie po tym, jak Santos uderzył go dzięki minutowemu kopnięciu w środek boiska. Santos rzucił się na wieloletniego weterana i zadawał jeden cios za drugim, wielokrotnie prosząc sędziego o przerwanie walki. Mógł mieć rację, przerywając walkę, ale zdecydował, żeby to trwała. Znikąd Guida odwrócił bieg wydarzeń i zakończył trasę na pierwszym miejscu. W drugiej rundzie Guida wyszedł na misję, zabrał ją do zmęczonego Santosa, pociągnął go na matę i wziął go za plecy. Na mecie, którego nikt nie widział, Gueda rzucił duszeniem w tył walki, zmuszając siedmiokrotnego mistrza świata w jiu-jitsu — czarny pas czwartego stopnia w tej dyscyplinie — do pierwszego uderzenia w walce MMA. To była pierwsza wygrana Guedy od dziesięciu lat. Zabrał też do domu 50 000 $ nagrody po walce. Niezły sposób na rozpoczęcie tygodnia urodzin.

READ  Dlaczego powrót Sedinów powinien mieć realny wpływ na Canucks

Wyróżnienie: wzgórze klauna i Raphael Viziev

Mając tak wiele wspaniałych wykończeń i występów, trudno było nie przyznać im zasługi, kiedy było to należne. Po pierwszej porażce w karierze MMA w ostatniej rundzie z Paulem Craigiem, Hill powrócił do zwycięskiej kolumny z zemstą, pokonując Jimmy’ego Crute’a w pierwszej rundzie. To był jeden z najczystszych nokautów, jakie kiedykolwiek widziałeś. Po upuszczeniu Crute’a – 13. rozstawionego 205-funtowego w dywizji – z lewym sierpowym, Hill upuścił go ponownie tym samym strzałem, tylko ten był trochę silniejszy, kładąc Crute’a płasko na plecach. Hill następnie zadał ostatni cios w ostatniej chwili, aby zrzucić przeciwnika z rachuby. Jeśli chodzi o Vizeeva, odniósł oszałamiające zwycięstwo przez nokaut, wykonując rzut obrotowy nad swoim byłym partnerem treningowym, Bradem Riddellem, po prawie trzech pełnych rundach akcji. Na szczęście Herb Dean interweniował w samą porę, aby zapobiec niepotrzebnej karze Fizieva. To teraz pięć zwycięstw z rzędu dla niego, który niedługo może liczyć na miejsce w pierwszej dziesiątce.

Największy przegrany: Maki Bitolo

Jeśli chodzi o wygrane i przegrane, Pitolo zajmuje to miejsce z osuwiskiem. Po wejściu do walki Pitolo był zawodnikiem, którego wybraliśmy jako ten, który… Musisz wygrać więcej. To dlatego, że prowadził serię przegranych trzech walk. Co więcej, człowiek, który go pokonał – Impa Kasanganay – Niedawno zwolniony z obowiązków w UFC Z przyzwoitym rekordem 2-2 w Oktagonie, więc stwierdzenie, że Pitolo był na bloku, byłoby uczciwą oceną. Nie minęło dużo czasu, zanim Bitolo dobiegł końca w „Sin City”, gdzie przegrał z Dusko Todovoricem przez nokaut w pierwszej rundzie, co dało mu czwartą z rzędu porażkę. Z ogólnym rekordem 1-5 w oktagonie byłbym zszokowany, gdyby Pitolo przeszedł przez kolejną rundę cięć.

Aby zobaczyć pełne wyniki i relacje z UFC Vegas 44, kliknij Tutaj.

READ  Czując, że „nadszedł czas na zmianę kierownictwa”, Montreal Canadiens zwolnił dyrektora generalnego Marca Bergevina

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top