Wymóg szczepień w USA dla pasażerów linii lotniczych niepokoi Kanadyjczyków, którzy mają szczepionki mieszane

Kanadyjscy podróżnicy mogli swobodnie podróżować do Stanów Zjednoczonych od początku pandemii, ale nowe zasady podróżowania w USA ogłoszone w poniedziałek powodują, że niektórzy Kanadyjczycy, którzy otrzymali dwie różne dawki szczepionki COVID-19, obawiają się, że wkrótce może im odmówić wjazdu.

Od początku listopada Stany Zjednoczone wymagać będzie Pasażerowie zagraniczni wjeżdżający do kraju muszą być w pełni zaszczepieni. Problem polega na tym, że Stany Zjednoczone nie zgodziły się jeszcze na mieszanie szczepionek COVID-19.

„Naprawdę jestem zaniepokojona tą polityką Stanów Zjednoczonych”, powiedziała Kathy Heuser z Ancaster w Ontario, która ma jedną dawkę COVISHIELD (znak towarowy AstraZeneca) i jedną dawkę Pfizera. Zarezerwowałem lot na Maui z wylotem 7 listopada.

„Nawet nie wiem, czy uda mi się przekroczyć granicę” – powiedziała. “to jest problem.”

W tym samym czasie, gdy Stany Zjednoczone przedstawią własne wymagania dotyczące szczepień, kraj zniesie zakaz podróżowania podróżnymi samolotami z Lista Dziesiątki krajów z czerwoną flagą.

„Ustanowimy ścisłe protokoły, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19 przez pasażerów podróżujących do Stanów Zjednoczonych za granicę” – powiedziała w poniedziałek sekretarz prasowa Białego Domu Jen Psaki.

Miliony Kanadyjczyków otrzymały mieszane dawki szczepionki COVID-19 po tym, jak Kanada zaktualizowała swoje wytyczne dotyczące szczepień w czerwcu. (Chris Glover/CBC)

CBC News zapytało amerykańskie Centrum Kontroli Chorób (CDC), czy to Miliony Kanadyjczyków W przypadku szczepionek mieszanych podróż do kraju będzie nadal dozwolona, ​​gdy zacznie obowiązywać wymóg szczepień. CDC powiedziało, że jest na etapie „procesu regulacyjnego” decydowania, które szczepionki zostaną zaakceptowane.

Agencja ustanowiła również swoją obecną politykę: Ludzie są uważani za w pełni zaszczepionych, gdy otrzymali wszystkie zalecane dawki tej samej szczepionki COVID-19, takiej jak Pfizer, Moderna lub AstraZeneca.

„Obecnie CDC nie uznaje szczepionek skojarzonych” – powiedziała rzeczniczka Kristin Nordlund.

Ale są wyjątki od reguły. CDC podaje na swojej stronie internetowej, że Mieszane dawki dwóch szczepionek mRNA, Pfizer i Moderna, są dopuszczalne w „wyjątkowych przypadkach”, takich jak niedostępność szczepionki użytej w pierwszej dawce.

Jednak połączenie AstraZeneca ze szczepionką mRNA nie spełniłoby wymagań, co jest stanowiskiem przyjętym przez statki wycieczkowe wychodzące z portów USA.

„Goście, których schemat składa się z dwóch dawek jednej dawki mRNA (Pfizer lub Moderna) z jedną dawką AstraZeneca nie będą brani pod uwagę.” Karaibskie Państwa Królewskie linia wycieczkowa na swojej stronie internetowej. „Nadal zachęcamy Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz innych urzędników rządowych USA do ponownej oceny tej polityki”.

„Zacząłem płakać”

Kanada jest jednym z kilku krajów – Łącznie z Niemcy, Włochy, Francja i Tajlandia – Która rozprowadzała mieszane szczepionki wielu swoim obywatelom. Ale nie ma międzynarodowego konsensusu w tej praktyce.

CDC powiedziało, że Stany Zjednoczone prowadzą badania nad bezpieczeństwem i skutecznością szczepionek skojarzonych i że agencja może zaktualizować zalecenia dotyczące szczepień, gdy tylko uzyska nowe dane.

Ale to nie pociesza Kanadyjczyków o mieszanych dawkach, którzy już zaplanowali podróż do USA, takich jak Snowbirds i tych, którzy zarezerwowali ferie zimowe.

W maju Norma Schrupak z Orillia w Ontario zarezerwowała specjalną rodzinną wycieczkę na Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, aby uczcić 75. urodziny swojego partnera. Wycieczka składa się z tygodniowego rejsu czarterowego w lutym – koszt 26 000 USD.

Norma Schrupak z Orillii w Ontario ze swoim partnerem Bobem Kempem. Shuruppak obawia się, że być może będzie musiała odwołać specjalną wycieczkę na Wyspę Dziewiczą Stanów Zjednoczonych, którą zarezerwowała z okazji 75. urodzin Kempa. (Dostarczone przez Normę Schrupak)

Problem polega na tym, że pięciu z 10 członków rodziny zaplanowanych na podróż – w tym Chrobak i jej partner – ma mieszankę AstraZeneca i Moderna.

„Moje serce prawie eksplodowało w mojej klatce piersiowej” – powiedziała Schrupak, kiedy dowiedziała się o nadchodzących wymaganiach dotyczących szczepień w USA dla podróżnych. „Zacząłem płakać”.

Zapłaciła już kaucję w wysokości 12 500 USD i chociaż wykupiła ubezpieczenie podróżne, Chrobak nie jest w tym momencie pewna, czy mogłaby otrzymać pełny zwrot pieniędzy, gdyby musiała odwołać podróż.

Rejs miał być prezentem urodzinowym-niespodzianką dla partnerki Chrobaka. Ale mówi o tym publicznie w nadziei, że rząd kanadyjski będzie naciskał na Stany Zjednoczone, aby zaakceptowały szczepionki mieszane.

– Ktoś powinien wziąć tego byka za rogi – powiedziała. „Musi być coś, co można zrobić”.

Oglądaj | Podróżni z mieszanymi szczepieniami twierdzą, że nie mogą wejść na niektóre rejsy:

Pasażerowie z mieszanymi szczepieniami twierdzą, że nie mogą brać udziału w niektórych rejsach

Wielu Kanadyjczyków, którzy otrzymali mieszane dawki szczepionki COVID-19, ma problemy z podróżowaniem do krajów, które nie uznają ich za w pełni zaszczepione. Blogerzy podróżniczy Karen i Brian Houser opowiadają, jak „frustrujące” zasady wpływają na ich plany podróży i biznes. 6:34

Kanada zaktualizowała swoje wytyczne dotyczące szczepień w czerwcu Zalecić mieszanie dawek szczepionki COVID-19 w oparciu o nowe badania, które wykazały, że jest bezpieczna i skuteczna.

W czwartek główna urzędniczka zdrowia publicznego, dr Theresa Tam, powiedziała, że ​​Kanada prowadzi rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi na temat nadchodzącego zapotrzebowania na szczepionkę dla zagranicznych podróżnych lotniczych.

„Odbyliśmy szereg rozmów z naszymi amerykańskimi odpowiednikami” – powiedziała podczas konferencji prasowej. „Zasadniczo zapewniliśmy pewne wsparcie techniczne, aby pomóc im zdecydować o dawce skojarzonej, zwłaszcza AstraZeneca, a następnie szczepionka mRNA”.

gra w czekanie

Adwokat Henry Chang, który specjalizuje się w kanadyjskim i amerykańskim prawie imigracyjnym, powiedział, że jest optymistą, że Stany Zjednoczone wkrótce zmienią swoje stanowisko w sprawie szczepionek mieszanych.

powiedział Chang, który współpracuje z kancelarią Dentons w Toronto.

Jeśli Stany Zjednoczone nie ustąpią w kwestii szczepionek hybrydowych do listopada, niektórzy Kanadyjczycy nadal będą mieli opcje. QuebecI ManitobaI Saskatchewan I Alberta Każda z nich dostarcza trzecią dawkę szczepionki osobom w ich hrabstwie, które potrzebują ich do podróży.

Ale to nie pomaga niedoszłym podróżnikom, takim jak Cherupak w Ontario, którzy będą musieli poczekać, aby dowiedzieć się o losie swojego lotu.

„Czuję się tak zdruzgotana, że ​​czuję, że nie mam kontroli” – powiedziała.

READ  Prezes Tesli Jerome Guillen odchodzi z firmy

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top