Wymiana Lululemon, program odsprzedaży rozpoczynający się w tym miesiącu

Lululemon W tym miesiącu zadebiutuje jako opcja wymiany i odsprzedaży delikatnie używanych legginsów, T-shirtów i kurtek, po udanym programie pilotażowym napędzanym wyższymi cenami konsumenckimi i zobowiązaniem do zrównoważonych zakupów.

Premiera Lululemon „Like New” następuje po przetestowaniu przez detalistę tak zwanej platformy ponownego handlu dla klientów w Teksasie i Kalifornii, które rozpoczęły się w maju ubiegłego roku.

W ramach usługi jak nowe — obsługiwanej przez dostawcę technologii odsprzedaży firmy Trove — klienci będą mogli wymienić wcześniej noszone przedmioty Lululemon na kartę podarunkową u dowolnego sprzedawcy w USA. Mogą również kupować wybrane używane przedmioty na osobnej stronie w witrynie sprzedawcy. Każdego dnia dodawane będą kolejne pozycje.

Według Maureen Erickson, starszego wiceprezesa Global Guest Innovation w Lululemon, odsprzedaż pomoże tej marce odzieży sportowej premium przyciągnąć klientów polujących na okazje.

„Gość, który kupuje w serwisie Like New, naprawdę… okazuje się być młodszym i opartym na wartościach klientem” – powiedział Ericsson w wywiadzie telefonicznym.

Ogólnokrajowy debiut ujawnia się, ponieważ konsumenci widzą wyższe ceny na wszystko, od gazu przez mleko po chleb – i niektóre z ich ulubionych planów abonamentowych, w tym Amazonka prezydent. Lululemon powiedział w zeszłym miesiącu, że planuje selektywne podwyżki cen, aby zrównoważyć część presji, z którą się boryka, szczególnie w całym łańcuchu dostaw.

Postępująca inflacja może skłonić więcej Amerykanów do szukania zniżek i czuć się bardziej komfortowo podczas zakupów używanych ubrań.

Z szacunków analityków wynika, że ​​kupujący już zaczynają przygotowywać się na pomysł zakupu odzieży używanej i innych przedmiotów. W 2015 r. rynek odsprzedaży wynosił około 1 miliarda dolarów, na podstawie śledzenia przeprowadzonego przez Jefferies. Rynek ten został oszacowany na 15 miliardów dolarów w 2021 r. i oczekuje się, że do 2025 r. wzrośnie ponad trzykrotnie i osiągnie 47 miliardów dolarów.

READ  Więcej przypadków salmonelli w zachodniej Kanadzie jest powiązanych z marką mrożonych ziaren kukurydzy

Ericsson dodał, że wiele zewnętrznych witryn odsprzedaży, w tym: owsianka I Bushmarkjuż pokazany z delikatnie używanymi przedmiotami Lululemon.

Uruchamiając własną platformę odsprzedaży, Lululemon chce zwiększyć sprzedaż i stałych klientów. Kupowanie używanych towarów od oryginalnego sprzedawcy daje klientom pewność co do jakości i autentyczności produktów, powiedział Ericsson.

„Udało nam się ruszyć [shoppers] „To, co nam pozwala, to pozostawanie w pozycji pionowej, która jest naturą naszej działalności… gdzie mamy relacje z gośćmi” – powiedział Erickson.

Na stronie internetowej Lululemon Like New, przed oficjalną datą premiery, bluza z kapturem damska Used All Yours została wystawiona za 49 USD, w porównaniu z nową ceną 108 USD. Para używanych spodni damskich Strides Ahead z wysokim stanem kosztuje 39 USD, w porównaniu z 68 USD. Popularne spodnie ABC męskie Slim Fit kosztują od 65 do 75 USD przy odsprzedaży, w porównaniu z 128 USD.

Firma oświadczyła, że ​​nie przyjmie ani nie odsprzeda niektórych artykułów, takich jak biustonosze i bielizna.

I chociaż używane towary będą początkowo sprzedawane tylko przez Internet, a nie w sklepach Lululemon, Ericsson nie wykluczył możliwości przetestowania w sklepie działu odsprzedaży.

Like New jest również postrzegany jako zobowiązanie do ochrony środowiska, ponieważ detalista ma nadzieję uniknąć odwiedzania krajowych składowisk w poszukiwaniu niektórych swoich towarów. Firma pracuje nad osiągnięciem wielu zrównoważonych warunków Cele, które wyznaczyłeś ostatniej jesieniw tym wytwarzanie swoich produktów ze 100% zrównoważonych materiałów i rozwiązań końcowych do 2030 roku.

„Każda marka stara się zrozumieć, jak powinna być, jak wszyscy możemy żyć w bardziej zrównoważonej przyszłości. To się nigdzie nie wydarzy”, powiedział Ericsson. To dla nas globalny priorytet”.

Młodsi klienci coraz częściej robią krok w kierunku zrównoważonych zakupów, powtarzając sklepy z używanymi rzeczami i wymyślając na nowo odzież, aby ograniczyć konsumpcję. W tym celu w zeszłym tygodniu docelowy sprzedawca detaliczny Potwierdzone partnerstwo z ThredUp Aby wymienić przedmioty używane do odsprzedaży w ramach inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju.

READ  Popeyes w Filadelfii zakazuje bezdomnym wstępu do restauracji

Lululemon jest już postrzegany jako robi to dobrze przez konsumentów pokolenia Z. Marka wspięła się właśnie o jedno miejsce na liście 10 ulubionych marek odzieżowych dla nastolatkóww dwuletnim badaniu „Ewaluacja z młodzieżą” Piper Sandler.

W tym samym badaniu, przeprowadzonym od 16 lutego do 22 marca, 61% nastolatków, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, zadeklarowało kupowanie odzieży używanej tej wiosny, a 56% przyznało, że niedawno sprzedało swoje ubrania na giełdach używanych.

Andy Rubin, założyciel i dyrektor generalny Trove, nazywa ten rok przełomowym momentem do ponownego handlu.

„Uzyskanie lepszej jakości za mniejsze pieniądze zawsze było podejściem” – powiedział Robin w wywiadzie. „W takim razie te rzeczy są jak [higher] Ceny gazu i zakłócenie łańcucha dostaw… wszystko to sprzyja dostawom, które już znajdują się w naszych skarbcach – w większym stopniu wykorzystując te elementy. ”

Witryna wymiany Lululemon zostanie uruchomiona w Dniu Ziemi, 22 kwietnia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top