Wyłącznie: Station Mall sprzedany za 30 milionów dolarów

Nabywcą jest SM International Holdings Ltd. , firma z siedzibą w Markham; Transakcja została zamknięta w zeszły czwartek

Po latach prób Algoma Central Corporation w końcu sprzedała centrum handlowe.

Dziś Dowiedziałem się, że firma z Markham – SM International Holdings Ltd. Kupiła ten 45-letni budynek za 30 milionów dolarów. Zgodnie z dokumentami złożonymi w księdze wieczystej, transakcja została zamknięta w zeszły czwartek.

Nie jest jasne, co nowy właściciel planuje zrobić z centrum handlowym przy 293 Bay St. Dziś Skontaktuj się z kupującym, a on zaktualizuje historię, gdy pojawią się nowe informacje.

Algoma Central wybudowała nadbrzeżne centrum handlowe na początku lat 70. (kiedy firma była jeszcze znana jako Algoma Central Railway) i od tego czasu jest jej właścicielem. W 2015 roku firma z siedzibą w St. Catharines – która jest właścicielem i operatorem największej floty suchych i płynnych masowców operujących w regionie Wielkich Jezior St. Catharines. Lawrence Waterway – ogłoszono plany sprzedaży wszystkich swoich nieruchomości komercyjnych.

Jednak znalezienie kupca na Station Mall było trudne, zwłaszcza po wycofaniu się Searsa jako głównego najemcy w 2017 roku.

Zgodnie z dokumentami rejestru gruntów, SM International Holdings zapłaciło 12 milionów dolarów gotówką za nieruchomość i zastawiło pozostałe 18 milionów dolarów od Algoma Central, przy rocznej stopie procentowej wynoszącej 5,5 procent.

Greg Ruhl, prezes i dyrektor generalny Algoma Central, nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

READ  Przełom magnetyczny przybliża energię syntezy jądrowej do rzeczywistości

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top